Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Pravda je tak vzácná - mluvit pravdu je rozkošné. Emily Dickinson

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, proč se nedoporučuje mlsat čokoládu?
Obsahuje totiž teobromin (látka příbuzná kofeinu) a rafinovaný cukr. Začne v organismu kvasit a vyvolává tvorbu kyseliny octové, uhličité a alkoholu, což jsou pro tělo jedy. Navíc často obsahuje plísně.

Poradna zdraví a vztahů

Vítejte v naší láskyplné poradně zdraví a vztahů


Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana.

Žádné z informací, ani odpovědi na dotazy v poradně(!), nelze chápat jako "odborná doporučení" na základě zdravotního, školského nebo právního systému. Jsou to jen osobní zkušenosti našich redaktorů!

Pokud chce někdo nějaké zde uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí, vlastní zodpovědnosti a s vědomím, že za jejich formu a způsob využití nepřijímáme žádnou právní odpovědnost!


Najdete zde již více než 2000 dotazů

Pro vyhledání nějakého termínu použijte volbu VYHLEDÁVÁNÍ v pravém sloupci nahoře.

Když nenajdeš odpověď, zadejte NOVÝ DOTAZ!

Hledat můžete i v Duchovních příčinách nemocí.

Odpověď na svůj dotaz nečekejte obratem, protože nestíháme osobní konzultace.

Věnujeme se intenzivně těm, kteří hledají sami v některém programu

AKADEMIE CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Naším přáním je, aby se všichni lidé naučili, jak se mohou o své zdraví postarat sami a nemuseli tak potřebovat nikoho jiného, kdo by jim to řekl.

Protože ale víme, že je třeba ukázat první směr, tak žádný dotaz z poradny nikdy nezůstane nezodpovězený.

Jen trpělivost a hledejte zatím sami!

Dobrý den, milá Miluško,

dlouho Vás sleduji, hlavně tedy Vaše články a moc mi pomáhají.

Nedalo mi to a zkouším Vám napsat do Vaší skvělé poradny.

Už delší dobu, je to více jak dva roky, se potýkám s oslabenou levou stranou těla, hlavně tedy obličeje, kdy mi neustále slzí levé oko, jako bych měla i zánět trojklanného nervu na inkriminované straně a trošku pozoruji zdeformované prso. Chci se zeptat, co mohu udělat, abych napravila onen stav.

Zhoršení pozoruji při větším stresu nebo když dlouhodobě řeším partnerské neshody, což v podstatě v poslední době dělám pořád, takže troufám si říct, že můj problém bude souviset se vztahy ...

Jinak se snažím udržovat v klidu a v pohodě, někdy to nejde, ale jinak jsem zdravá a nemám potíže.

Děkuji a mějte se moc krásně.

Tereza

Dobrý den, děkujeme za pochvalu.

Levá strana je vaše ženská strana, ochablost svalů je signálem oslabení jater od neventilované zlosti, nespokojenosti. Oči jsou kontrolkou jater, slzením tělo ventiluje potlačené emoce, které neumíte vyjádřit. Prsa představují naši ženskost, ženský pocit vlastní hodnoty.

Přečtěte si o vašich dvou izolovaných jedničkách, o své neschopnosti mluvit o tom, co cítíte, čím se trápíte, a co ve vás vyvolává nespokojenost.

Přečtěte si o své plné rovině empatie a prázdné rovině senzitivity, které ukazují na vaši ve...

Dobrý den Miluško,

chtěla bych Vás poprosit o radu. Loni v srpnu jsem v práci upadla na schodech na levé koleno. Od té doby mě stále bolí. U doktora jsem nebyla, myslela jsem si, že je jenom natlučené a bude to dobré. Bohužel mě stále bolelo tak jsem byla nyní u ortopeda. Na rtg není nic zlomeného, má podezření na meniskus, ale ještě tam půjdu na kontrolu. Prosím Vás co bych mohla udělat? Nejvíce mě trápí, že si nemohu kleknout a sednout do dřepu. Moc děkuji za ochotu. Olga

Dobrý den,

nehoda není náhoda, má stejné poselství jako nemoc, jen rychlejší. Kolena jsou kontrolkou ledvin, tedy našich vztahů. Levé koleno souvisí s ženskou energií. Hledejte, kde v přístupu k druhým nedokážete přijmout jejich jednání, názory, kde se zatvrzujete.

