Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Proto jsem nešťastný, že nenechám projevit svou lásku, ne proto, že mě nikdo nemá rád.

J. Lengyel

Poslední komentáře

Na okraj

Znáte široké účinky starověkého stromu Ginkgo Biloba na lidské zdraví?

V produktu qProtect je v jedné tabletě obsaženo 50 mg výtažku z listu tohoto stromu.

Pohyb buněk v lidském těle

KOUŘENÍ A JEHO VLIV NA ZDRAVÍ

Už jsme všichni slyšeli o tom, jak nebezpečné kouření může být, co všechno může způsobit, možná jsme všichni viděli i různé „hrůzné“ obrázky onemocnění na kterém se kouření podílí. A proto nechci a ani nebudu v tomto článku všechna rizika zmiňovat.

Vezmu Vás do fantastického mikrosvěta našeho těla. Podíváme se na naše buňky.

Řada buněk v našem těle nebo jejich části se pohybují. Např. buňky imunitního systému – tzv. „malý a velcí požírači“ (neutrofilní granulocyty a makrofágy) chodí po těle a snědí vše co jim přijde podezřelé, toxické, nebezpečné…

Buňky dýchacích cest mají na svém povrchu řasinky – jsou to vlastně takové „ smetáčky“, zametají dýchací cesty, aby v nich nezůstávaly nečistoty. Zametají tyto nečistoty směrem k ústům a aby se moc neprášilo zabalují je do hlenu a tyto nečistoty potom můžeme vykašlat.

Podobné buňky jsou i ve vejcovodech umožňují pohyb vajíčka do dělohy, kde může být oplodněno spermii, která se díky bičíku pohybuje směrem k vajíčku.

Buňky střev mají také výběžky – klky, které se pohybují a posouvají obsah střeva z horních části směrem dolů. Mnohem důležitější je ale jejich funkce na vstřebávaní živin, jsou to vlastně takový pomocníčci, kteří vezmou jídlo z velkoskladu, roztřídí jej (bílkoviny, tuky, cukry), rozdělí do menších části (rozštěpí na jednotlivé živiny) a pošlou do kuchyně (těla).

Jedna vykouřená cigareta zastaví tento pohyb zcela nebo z větší části.

Malí ani velcí požírači nikam necestují ani nic nepojídají. Smetáčky taky nepracují a vše toxické se hromadí v plicích. Pomocníčci střev nic neposílají dolů a už vůbec nemohou nic vzít, roztřídit, rozdělit a poslat dál.

Myslím, že dopady jedné cigarety si již každý domyslí sám. A pokud se nerozhodnete přestat bylo by dobré aspoň trochu pomoct od toho zmatku, který tělu způsobujete.

Pro odvedení škodlivého ( částečné zametení a pojídání) popíjejte během 6 lžiček Liquid chlorophylu rozpuštěného ve 2 litrech vody. Pro rychlou obnovu a regeneraci pohybu buněk užívejte antioxidanty, základ tvoří vitamín C minimálně 1000 mg denně. Vitamím C doporučuji podpořit i dalšími prospěšnými antioxidanty např Smokerade, Coenzym Q10, Mega qProtect

MUDr. Kristýna Novotná

Základy celostního zdraví