Výukové programy naší Akademie celostního zdraví

Radovat se je láska

Citát

Teprve mlčení nám otevírá ucho pro vnitřní tón ve všech věcech, ve zvířatech a stromech, v horách a oblacích.

Romano Guardini

Poslední komentáře

Na okraj

Máte vysokou spotřebu kofeinu a problémy s růstem vlasů? 
Pak máte nedostatek inozitolu v organismu. Potřebujete pravidelné užívání Lecitinu, kde najdete inozitol i cholin.

Odkazy

Poradna zdraví a vztahů

Vítejte v naší láskyplné poradně zdraví a vztahů


Všechny informace na tomto webu jsou vyjádřením našeho osobního názoru, uveřejněného na základě základního lidského práva o svobodě názoru a slova. Jsou to pouze naše osobní zkušenosti.

Žádné z nich, ani naše odpovědi v poradně(!), nelze chápat jako "odborná doporučení" na základě oficiálního zdravotního, školského nebo právního systému.

Pokud chce někdo nějaké zde uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí, vlastní zodpovědnosti, a s vědomím, že za jejich formu a způsob využití neneseme žádnou zodpovědnost!


Najdete zde již více než 2000 dotazů

Pro vyhledání nějakého termínu použijte volbu VYHLEDÁVÁNÍ v pravém sloupci nahoře.

Pokud nenajdete vhodnou odpověď, pošlete nám
<< Nový dotaz >>
Odměna za jeho vypracování se pohybuje podle náročnosti

Hledat můžete i v Duchovních příčinách nemocí,

kde je proklik do shopu, ke najdete vysvětlení, proč právě tohle dělat.

Dobrý den v poslední době mě trápí zažívání. Každý den se probouzím a je mi špatně, bolí mi žaludek, pálí žáha a jsem unavená. Prosím o pomoc, o radu. Předem děkuji. Brožová Dana 

Dobrý den,
odpověď je velmi jednoduchá - udělejte si žaludeční očistu a podívejte se na program Přijímat je láska na AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ, který se zabývá duchovní příčinou potíží s trávením - přijímáním, a ukazuje celostní přístup ke zdravému zažívání i imunitě.
s láskou vaše Empatia

Dobrý den, náhodou jsem se dostala na vaše stránky při hledání nějakých informací o krevních skupinách a jsem nadšena z vaší poradny při pročítání jsem narazila na Vitiligo a migréna a přímo mě zaslzely oči, protože jsem měla dojem, že odpovídáte přímo mě. zajímám se o všechno alternativní léčení, dá se říct, že teoreticky toho vím hodně ale změny v mém životě se sice dějí ale velice pomale. ted mě nejvíc upoutalo odpouštění je pravda že někdy jsem překvapena jak to funguje ale přesto se mi zdá že to co jsem čekala to není, nevím kde dělám chybu nebo na co zapomínám pokud byste mi dokázali poradit budu moc ráda děkuji za velmi záslužnou práci.

Krásný podzimní den :-)
Když se věci dějí jinak, než bychom si představovali, vždy se dějí správně, jen my ještě nevíme, proč... Odpuštění je slovo, které se objevuje stále dokola v mnoha knihách, ale máte pravdu, že jak odpustit v praxi, na to mnoho rad nenajdete. Přitom to je tak jednoduché. Pokud přijmeme zodpovědnost za svůj život, pokud skutečně vnímáme svůj život jako svůj, který jsem si zvolil a který si tvořím já sám, pokud nevnímám život jako souhru náhod a na mne nezávislých okolností, které mne proti mé vůli kamsi tlačí, potom přijmu i to, že nic se mi neděje náhodou, ani ublížení. Byla jsem to jen já sama, která potřebovala "lekci odpouštění", a proto musel přijít pomocníček = trenér, který mě to bude učit, dělá to pro mne, z lásky ke mně se převléká do tmavého hábitu a staví mi zrcadlo "zla", abych mohla vůbec pochopit a pak prožít, co je "dobro", láska, odpuštění. On ve své podstatě není zlý (každý máme od...

