Výukové programy naší Akademie celostního zdraví

Radovat se je láska

Citát

Neexistuje takový člověk, který by se sám nedokázal vyléčit.

Platón

Poslední komentáře

Na okraj

Víte o tom, že ústy podávané antikoncepční přípravky mohou narušit zužitkování vitamínů B a vitamínu C?

Odkazy

Poradna zdraví a vztahů

Vítejte v naší láskyplné poradně zdraví a vztahů


Všechny informace na tomto webu jsou vyjádřením našeho osobního názoru, uveřejněného na základě základního lidského práva o svobodě názoru a slova. Jsou to pouze naše osobní zkušenosti.

Žádné z nich, ani naše odpovědi v poradně(!), nelze chápat jako "odborná doporučení" na základě oficiálního zdravotního, školského nebo právního systému.

Pokud chce někdo nějaké zde uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí, vlastní zodpovědnosti, a s vědomím, že za jejich formu a způsob využití neneseme žádnou zodpovědnost!


Najdete zde již více než 2000 dotazů

Pro vyhledání nějakého termínu použijte volbu VYHLEDÁVÁNÍ v pravém sloupci nahoře.

Pokud nenajdete vhodnou odpověď, pošlete nám
<< Nový dotaz >>
Odměna za jeho vypracování se pohybuje podle náročnosti

Hledat můžete i v Duchovních příčinách nemocí,

kde je proklik do shopu, ke najdete vysvětlení, proč právě tohle dělat.

Milá Empatia.cz,
chtěla bych se zeptat. Nerozumím tomu, že v partnerském vztahu je muž zrcadlem ženy a naopak. Je tím myšleno akce vyvolává reakci? Prosím o vysvětlení.
Děkuji Vám.

Dobrý den,
duše člověka je oboupohlavní. Do školy, tj. do života na této Zemi, si ale vybíráme pouze pohlaví jedno, které je pro splnění našeho úkolu výhodnější. Ať už si ale duše vybírá jaký chce úkol, vždy a každý řeší i partnerský vztah. Je to jasné, vždyť nám polovina nás chybí a pouze s partnerem můžeme dosáhnout celistvosti. Abych se zdokonalil fungovat správně v určitém pohlaví, musím pochopit a přijmout pohlaví druhé. A to můžu jen v reálných situacích, v reálném vztahu, akcí a reakcí. Nevím, jestli bych to nazvala, že akce vyvolává reakci, spíš tak, že reakce partnera by měla vyvolat akci mou. Měla bych si říct - proč se tak chová, proč mi to dělá, proč to potřebuji, co mám ve svém chování změnit? Zrcadlem se rozumí právě to hledání sebe v chování partnera, ne hodnocení, posuzování a odsuzování chování jeho. Pokud se mi nelíbí můj vlastní obraz v zrcadle = partner, musím změnit nejdřív to, co se v zrcadle odráží = sebe. Není to ale jednoduché, rozhodně je to těžší, než...

Dobrý večer,
už mé emoce trochu opadly, ale jsem vždy ve stavu paniky nebo bezmoce, nebo jakoby vnitřně sama. Jsme s manželem oba již v důchodu. Náš vztah je nerovnoměrný, jsme každý jiný. Manžel je pracovitý, ale tvrdohlavý, často naštvaný, alespoň to vycítím ze slov a z tónu hlasu a agresivní. Já jsem také pracovitá, ale víc používám rozum, jenže už se mi nedostává sil reagovat na jeho hloupé řeči a otázky. Nemáme přátele. On by si nerozuměl s mými a já s jeho. Vychovali jsme děti, jsou již z domu a mají své rodiny. Jsme stále jen spolu doma, spolu na nákupy, vše spolu. Mně se špatně chodí, tak omezuji pohyb, zato manžel je čilý a fyzicky zvládne dost práce, je o pět let /a pět týdnů a tři dny/ starší a já se mu snažím s prací vyrovnat, ale jsem unavená. Už jsem si řekla, že se na práci navíc vykašlu, když chce ať se honí sám, já už chci mít trochu klid. Nedochází mu, že mám bolesti, že se přemáhám, ale nejvíc mně rozhodí, jak má ve všem pravdu, jak svou pravdu tvrdí, že jí snad i věří, a při tom to do očí tluče, že mluví nesmysly. Nemám si s kým popovídat na své úrovni, na svou notu. S nikým moc nepřijdu na řeč, jelikož jsem doma, okolo domu a tak. Je to na někdy k nevydržení nemít si s kým popovídat, s manželem to nejde, jen o běžných věcech a to je mi málo. Moc bych chtěla studovat U3V, ale cestování nezvládnu. Jenom uvařit a uklidit, mně nenaplňuje. Přijde mi, jako když se vývojově někde zastavil a nedožene mně. Poznali jsme se velice mladí, mně bylo 16, jemu 21. Jak to vydržím takto žít až do smrti?