Přečtěte si o svých dvou sedmičkách a dvou rovinách - o silné, aktivní Rovině dovednosti a Rovině senzitivity. Jste energie...

Dobrý den, moc vás prosím o radu. 

Už od mala mě trápí pár zdravotních problémů. Začalo to zánětem středního ucha, později mi vzali nosní mandle,  pak pibližně v 10 letech mě začalo trápit nadměrné pocení na rukou a nohou, před nedávnem se to rozšířilo a potím se i v podpaží a na vnitřní straně stehen.  Navíc tak rok potom jsem začlala mít silný zápach z úst, který vychází z čepů z mandlí. Pak alergie a ucpaný nos a psychické problémy - úzkosti ve škole, a strach z komunikace s lidmi. Všechno to přetrvává dodnes. Brala jsem antibiotika, i jiné prášky. Na pocení jsem zkoušela různé spreje a  antiperspiranty, brala jsem homeopatika a zatím nic nepomohlo. 

Včera jsem zrovna dostala angínu, tak jsem si vyhledala co je duševní příčinou angíny a narazila jsem na to, že většina těch mých problémů má něco společného s uzavřenou krční čakrou. Úplně tomu nerozumím, tak vás moc prosím o jakoukoliv radu, co by mi mohlo alespoň trochu pomoci. 

Dobrý den,

vaše problémy souvisí s oslabenou imunitou a překyselením. Nosní mandle je kontrolkou stavu tlustého střeva, tedy imunitního systému, protože základ imunity je v tlustém střevu. Odstranění nosní mandle oslabuje celý prvek a problém oslabené imunity se projeví někde jinde, třeba jako alergické projevy, rýma, častější virózy.  Antibiotika vše jen zhoršují, protože vymlátí přátelské bakterie, a v holém střevě potrava kvasí, zahnívá a vzniká překyselení, kterým se přetěžují játra (pocení) a lymfatický systém (čepy na mandlích, angína – krční mandle jsou kontrolkou lymfy). Navíc se tělo snaží vyrovnávat překyselení minerály, které bere ze zásob určených pro nervový sytém, a přichází potíže s psychikou. Přečtěte si o překyseleni článek. ...

Zdravim, doufam ze mne navedete na cestu.

Snazim se byt pasivni a netlacit, ale hodne bojuji sama se sebou jestli zustat nebo odejit. S pritelem budeme spolu 10 let, mame 2 leteho chlapecka a nyni jsem tehotna s druhym ditetem. Od poceti partner odmita plne intimnosti. pred mesicem mi oznamil ze chce abychom byli nyni spolu bez sexu a ze mne uz nemiluje ale ma mne rad. Ze zacatku vztahu jsem byla iniciatorem v sexu ja a uvedomuji si ze chyba je i ve mne, protoze jsem mu neustalym natlakem sex zhnusila coz potvrdil. Chce abychom rok skusili byt teda spolu v celibatu a pak se uvidi, jestli ho to prejde. Bohuzel jak pracujou hormony moc se s tym neumim poprat a psychicky jsem na dne..chybi mi z jeho strany aspon nejaky fyzicky kontakt. mam zustat pasivni Myslite ze si k sobe casem znovu najdeme cestu? Dekuji. Momentalne bojuji s opakovanym zanet mocoveho mechyre.

Dobrý den,

uvědomte si, jak dlouho jste fungovala nějak, a jak dlouho pracujete na změně? Děláte to přece pro sebe, pro svou vlastní změnu, aby vy jste byla více ženou a tak buďte vděčná, že máte vedle sebe partnera a můžete trénovat. Pokud svého muže milujete, buďte trpělivá, netlačte, a pokračujte. Sex váš partner odmítá, protože jste na něj hodně tlačila, příliš jste aktivovala, zahnala jste ho do kouta, a on se už necítí jako chlap. A tak vám sex odepírá, přestože ví, že vy ho chcete, protože ani vy ho nenaplňujete tím, co on potřebuje. Možná vám nevěří, že to se změnou myslíte vážně, nečekejte, až on si toho všimne, až on vás odmění, dělejte to dál kvůli sobě, protože vy chcete.

