Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Barva je nejvlastnější zkušební kámen reality.

Aldous Huxley

Poslední komentáře

Na okraj

Bolí vás žaludek?
Zkuzte 15 minut před jídlem užívat vojtěšku. Potahuje totiž zaludeční sliznici blanou, která brání dráždění sliznice.

Jak jsme za rok zhubli 15 kg

Určitě to spousta z vás zná. Každý rok přibyde nějaké to kilo navíc, ale protože to stoupá pomalu, tak máte pocit, že se nic tak strašného neděje.

A navíc vaše oči vidí jen samé obézni lidi, a vy se chlácholíte, že na tom nejste ještě tak špatně :-)

A najednou jste na váze o 30 kg víc než byste měli mít. A najednou jste ve stavu, kdy máte pocit, že dostat tolik kilo dolů možná už nikdy nezvládnete... 

Tak jsme to měli s Ivanem taky. 

Před rokem jsem se dostala na váhu 93 kg a Ivan 117 kg.

Naše strava byla velmi zdravá, jen jsme dělali jisté chyby, které jsme přehlíželi:

1. nepravidelná strava

2. velké množství ovoce v kteroukoliv denní dobu

3. velké přestávky mezi jídly

4. málo bílkovin

5. velké jednorázové porce

Objednali jsme si konzultaci u výživového lékaře a domnívali se, že dostaneme každý jiné doporučení. Dostali jsme naprosto stejné, jen jiné porce, což nám velmi vyhovovalo, protože vaříme a jíme společně.

Jaká byla doporučení, po kterých jsme za týden měli 2 kg dole?

- snídaně půl hodiny po probuzení: protein (bílý jogurt, tvaroh, proteinová kaše) + hrst ovoce, nebo krajíc žitného chleba s proteinem (sýr, vejce, kvalitní šunka) + čerstvá zelenina

- svačina 2 hodiny po snídani: hrst ovoce + 5 ořechů

- oběd: zeleninová polévka nebo vývar (nepovinná), 10 (20) dkg bílkoviny (ryba, drůbež, hovězí, sýr, vejce, proteinové nudle,...) + 2 hrsti čerstvé zeleniny

- svačina: proteinový nápoj

- večeře: zeleninová polévka nebo vývar (nepovinná), 10 (20) dkg bílkovíny (ryba, drůbež, hovězí, sýr, vejce, proteinové nudle,..) + 2 hrsti tepelně zpracované zeleniny

- 2. večeře: proteinový nápoj

Pít zásaditou vodu (my pili z Aquarionu a navíc s Chlorophylem), káva povolena, alkohol zakázán, vynechat košťáloviny (zelí, kedluben, květák, kapusta,...), brambory (nahradit dýní nebo batáty) a luštěniny (po 3 měsících můžete přidat). 

A není třeba šílet se cvičením :-) stačí dřepy, delší procházky, prkno, jízda na kole. Ono se tlustému člověku špatně hýbe i tak...

Bylo nám neuvěřitelně DOBŘE!

Váhový úbytek byl zpočátku velmi rychlý, pak se mírně zastavil. Při občasných selháních (oslavy, dovolená,...), kdy nešlo tento režim úplně dodržovat, a ani jsme v tu chvíli nechtěli (třeba jsme měli chuť dát si víno), tak se váha zastavila, ale NEŠLA NAHORU! A pak při návratu zpět na režim se zase pohnula směrem dolů.

Před měsícem jsme začali užívat hubnoucí balíček od Calivity a naprosto nás nadchl.

Nejenom proto, že proteiny jsou tak lahodné, proti těm, které jsme doposud kupovali, ale i proto, že balíček obsahuje NAVÍC spalovač tuků, uděláme si z toho nápoj, který je velmi nabíjející a osvěžující. Takže energie má člověk opravdu, opravdu hodně! V balíčku je navíc vláknina - Nopalin nebo Pure Inulin, a jako dárek dostane člověk super šekr :-)

Všechna doporučení v hubnoucím balíčku od Calivity jsou naprosto shodná s doporučením výživového lékaře, takže máme zase potvrzení, že se na CaliVitu můžeme spolehnout :-) Sestavuje vše podle nejnovějších výživových doporučení, podle lékařsky osvědčených postupů, a vybírá přírodní složky. 

VYZKOUŠEJTE TAKY!

Je důležité vědět, jak se o své tělo starat a jak uživit své buňky. Můžete se podívat do kurzu ZÁKLADY CELOSTNÍHO ZDRAVÍ, kde zjistíte, proč máte zdravotní problémy, a zjistíte to úplně sami :-)

A taky je k dispozici nadstavba na Základy - Jak uživit své buňky

s láskou vaše Empatia