Dobrý den,
lidé se berou a žijí spolu z různých důvodů, přitom jediným důvodem by měla být láska a touha s druhým sdílet společné chvíle, toho druhého podporovat a pomáhat mu v tom, co chce on sám. Pokud tam toto není a jsme spolu jen kvůli dětem, domu, povinostem či jen proto, že se to tak už stalo, stejně jednou přijde čas, kdy se musíme podívat na svůj vztah a pochopit ho. Je jedno, zda je to rok po svatbě či v důchodu.
Každý si do svého života přitahujeme přesně takového partnera, jakého potřebujeme my, nikdo nemáme špatného partnera nebo takového, kterého mít nemáme, máme vždy dokonalého pro sebe. Náš partner je nejintenzivnější trenér, díky kterému se máme šanci zlepšit, posunout, změnit, a to nejen proto, že jsme spolu víc než se sousedem, ale i proto, že by nás měla poutat láska. Partnera máme ne proto, abychom nebyli sami, ale proto, abychom se díky němu mohli měnit! POkud toto pochopíte, bude vám jasné, že ne váš muž, ale vy se musíte změnit ve svých postojích, p...

Dobrý den,
ráda bych se zeptala na možné souvislosti k mému problému. Již asi měsíc mě bolí zub moudrosti napravo dole (zubařka kolem něj uřízla kus dásně, aby měl více místa, protože tentýž zub nalevo mi před 2 roky vytrhli právě proto, že měl na růst místa málo; přesto neví, zda pravý moudrák prý nedopadne stejně - jsem moc ráda, že mu vůbec dává šanci) a zároveň mě bolí pravé rameno (bolest ramene by se na první pohled dala přičíst celodenní práci s počítačovou myší, kdy je ruka nuceně v jedné nepřirozené poloze, neuvolněná... ale nadto obecně trpím syndromem vyhoření, a s touto nepřirozeností jsem nucena se střetávat denně - hodně se přitom sice o sobě i o lidech učím, ale někdy mě napadá, zda je to za vnějších podmínek, které mě nedobrovolně nutí k workoholismu, vůbec možné vydržet... jiné zaměstnání se mi však už snad rok najít nedaří, proto se snad jen děje, co se dít má, doufám...). Z toho, co jsem kdy četla, mě napadá, že by zub a rameno mohly souviset se srdcem. např. když mi před 2 roky vytrhli první zub moudrosti, můj bývalý přítel právě počal dítě s novou družkou, což bylo, jako by mi "vytrhl kus srdce" - až pak jsem celou situaci začala ve vztahu k emocím řešit zdravě. Nyní však, alespoň zatím, akutní výraznou bolest citového rázu necítím - ale možná se obávám, zda nejde už o svým způsobem chronický stav - žiji sama, v srdci mám možná ještě jemné náznaky touhy po muži, kterého jsem potkala na jaře, i když rozumově vím, že momentálně vztah mezi námi není možný... běžně se prakticky nesměju, spontánně se moc často neraduji, z nedostatku času neefektivně odpočívám, výrazně také cítím "tikající biologické hodiny", i když vypočítavě si hledat partnera jen kvůli něčemu, např. dítěti, nedělám atd. atd... Budu vděčná za jakékoli inpirující rady k mé situaci, která se často podobá začarovanému kruhu. Děkuji a přeji krásné dny.

Dobrý den,
zuby moudrosti skutečně souvisí se srdcem a tenkým střevem, tudíž naší schopností vstřebávat důležité informace, které pro nás mají nějaký význam, schopností vzít si z nich to důležité, které nás má posunout dál. Tenké střevo je ukazatelem toho, zda umíme najít tu správnou míru "pitvání" okolností, zda se nezabýváme příliš věcmi, které nemůžeme změnit, a naopak zda věci, které nás mohou posunout (ale bývají pro nás nepříjemné), vůbec řešíme, zda je neházíme za hlavu. Jak přijímáme situace, které k nám přichází, ovlivňuje radost ze všeho, co nás obklopuje, a to je srdíčko. Srdce a jeho funkce je ukazatelem, jak umíme radost vnášet do čehokoliv, co je kolem nás, protože vše toto by mělo být zdrojem radosti, i kopanec je stimul ke své změně, proto ho dostáváme :-) Pravá strana je ukazatelem vztahu k mužskému principu, vztahu...