Všechno o tom, jak naplnit svého muže najdete v kurzu Žena je láska je zdarma a můžete se přihlásit do Kruhu, podívejte se na vide Probuzení, kde s ženami pracujeme na je...

Dobrý den. Rada bych se prosím zeptala.

Již dlouhá léta jsem stresovy typ, myslím na budoucnost, bojím se co bude (např v minulosti, jaká bude výplata, aby jsme vystacily,) aj. Nyní už ale vím, že vždy to nějak dopadne a mám žít teď a tady. Již léta mám píchání pod zebry, úzkosti, bolest žaludku, pocit na zvracení (nikdy jsem ale nezvracela, ikdyz pocit že budu okamžitě zvracet byl silný klidně X týdnu denno denne).

Poslední rok (můj muž je 1,5r vážně onkologický nemocný, tudíž stres je častý) se mi zhoršilo pálení žáhy, které se střídá s pocitem tělesa v krku, posledních XX noci šťávy v krku, křeče pod žebry, píchání v oblasti žaludku, posl 4mes štípání jazyka, i rtů, sucho v ústech někdy, jako kdyby mi drhl jazyk. Od listopadu s přestávkami kašlu, což jsem již vypozorovala jako psychogenní kašel (myslím), když na to nemyslím a někde jsem, nekaslu.

Obvodni dr mi dává již léta helicid, Emaneru. Podstoupila jsem utz krku, břicha, krev, na Orl kamera do krku, vyter, rtg plic, vše ok. O gastro dr říka, že není potřeba, že vše mám psychické. To samé mi tvrdí moje psycholozka. Když se sklidnim, když uklidnim mysl, tak cítím že vše je opravdu poháněno stresem, strachem, trpím na úzkosti a nove i sem tam se objeví panicka ataka. Ale když mě X dní stipe jazyk, pálí žáha, aj, tak moje myšlenky zaplavuje neskutečný strach z nemoci.

Pracuji na odkyseleni organismu, zajímám se jaká strava je vhodná a jaká ne. Nasadila jsem si probiotika.

Jelikož věřím, že mi to má něco ukázat, něčemu mě to naučit, že to může i má duše volat o pomoc, ráda bych Vas poprosila o Vas názor. Ty problémy se různé střídaji. Nyní dala žáha pokoj, kdy se ozvala cca 10dni a po ní začal silné stipat jazyk, jak kdyby mravencil, občas v průběhu noci cítím šťávy v krku, sucho/drhnuti v puse, kyselost v krku, píchání pod zebry. Jindy zas žáha, kašel, šťávy... Různé se to střídá.

Dřív před 2lety jsem zase měla X mes v kuse pocit na zvracení silný, každý den. Ale nikdy že mě nic nešlo. Moc Vám děkuji za odpověď a přeji krásný den.

S pozdravem, Jitka

Dobrý den!

Všechny vaše potíže souvisí s překyselením a přetížením žlučníku a jater. Vy jste energie 3 Dřevo, vaším úkolem je učit se být spokojená se vším a naučit se zpracovávat negativní emoce. Vaše orgány jsou játra a žlučník, které souvisí se zlosti, nespokojenosti - energetická růžice. Vaše 2 osmičky vám dávají tvrdohlavost, zatvrzelost a neústupnost, negativní pohled s jakým přistupujete k situacím, máte tendence vše vidět černě.

Máte hodně akt...

Krásný den, chtěla bych se zeptat, co v mém životě znamená, že mám poslední dobou samé úrazy.

V loni koncem srpna zlomená čéška, to bylo 5 měsíců marodění, pak 3 týdny v práci a vytažené vazivo u kotníku, takže další neschopenka, ve které jsem podstoupila vyoperování šroubu a drátů z kolene a melanomu pod okem. Pak jsem byla 14 dní v práci a o víkendu jsem spadla a zlomila si ruku. Nevím, jestli to má nějaký důvod, ale všechno popsané je na pravé straně, i ten melanom. A veškeré moje i dřívější úrazy, kromě jednoho byly na schodech. I když se hlavně po operaci toho kolene snažím chodit opatrně, není mi to nic platné. Myslím si, že to všechno má nějaký důvod, ale nemůžu na to přijít jaký. Děkuji za názor a přeji krásný den ;-)

Dobrý den,

úraz nebo zlomenina je nehoda a má stejné poselství jako nemoc, jen jde o rychlejší výzvu, když dlouho nechceme poslechnout, nechceme něco změnit, býváme zlomeni.

