Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Není možné, aby tvář člověka dívajícího se do slunce, nebyla jasná.

F. von Bodelschwingh

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že prostata je symbolem mužského ega a že problémy s ní mají muži, kteří využívají nebo zneužívají vztah a nebo kteří se naopak cítí v podřízené roli? Zamyslete se nad svou láskou k ženám a nezapomeňte přitom na zinek.

Jaroslav Dušek: Jak změnit bezcitný systém

Člověk je tvůrce prostoru, které tvoří svými myšlenkami.

Ty jsi ten tvůrce, tak proč nevědomě posiluješ Systém tím, že dáváš pozornost "sračkám", že bojuješ proti "sračkám"?

Zaměř spíše svou pozornost ke kráse, která je kolem nás, která je v tobě a uvidíš a ucítíš, jak se Svět mění. A nech Systém Systémem. A když se se Systémem střetneš (policajt, úředník), jednej srdcem, jednej s láskou k němu.

Když nebojuješ proti tomu, co se ti v Systému nelíbí, nejde o nicnedělání, nejde o apatyčnost, je to spíše naopak, je to vrcholná aktivita, konání nekonáním, což je mistrovské.

Když začneš nadávat, bojovat, stěžovat si na Systém, co kde zas komu či mě udělal, nevědomě tomuto Systému dáváš svou sílu.

Jde o to si vybrat, čemu dáš svou sílu. "Hnusu" v Systému a nebo kráse, míru a lásce v tom samém Systému?

A pokud ji dáš kráse, míru a lásce, tak výsledek je takový, že v té kráse, míru a lásce budeš žít, protože tomu čemu dáváš pozornost to je.

A opak (Bezcitný Systém) zanikne, vznikne "Láskyplný Systém".

Teď je to naopak, pozornost je dávána "hnusu", proto Láskyplný Systém není.

Systém je živen pouze našimi reakcemi. Pozoruj svoji mysl a uvidíš.

V příběhu o Anastě, ledovec je Systém. Když nedáme Systému své vědomí a pozornost (protesty, volby a jiné), Systém se změní, nebude již bezcitný, nebude bez lásky, nebude ničit kreativitu lidí, nebude ničit tu lásku v nás, to světlo, které v nás září, nebude nás trestat za blbosti. Ale ve své podstatě si to ničí každý sám,

Systém za to nemůže.

Kniha, ze které je čerpáno: Vladimír Nikolaevich Megre - Anasta (10. díl)

 

Díky, Jardo, za potvrzení, že čemu věnuješ pozornost, to roste :-)

s láskou vaše Empatia