Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Každý touží po zdraví, ale jen málokdo je ochoten pro to něco udělat.

J. Jonáš

Poslední komentáře

Na okraj

Pokud pijeme sycené vody oxidem uhličitým, zbavujeme své tělo vápníku!
Jde totiž o to, že oxid uhličitý se z těla vyloučí pouze navázaný na vápník a při metabolismu tělo používá ten vápník, který je pro něj nejdostupnější, tzn. z kostí. Stejný proces probíhá i se šumivými vitamínovými a minerálovými preparáty, takže se paradoxně šumivým vápníkem  odvápňujeme!

Co Vám lékaři neřeknou II - antikoncepce

Například o hormonální substituční léčbě, do které patří i antikoncepce.

Že je hormonální antikoncepce škodlivá, dokázalo již mnoho studií. Studie, které byly prováděny na mladých zdravých ženách a které údajně nezjistily žádné vedlejší účinky, byly krátkodobé. Že ale spousta žen všech věkových kategorií, nejvíce však ženy středního věku a v klimakteriu, trpí nerůznějšími ženskými potížemi včetně myomů a rakoviny, už nikdo do souvislosti s hormonální antikoncepcí nedává…

Hormonální substituční terapie (HST) je nejoblíbenějším miláčkem preventivní medicíny dneška a nejrozšířenější "nemocí", které máme předcházet, je menopauza (přechod), která se u žen nad 55 let projeví třeba jen jedním návalem horka. Lékaři si nyní vymysleli scénář, ve kterém je menopauza nemoc a příroda ženám "vezme" jejich životně důležitý hormon. Zřejmě se nikdy neprocházeli po hřbitovech třeba ze 17. století a neviděli, že pokud lidé přežili infekční choroby, dožívali se průměrně sedmdesátky.

K menopauze dochází následkem poklesu produkce ženských hormonů, estrogenů a progesteronů, které ovlivňují všechny systémy organismu, ale především regulují ženské pohlavní rytmy - menstruační cyklus, těhotenství a porod a ukončení schopnosti rozmnožovat se. Jak se množství hormonů snižuje, ženská populace, a to méně než polovina, prodělává známé příznaky menopauzy, mezi něž patří např. návaly horka, pocení, suchost poševní sliznice, bolesti hlavy, řídnutí kostí apod.

HST má ženám navrátit jejich mládí, Ve skutečnosti se však budou příští generace zpětně dívat na HST a jiné předepisované hormony jako jsou třeba antikoncepční pilulky, jako na jeden z největších lékařských omylů století. Už od samého začátku hrají lékaři s tímto lékem statistickou hru, když používají nedbale sestavené studie k tomu, aby z nich vyvodili spoustu budoucích výhod, jako je třeba ochrana před řídnutím kostí či ischemickou chorobou srdeční, Alzheimerovou chorobou, mozkovou mrtvicí, dokonce i zánětlivého onemocnění střev.

Ve skutečnosti nemá žádné z těchto tvrzení pevné základy. Většina odborníků se shoduje na tom, že ženy, které užívaly estrogeny, vykazují zvýšenou hustotu kostní tkáně. Poslední výzkum HST a osteoporózy však ukazuje, že ženy, které dodržují obvyklá doporučení a berou lék celých deset let po nástupu menopauzy, nejsou před řídnutím kostí chráněny o nic více než ženy, které tento lék vůbec nikdy neužívaly.

Jiná studie udává, že HST chrání kostní hmotu pouze v případě, že se užívá nepřetržitě po dobu alespoň sedmi let. Jakmile ženy přestanou lék brát, a to i po deseti letech užívání, dochází k prudkému poklesu kostní minerální hustoty a ve věku 75 let je naprosto stejná jako u žen, které lék nikdy neužívaly. To znamená, že neposkytuje naprosto žádnou ochranu během těch desetiletí života, kdy je riziko osteoporózy největší.

Lékaři nemají ještě vypracovaný nejlepší způsob, jak se má lék podávat a máme malý přehled o množství estrogenu, který se uvolňuje do krve. Užívání ústy je sice nejoblíbenější způsob užívání, ale přináší spoustu žaludečních a střevních potíží - nucení na zvracení, nadýmání a může se objevit i žloutenka. To je jeden z důvodů, proč medicína přišla s kožními náplastmi. Pětina pacientek má však puchýře, hyperémii (zvýšený průtok krve přelepenou oblastí) a změnu barvy kůže.

Dalším velkým rizikem užívání HST je prokázané riziko rakoviny dělohy a prsu. Rozbor 16 studií o HST uzavírá, že po patnácti letech se riziko rakoviny prsu zvyšuje o 30% u žen užívajících samostatnou estrogenovou HST a dvojnásobně naroste u žen, které berou kombinovaný preparát. Šestiletá švédská studie 23 000 žen užívajících HST zjistila 80% vzestup rizika rakoviny u žen, kterým byly podávány pouze estrogeny. Kombinovaný lék zvýšil riziko čtyřnásobně!

U rakoviny dělohy zvyšují estrogeny samotné riziko z trojnásobku na dvacetinásobek! U kombinovaného léku se nebezpečí, že dostanete rakovinu, zvýší o 80%.

Pokud se rozhodnete nebrat hormony, máte spoustu jiných alternativních možností. Mnoho lékařů specializujících se na výživu, včetně těch, kteří mají bohaté zkušenosti s léčením žen v menopauze, tvrdí, že charakter přechodu odráží jednoduše stav vaší výživy. Kořenem potíží je nedostatek jednoho z mnoha životně důležitých stopových prvků, potravinová nesnášenlivost nebo nedokonalá funkce vašich orgánů.

Zdroj: Kniha - Lynne McTaggartová: Co vám lékaři neřeknou