Pravá strana souvisí s rozumem, nějakým mužem (partner, táta, syn). U vás vzhledem k ostatním číslům jde o převahu rozumu, logiky, přemíru mužské energie nad citem, srdcem.

Máte všechna čísla lichá, tedy jen mužskou energii - aktivitu, řízení, argumentování, logiku, a je to pro vás silným upozornění, že potřebujete doplnit do svého života ženskost, měkkost, naslouchání, učit se fungovat jako žena, být měkkou, pasivní ženou. 

Podívejte se na kurz Žena je láska zdarm...

Dobry večer.

Uz dva měsíce me trapi zaludecni šťávy, po kazdem jidle me boli žaludek, cítím kyselost a obcas citim žaludeční šťávy boli me pod pravým zebrem byla jsem na pohotovosti a rekly me ze mam. plno. plynu v břiše. Pred týdnem jsem. mela i dost prujem nebo pak zas nejdu vubec na toaletu. Pred dvouma mesici jsem. i mela chripku a tri tydny kašel tak nevim zda boleni pod tim zebrem. je jeste od kasle nebo to souvisi s kyselosti zaludku nebo je to pankrac nebo zlucnik. Na te pohotovosti me udelaly rozbor krve vse v poradku jen pouze prekyseleni trochu. Dekuji za radu.

Dobrý den,

váš problém je ve špatném trávení a následném překyselení,  bolesti pod pravým žebrem ukazují na problém se žlučníkem, nemusí jít o kamínky, ale může se jednat o stažené žlučovody. Žluč pak nemůže volně odcházet do dvanácterníku, nedochází ke správnému trávení a potrava zahnívá, kvasí (plynatost), vzniká překyselení, přetížení tlustého střeva (zácpa střídá průjem). V tlustém střevu je základ imunity a je to párový orgán plic, tedy souvisí s vaším kašlem.

Podívejte se, na duchovní příčiny potíží se žaludkem,...

Dobrý večer,

Jsem půl roku v invalidním důchodu. Zkolaboval jsem před dvěma lety. Zjistily mi nemocné játra. Následně na to již po několikáté jsem zkolaboval znovu. Předposlední kolaps, asi před měsícem, pobyt v nemocnici, přibližně čtyři dny, zjištěna zvětšená srdeční komora. Chybí vitamín D, karoten a nějak poškozená šedá kůra mozková. Zjištění, že jsou nemocné ledviny. Opětovné zkolabování proběhlo před dvěma dny- ráno. Prý nízký tlak. Během této doby, špatně v oblasti žaludku - zvraceni. Polední dva dny intenzivní. Popíjím vodu, a když něco málo sním, jde to okamžitě ven. Po celou dobu, ukrutné bolesti bederní páteře s vystřelováním do pravé nohy a levé ruky. Jezdím na masáže. Zatuhlé svalstvo, které je příčně, z levého boku pod pravou lopatku. Medikamenty, které beru a předepsal mi je můj lékař a v nemocnici. NOVALGIN 500ml 3měsíce dle potřeby, IBALGIN 400ml 3 měsíce dle potřeby, PANTOMIL40ml asi rok1 ráno, APROMETROL100ml asi6 měsíce 1-0-1, LIPANTIL250ml asi tři roky, TRAMAL 1-2 denně. Prosím poraďte co s tím. Děkuji. FJ

Dobrý den,

vy jste energie 3 Dřevo, tedy vaše orgány jsou játra a žlučník, a od těch vaše problémy začínají. Pokud totiž nemají dost energie a jsou oslabené nebo přetížené, nejenže neposílají energii dál k dalšímu orgánu - srdci, a oslabí se i tento orgán, ale kradou i dráhou ovládání prvku žaludek, slinivka, slezina (nevolnost, zvracení) a prvku předcházejícímu - ledviny, močový měchýř. Podívejte se na energetickou růžici, vše v našem těle je propojeno. Tou spoustou chemických léků jen přetěžujete játra a vše se zhoršuje.