Dobrý den, 

abych úvodem řekla něco o sobě , jsem astmatička, nyní již téměř bez příznaků, trpím lehkou poruchou příjmu potravy - zácvatovité přejídání až bulimie, depresivní poruchou. 

Pracuji ve zdravotnctví, práce mě baví, jsme vdaná a mám 2 děti . 

CHtěla bych poradit, je mi 43 let a trpím silným akné, kterého se nemůžu zbavit asi 20 let, přitom v pubertě jsem měla čistou pleť bez zn. vyrážek. 

Jsem poměrně aktivní sporotvec, slezám ferraty, běhám dlouhé tratě, nyní opakovaně mám potíže s pravým kolenem, přetrhla jsem si skřižený vaz a mediální meniskus, k tomu mám trombosu žil., pravděpodbně mě čeká operace kolene. Mám strach, že nebudu moc dále tak intenzivně sportovat. CHtěla bych ses podívat na své potíže ze strany psychosomatiky. 

Snažím se žít zdravě, dělat vše, jak se má, hýbat se a výsledkem je, že jsem vyrazena z pohybu na delší čas, chtěla bych vědět, co dělám špatně, nedokážu se v sobě vyznat. 

Moc děkuji za odpověď

Beáta Šádková 

 

Dobrý den,
na důkladnou a osobní odpověď bych vám musela vypracovat placený rozbor, ale já jsem radši, když si každý najde odpovědi na své cestě sám. Proto tvoříme AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ, kde jsou online programy se spoustou informací zcela zdarma, hledat můžete i na empatii, kde je vyhledávací okénko, kam vložíte hledané problémy a můžete číst podobné příběhy a mé rady. 
Nevím, jakým způsobem léčíte astma, deprese, zda užíváte nějaká antidepresiva, nějaké hormony na dýchání. Nevím, zda užíváte hormonální antikoncepci nebo jiné léky... Pokud něco z toho ano, pak vše nasvědčuje o přetíženém lymfatickém systému, který není schopen fil...

Dobrý den,

Ráda bych Vás požádala o radu. Již několik let mám problémy se sedmičkou vlevo nahoře. Asi před patnácti lety mne zub opakovaně bolel, zubařka mi vytáhla nerv, ale okolí zubu i po zákroku stále trochu bolelo. Našla jsem si novou zubařku s citlivějším přístupem, ta zub zkontrolovala, řekla že s ním nic není, doporučila pastu na citlivé zuby a bolesti na několik let ustaly.  

Před asi dvěma lety se mi zub téměř úplně rozpadl a paní zubařka se ho snažila několikrát opravit. Snažila se z otisku vytvořit nový zub a nalepit tento kus na zbývající kousek, ten se však vždy rozpadl. Současně se spravováním zubu mne začala bolet i dáseň mezi šestkou a sedmičkou vlevo nahoře. Před rokem mne dáseň a okolí zubu bolelo tolik a měla jsem celou vrchní levou část tak přecitlivělou, že jsem nemohla vůbec kousat  na levou stranu. Byl mi vytažen nerv i ze šestky vlevo nahoře. (Původně se uvažovalo o rozříznutí čelisti, aby se zjistilo, zda-li tam není zánět.)

Problémy na chvílli ustaly, hlavně přecitlivělost zubů. Před půl rokem se mi zub opět rozpadl, zůstal jen malý kousek, dáseň byla volná a bolesti se na chvíli zmírnily. Před týdnem mi zubařka zub opět  dočasně opravila, dotvořila pomocí bílé výplně a problémy s dásní začaly znovu. Nemohu kousat na levou stranu, dáseň krvácí a zaněcuje se. Za měsíc jsem objednaná na udělání korunky. 