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou. Už téměř rok mě bolí pod pravým žebrem, jde to i do zad. Na podzim jsem prošla ultrazvuk, CT a krom cyst na játrech mi nic nenašli. Cysty na játrech jsou prý zcela běžným nálezem. Nyní jsem šla na kontrolní ultrazvuk, cysty nezměněné ... a to jsem přepila čajů, užívala ostropestřec... a navíc mi na žlučníku přibyl polyp 2 - 3 mm... a zase víceméně to samé...sledovat a v případě růstu nebo změny raději dát pryč žlučník. Já ale nechci na nic čekat ... a popravdě mám strach... když doktoři řeknou, že se to může ale taky nemusí "zvrtnout" v něco horšího... Navíc jeden doktor řekne hned ven žlučník a druhý sledovat ... a já jako laik nevím a pak mě to drtí ještě o to víc, že prakticky rozhodnutí je na mě. Nechci nic zanedbat. Mám 2 malé děti....Mohli byste mi poradit, co dělat? Dá se zbavit toho polypu přírodně? Zkoušela jsem i terapii... takovou psychickou očistu, či jak to nazvat... pracovali jsme hodně na takových starých křivdách, nespokojenosti,....myslela jsem, že to bude lepší a o to víc mě nález na ultrazvuku zaskočil, že vlastně ještě polyp přibyl. Děkuji moc za odpověď. 

Dobrý den,
ano, dá se polypu zbavit, přečtěte si odpověď na podobný dotaz, je tam doporučení k léčbě. Doporučila bych vám k ní ještě navíc Rhodiolin nebo Noni, protože jste člověk velmi strachující se a vidící ve všem problém, tak na rozvolnění a zklidnění. Jde totiž o to, že pokud je člověk stále stažený strachem a negativními pocity, má stažený i žlučník, žluč nemůže proudit do dvanácterníku, člověku nefunguje trávení, trpí nadýmáním, ale navic se žluč vrací zpět do jater, které přetěžuje, a i nedokonale vyprázdněný žlučník je příčinou vzniku čehokoliv v něm. Odstranit žlučník nedoporučuji, protože pak budete mít mnohem větší problémy než teď, tohle jde velmi snadno vyřešit. Zadejte si do vyhledávače v Empatii žlučník, odstranění žlučníku, a čtěte, poradna je podobných dotazů plná...
Přečtěte si očistu jat...

Dobrý den paní Miluško,

mám na Vás dotaz. Vždy jsem žila pohodový život. Před 12 lety, po narození první dcery se mi začaly objevovat gynekologické potíže. Po dlouhé léčbě antibiotiky se z nich nakonec vyklubala endometrioza. Naštěstí ihned po laparoskopii jsem otěhotněla a narodil se nám syn. Od té doby ale žiji v začarovaném kruhu nemocí a nevím jak ven. Prošla jsem mnoho vyšetření u lékařů, výsledek nic vám není. Pak jsem postupně začala objevovat přírodní a celostní léčení. Dnes už jsem tak daleko, že vím, že nikdo mi nepomůže, že musím sama. Ale jak začít? Mám nastudováno tolik teorie. U všech lidí okolo vidím zcela zřetelně jejich problémy, příčiny, vidím jejich řešení. Ale u sebe, jako bych byla úplně slepá. Jak já mám začít? "Vypěstovala" jsem si za ty roky tolik fyzickým nemocí a příznaků, že už ani nevím, které z nich se bojím nejvíc (žaludek, zažívání, bolesti hlavy, kloubů, svalů, jednou mám pocit, že mám určitě boreliozu, pak mám zase roztroušenou sklerózu, ..., jo a taky vzteklinu, když mě olízne cizí kočka, a to kočky obecně miluju:-)). Prostě jsou dny kdy jsem úplný magor. Krásné, spokojené, pozitivní dny střídají dny kdy je mi fyzicky blbě a propadám beznaději, obrovskému strachu ze všech možných nemocí, jejichž příznaky pak samozřejmě mám. Jedno moje Já mi říká jdi doktorovi, co když je to vážné, ale stejně nejdu, protože to druhé Já ví, že doktoři mi nikdy nepomohli a vždycky mi jen řekli, že mi nic není a protože vím, že si musím pomoci sama. Pořád mám pocit,že to nemá řešení, protože vlastně oficiálně nemám žádnou diagnózu a říkám si jak se mám vyléčit, když nevím jakou nemoc? Vím, že je to blbost, ale mě se to prostě takhle honí v hlavě a nevím, jak z toho ven. Ještě, že mám úžasného chlapa, děti a rodinu, kteří stojí vždy při mě. Chtěla bych ale kvůli sobě i jim přijít na to, jak se uzdravit a žít ještě krásnější život. Budu Vám moc vděčná, když mi nakopnete, tím správným směrem. Už jsem toho tolik vyzkoušela, chodím i na psychoterapie. Vždycky mám po tom chvilku pocit, že už je to ono, ale ve finále zase nic. Snažila jsem se to napsat co nejsrozumitelněji. Pokud by bylo potřeba ráda využiji i Vaše placené konzultace. Už je to pro mě fakt ubíjející, už se musím hnout z místa.