Máte rovinu empatie a...

Dobrý den.

Přečetla jsem si vaši knihu. Některé věci na mě sedí ale některé ne. Spíš mám od každého něco. Mám krevní skupinu B a u ní je napsáno že jsem psychicky odolný člověk. A to je můj největší problém.

Už několik let se léčím s panickou úzkostí. Beru asi 15 let antideptesiva. Už mám ty největší dávky. Čím jsem starší tím víc navyšuji léky ale teď není co navyšovat. Vím že léky nejsou řešením. Neskutečně po nich tzv. hloupnu. Nevím co bylo před týdnem. Někdy ani co bylo včera. Mám problém s komunikací, prože jsem hodně slov zapomněla. Nepamatuji si děti jako miminka ( 6,13) Před několika týdny jsem se rozhodla pro změnu. Vysadila jsem mléčné výrobky a cukr. Začala jsem mnohem více zeleniny a bílí chléb jsem nahradila celozrným a žitným. Stav se ale zhoršil. Nemám žádnou energii. Je mi na zvracení. Začal mě bolet žaludek a vyprazdňování se sice zlepšilo ale je bolestivé a myslím dost bouřlivé a řídké. Chci se konečně cítit zdravá a šťastná. Už od dětství jsem se necítila šťastná ani zdravá. Mamka na nás byla sama a asi to nezvládala. Občas jsme dostávali. Při jakémkoli ublížení od druhých se cítím jako největší chudina a že jsem k ničemu. Jsem vdanná ale moc šťastná. Manžel je mamináček. Radí se s ní o všem a já jsem na druhé koleji. Ona je generál vše má být podle ní i můj život a vše kolem něho a to hodně špatně nesu. Velmi vás prosím o radu. Děkuji.

Dobrý den,

přečtěte si duchovní příčiny deprese, je tam proklik i na přírodní léčbu. Pokud si zadáte do empatie do vyhledávače Antidepresiva, vyskočí vám opravdu množství dotazů a mých rad...

Vy jste člověk, který má Rovinu Saturnu, to jsou lidé opravdu silní, kteří si vybrali v tomto životě větší úkoly a výzvy, protože věděli, že mají dost síly to zvládnout. Věřte si.  Přečtěte si o svém dni narození, životním čísle 5, 4 jedničkách a bude vám jasné, že máte dost energie zvládnout všechny těžkosti.  ...

Dobrý den milá empatia, prosím o radu jak se zbavit hučení v uchu.

Brala jsem homeopatika to pomohlo na nějakou chvíli a zase se to vrátilo, zhoršil se mi zrak. Stravuji se převážně makrobiotikou, nejím mléčné výrobky, uzeniny, maso jen vyjímečně domácí a pečivo jen z přirodního kvasu, cukr nepoužívám. Byla jsem na vyšetření jazyka kde mi byla doporučena jaterní očista, tu už mám za sebou, doplnuji mineráli, zinek, jod a vitamíny, piji čaj z houby rezavec šikmý. Snažím se cvičit jogu a meditovat, vím, že je to o naslouchání partnera, mám knížku žena je láska i kurz a čekám knihu celostní medicína. Hodně jsem se změnila v chování ke svemu partnrovi trenérovi ale ještě to není ono, občas to nezvládnu a vybouchnu. Pracuji na sobě téměř dva roky kdy se u mě poprvé objevila aritmie a uvědomila jsem si, že takhle to tedy nepujde a začla se léčit homeopatem i kyneziologií. Ted mě čeká rolfterapie. Děkuji za vaši odpověd a přeji štastné dny plné sluníčka

s pozdravem  Š.Lišková.

Dobrý den,

asi víte z kurzu Žena je láska o svých výzvách, o převaze mužské energie – máte jen jedno sudé číslo, o důležitosti učit se naslouchat – chybí vám dvojka, o své Rovině empatie a Rovině senzitivity, tedy o své velké citlivosti, pochopení pro druhé, vcítění se, a potřebě učit se mluvit o tom, co cítíte, nedržet to v sobě - izolované jedničky a sedmička, ale...