S jinými zuby a dásněmi obecně problémy nemám. Mám plomby na stoličkách, převážná většina mi byla dána ještě na střední škole. 

Četla jsem články o zubech a psychosomatice a v něčem jsem se našla, ale nikde jsem nenašla odpověď přímo pro mě. 

Předem děkuji za odpověď, 

Alena

Dobrý den,
problémy na levé straně ukazují na problémy s ženskou stránkou, buď vlastní nebo problém s nějakou ženou. A protože 7. stolička je spojena s tlustým střevem a plícemi, jde o odpuštění, řekla bych matce. Přečtěte si o svých třech dvojkách v datu narození, ukazují na velkou přecitlivělost a problémy s odpouštěním, minulostí. Sedí to :-) Přečtěte si o duchovních příčinách tlustého střeva a plic, a o přírodním léčení. Možná si uvědomíte, že vlastně s těmito orgány máte problémy a doposud vás nenapadlo to spojovat. 
K vyléčení těla nestačí jen pochopit, proč nemoc máme....

Dobrý den,

mám velkou touhu se konečně uzdravit, proto hledám, co mi pomůže. Kdybych popsala podrobně své zdravotní problémy, bylo by to na dlouhé čtení, tak se pokusím to zkrátit. Již 8 let se lecim s hypofunkci štítné žlázy, od dětství  Gilbertův syndrom, mám problémy se střevy, slepé střevo odoperovano v 11 letech, ale ve 20 se objevily prujmy a nechutenství a hubnutí, pravděpodobně se jednalo o zánět. Od te doby si hlídám stravu. Po porodu druhého dítěte jsem začala trpět velkou plynatosti, která me velmi omezuje, je spojena i s průjmy. Vzhledem k tomu, ze podle krve je vše OK, tak mi lékař diagnostikoval dráždivý tračník. Jelikož kojím, beru jen espumisan. Snažím se jist lehká a zdravá jídla, ale jsem už velmi hubená a žádné velké zlepšení se nedostavuje. Pred 5 lety se mi objevil ekzem v pravem uchu, stale svedi a nezabiraji ani kortikoidy. Taky se zamýšlím, co změnit v hlavě, ale vypadá to, ze asi všechno...přiznám se, jsem naprosto zoufalá. Tusim, ze problem je i ve vztahu s manzelem, je to muz s velkym M, velmi dominantni. Já jsem spis submisivní a nenápadna osoba. Děkuji za odpověď.

Dobrý den,
moc bych neřekla, že jste submisivní osoba, spíš osoba, která svou silnou energii drží v sobě a neví, jak ji ventilovat, energie máte na rozdávání. Stačí si přečíst charakter podle svého dne narození :-) Předpokládám ale, že ji plýtváte na nepodstatné věci, a hlavně ji nevěnujete sobě a tomu, co by činilo šťastnou vás. Když člověk nepřijímá život jako super příležitosti, tak ani jeho tělo nepřijímá živiny a on hubne. Možná je vše o tom, že neumíte přijímat sama sebe, neumíte se mít ráda taková, jaká jste, máte k sobě negativní vztah. Doporučuji vám program Přijímat je láska, je právě o přijímání svých stinných stránek.
Doporučuji vysadit hormony na štítnou žlázu, všechno jen zhoršují, a místo toho nasadit:
New Life (3 denně) + Power Mins (3 denně) + C 1000 (2 dopoledne) + ProbioBalance (3 denně na lačno) + vojtěška...

Dobrý deň,

potebujem poradiť ohľadne môjho synčeka, má 15 mesiacov. Asi pred mesiacom sa mu objavil fliačik na ľavom semenníku. Doktorka nám odporučila potierať masťou IMAZOL, avšak  nepomáha. Fliaičik sa nezmenšuje ani nezväčšuje. V súšasnosti užíva Infant Formula a vItamín D. Neviem ako mu mám pomôcť, navyše sa mu teraz prerezávajú zúbky, takže okrem MM (stále odsávam) nič nechce jesť.