Mockrát Vám děkuji!

Dobrý den,
důležité je si uvědomit, že když byste šla k lékaři, dostanete lék. Chemický lék nechcete, ale přírodní byste měla! A s psychoterapií je to stejné jako s kartářkami nebo lékaři - neuzdraví vás, jen vám mohou ukázat způsoby, jak z problémů ven. Nevím, jestli je tam nacházíte...
A začít určitě u trávení, protože pokud nefunguje trávení, nefunguje nic. Doporučila bych vám nejprve odkyselit organismus, protože díky masivní dávce ATB jste totálně překyselená, a v překyselením organismu je problém se vším. Možná vám přijde divné, že po tak dlouhé době doporučuji řešit užívání ATB, ale bez přidání kvalitních probiotik trvá tělu - při zdravé stravě! - 7 let, než se obnoví střevní mikroflora. Proto k Chlorophyllu, vojtěšce Green Health doporučuji i ProbioBalance, New Life kvůli minerálům a přírodní C 1000 (dávkování vám doplním, pokud budete chtít). Vše pořídíte...

Ahoj Miluško,

už delší dobu přemýšlím jestli mám nebo nemám se tě zeptat a tak jsem dozrála a ptám se :) Mám suchou pokožku na bradě, okolo úst , ted´ už i okolo nosu.  Jsem dost náladová a nemám absolutně chut´ na intimní vztah s partnérem, spíše mě to vždy znechutí. Podezírám hormonální poruchu. Je možné , že to způsobilo i pití kávy? Dříve jsem totiž jí pila jen tak občas, ale ted´ jí mám moc ráda a dopřeji si jí každé ráno :) Děkuji Ti za odpověď

Ahoj!
Káva mohla být spouštěčem, protože překyseluje, ale není pravým důvodem. Tím je nespokojenost s partnerem. Určitě sis našla v diagnostikách, že místo, kde se ti problémy objevují, souvisí s ženskými orgány, okolí nosu jsou průdušky a to, že se cítíš ve vztahu dušená, a cítíš křivdy, zabýváš se minulostí. Je třeba se soustředit na tvoření své ženské stránky, ale mít na paměti i vědomí sebe, žít pro sebe, uvědomovat si, že stejně jako aktivně buduješ partnerský vztah musíš budovat i vztah k sobě. 
V každém případě si přečti duchovní příčinu ženských problémů, je tam proklik na přírodní léčbu, z čehož nutně potřebuješ odkyselit, tj. Chlorophyll + Vojtěšku, posílit sliznici probiotiky, přidat něco protizán...

Dobrý den,
jsem sálová sestra, 25 let praxe a před cca dvěmi měsíci mě začalo úporně bolet levé rameno, zjišťuji, že při pohybu je to lepší, horší po noci, než to rozhýbu. NEVÍM JESTLI JE TO NĚJAKÝ BLOK OD PÁTEŘE, každopádně mě zaráží, že mi bolí jen čistě špička ramena, je horké a když si vyhmatám určitý bod, bolest projede až do lokte. Problém mi dělá hlavně oblékání,když musím dát ruku dozadu.
Můžete mi prosím poradit? Děkuji za ochotu.

Dobrý den,
rameno je kotrolka srdce a tenkého střeva, navíc před dvěma měsíci byl jejich aktivní čas. V každém případě volá vaše srdíčko o pomoc! Cítíte se pod tlakem, trápíte se povinnostmi a máte pocit, že na vás vše visí. Oslabené srdce máte od jater a žlučníku (jste 4 Dřevo a hledání spokojenosti a být Radovánkem tady a teď je vaše životní výzva), proto vás rameno bolí nejvíce ráno (v noci zatuhávají játra). Vše naprosto sedí :-)
Co s tím? Teď v akutní fázi doporučuji rozvolnit zatuhlosti Noni, pomůže vám i proti bolesti, také regeneruje játra, rozvolňuje žlučník, zklidňuje s...