Vopred ďakujem za radu.

S pozdravom a prianím pekného dňa

Jolana

Jolanko, je super, že stále kojíte! To je fakt úžasné a pokračujte... Pokud nechce jíst, nijak to neřešte, dítě hlady nikdy nezemře :-) jen sama sobě přidejte vitamíny, ať dostává živiny v mléce - New life 3 denně, Power Mins 3 denně, Vojtěšku Green Health 6 denně, Super Mega 50 na zklidnění nebo Stres B komplex,.. prostě se dávkujte pořádně :-D
A jemu rozpusťte 2 ProbioBalance do čaje nebo vody, ovocné šťávy, a dávejte pít. Ekzém potírejte Every Moments, CaliVita má organickou kosmetiku, hydratující mléko, používejte to. Na rozvolnění velmi dobře účinkuje Noni, pokud budete potírat dásničky, tkáně povolí a lépe se mu zoubky prořezají. Navíc Noni obsahuje spoustu živin, mohou ho i kojenci. Určitě to pomůže.
Věřím, že se stravujete zdravě, že sama nejste překyselená, nejíte cukry a mléčné výrobky, pokud ano, vysaďte.
s láskou vaš Empatia

Dobrý den,

mému synovi dnes bylo diagnostikované astma. Trpí hodně na kašel, ale vždy jsme se to snažili řešit bylinkami popřípadě nějakými sirupy z lékárny. Po ránu má velkou rýmu, přes den už ne. Začalo to tím, že dostal o víkendu záchvat a nemohl dýchat, byl odvezen do nemocnice a pak probíhalo následné vyšetření. Moc prosím o radu, jak mu pomoci přírodou, dostal léky na podporu dýchání, ale je to chemie. Léta čtu Vaše rady a odebírám od Vás vitamíny, ale teď si nevím rady s dávkováním. Moc děkuji.

Šárka

Zdravím!
V prvé řadě chci říct, že jako člen CaliVity máte přednost v radách, tak mi klidně pište na mail. Pro členy CaliVity máme uzavřenou členskou sekci CaliVita KLUB Empatia, kde zveřejňujeme EU zakázané informace o léčivých účincích přírodních látek, protože veřejně se šířit přírodní léčení nesmí, i tato poradna je na hraně zákona. Žijeme holt v takové době, ale my si najdeme způsob, jak si říkat, co chceme, šířit, co pomáhá a nenechat se utlačovat ve svobodě. Pokud jste na FB, tak se přidejte ke skupině CaliVita KLUB Empatia, je to skupina pro členy naší sítě Calivita pro sdílení zkušeností. 
O astmatu je duchovní příčina tady, a je tam i proklik na přírodní léčbu. Doporučuji toto:
vojtěška Green Health (2-2-2 na lačno) + ProbioBalance (1-1-1 s...

Dobrý den Miluško, často zmiňuješ, že dnešní muži jsou ranění, zklamaní..., proto nedůvěřují ženám? Proto se nechtějí vázat a jen si užívat? Mají odstup a nepřipustí si city, aby nebyli zraněni atd.

A co to vlastně je za zranění muže?

Děkuji za názor.

Ahoj!
Zkusím to obloukem...
Ženám jsme namluvili, že jsou stejní jako muži, mají stejně fungovat, komunikovat, vydělávat peníze, starat se o rodinu půl na půl, ale není to pravda. Ženy si pak myslí, že nemají pečovat o muže, a tak to nedělají a muži proto od nich odcházejí. Ženy přestávají být pro muže svůdkyněmi, čarodějkami, erotickými symboly, a přestávají být i strážkyněmi rodinného krbu, a tak muži nevidí důvod, proč by vstupovali do manželství.