Dobry vecer,
chcela by som od Vas radu kedze uz som zufala minuly rok mi operovalu slepe crevo pred tym asi 6 mes som chytila mononukleozu od vtedy mam stale zdravotne tazkosti taktiez stale kazdy mesiac herpes no najhorsie je ze nemozem chodit na slnko staci par sekund a hned ma zacne palit koza scervena zhrubne a svrbi a pali ked vojdem do tiena do pol hodinky to zmyzne doktor povedal na alergologii ze je vsetko ok len mam plesne v tele drzala som 5 mes prisnu dietu skusila sok kadejake prostriedky oreg.olej grepove kvapky rozne cistiace produkty taktiez akupunkturu biorezonancu terapiu nic mi nepomohlo nemozem nic robit som zufala kedze stavi ze idem do auta alebo len prejdem po slnku a flaky su hned na tele a nic po kontrole mam ich tam stale nic sa nezmenilo neviem co mam uz robit viete mi poradit dakujek za odpoved

Dobrý den,
sluneční alergie je problém jater a oslabené imunity, a samozřejmě se vše spustilo odstraněním slepého střeva. Podle starých nauk tam sídlí naše imunita a současně je to schránka pro parazity v našem těle, tam se shromažďují. Vidíte, že se tím přesně spustily vaše potíže... 
Kůže je zástupný orgán jater, a alergie je projev rozhozené imunity, kdy reaguje na to, na co nemá. O oslabených játrech vypovídá i mononukleoza, i to je nemoc jater a současně oslabené imunity, neschopnosti vypořádat se s viry. Pokud si přečtete léčbu mononukleozy, uvidíte, že herpes je vlastně stejná nemoc. Řešení existuje, ale bude to chcít mít větší trpělivost.
Doporučuji vám dát si tříměsíční...

Dobrý den, chtěla bych se zeptat nedávno mi zjistily výrůstky od krční páteře (rostou od míchy) mám ale spoustu problémů jako mám pocit na infarkt občas mám pocit, že se mi krev nevejde do žil a ty zákonitě musí prasknout nebo jakoby odlet do jiného světa :( levá krkavice mne dokáže bolet jako hustou krev. Prosím o radu co s tím děkuji velice a ráda přispěji.

Dobrý den,
krční páteř je ukazatelem vašeho žlučníku a jater, její tuhnutí a dokonce výrůstky ukazují na velké znečištění organismu, kdy se v těle hromadí množství odpadních látek, ze kterých se tvoří cosi navíc. Z hlediska duchovního jste člověk, který velmi těžce bere zodpovědnost za svůj život do svých rukou, potřebujete se na někoho vázat, od někoho popostrčit, dodat sebevědomí, lpíte na druhých lidech, protože máte strach, že svůj život sama nezvládnete. Je třeba vše vzít jako výzvu, byla jste to vy, která si vybrala přesně tyto překážky do života a to právě proto, že jste věřila, že to zvládnete, že tuto "laťku" skočíte. Je třeba prostě to, co chcete, udělat, nečekat na impuls zvenčí, jednoduše to udělat. Jen ta akce vám ukáže, zda to bylo správné či ne, jinak se nedozvíte, zda jste to udělat měla nebo neměla. Je třeba přestat se spoléhat na názor druhých, kteří vám určují váš život a podle nichž tu věc...

PROSÍM O RADU, LZE PRIRODNÍ CESTOU NEBO DUCHOVNI POMOCT BATOLETI ABY SE TEKUTITA VE VARLATKU SAMA VSTREBALA?  ZATIM TO MAZU MESIČKOVOU MASTI.

PREDEM MOC DEKUJI.

Dobrý den,
jde o zablokovanou lymfu, takže dávejte synkovi Ocean (3 čajové lžičky denně) a Noni (3 čajové lžičky denně), nedávejte cukr a sladkosti, mléčné výrobky a bílou mouku. Přečtěte si o očistě lymfy a snažte se čistit lymfu také, protože duchovní příčina jeho fyzických potíží je vaše jako matky. 
Přečtěte si, proč jsou nemoci dítěte nevyřešené problémy matky a začněte :-)
s láskou vaše Empatia