Ženy mají pocit, že když se jim něco v partnerství nelíbí, že mohou sebrat děti a odejít. A ony se pak diví, že jsou na děti samy a že je musí živit. To všechno spolu souvisí, protože je to právě žena, na které spočívá odpovědnost za teplo domova. A když žije v bludu, že nemusí žádné teplo vytvářet, ale naopak že při prvním problému má právo rodinu opustit, pak se nemůžeme divit, že se tolik vztahů rozpadá. A matky malých dětí si neuvědomují, že stejně jako před dvěma sty lety potřebují muže, jinak budou s dětmi živořit...

Milá Empatia.cz,
chtěla bych se zeptat. Nerozumím tomu, že v partnerském vztahu je muž zrcadlem ženy a naopak. Je tím myšleno akce vyvolává reakci? Prosím o vysvětlení.
Děkuji Vám.

Dobrý den,
duše člověka je oboupohlavní. Do školy, tj. do života na této Zemi, si ale vybíráme pouze pohlaví jedno, které je pro splnění našeho úkolu výhodnější. Ať už si ale duše vybírá jaký chce úkol, vždy a každý řeší i partnerský vztah. Je to jasné, vždyť nám polovina nás chybí a pouze s partnerem můžeme dosáhnout celistvosti. Abych se zdokonalil fungovat správně v určitém pohlaví, musím pochopit a přijmout pohlaví druhé. A to můžu jen v reálných situacích, v reálném vztahu, akcí a reakcí. Nevím, jestli bych to nazvala, že akce vyvolává reakci, spíš tak, že reakce partnera by měla vyvolat akci mou. Měla bych si říct - proč se tak chová, proč mi to dělá, proč to potřebuji, co mám ve svém chování změnit? Zrcadlem se rozumí právě to hledání sebe v chování partnera, ne hodnocení, posuzování a odsuzování chování jeho. Pokud se mi nelíbí můj vlastní obraz v zrcadle = partner, musím změnit nejdřív to, co se v zrcadle odráží = sebe. Není to ale jednoduché, rozhodně je to těžší, než...

Dobrý večer,
už mé emoce trochu opadly, ale jsem vždy ve stavu paniky nebo bezmoce, nebo jakoby vnitřně sama. Jsme s manželem oba již v důchodu. Náš vztah je nerovnoměrný, jsme každý jiný. Manžel je pracovitý, ale tvrdohlavý, často naštvaný, alespoň to vycítím ze slov a z tónu hlasu a agresivní. Já jsem také pracovitá, ale víc používám rozum, jenže už se mi nedostává sil reagovat na jeho hloupé řeči a otázky. Nemáme přátele. On by si nerozuměl s mými a já s jeho. Vychovali jsme děti, jsou již z domu a mají své rodiny. Jsme stále jen spolu doma, spolu na nákupy, vše spolu. Mně se špatně chodí, tak omezuji pohyb, zato manžel je čilý a fyzicky zvládne dost práce, je o pět let /a pět týdnů a tři dny/ starší a já se mu snažím s prací vyrovnat, ale jsem unavená. Už jsem si řekla, že se na práci navíc vykašlu, když chce ať se honí sám, já už chci mít trochu klid. Nedochází mu, že mám bolesti, že se přemáhám, ale nejvíc mně rozhodí, jak má ve všem pravdu, jak svou pravdu tvrdí, že jí snad i věří, a při tom to do očí tluče, že mluví nesmysly. Nemám si s kým popovídat na své úrovni, na svou notu. S nikým moc nepřijdu na řeč, jelikož jsem doma, okolo domu a tak. Je to na někdy k nevydržení nemít si s kým popovídat, s manželem to nejde, jen o běžných věcech a to je mi málo. Moc bych chtěla studovat U3V, ale cestování nezvládnu. Jenom uvařit a uklidit, mně nenaplňuje. Přijde mi, jako když se vývojově někde zastavil a nedožene mně. Poznali jsme se velice mladí, mně bylo 16, jemu 21. Jak to vydržím takto žít až do smrti?

Dobrý den,
lidé se berou a žijí spolu z různých důvodů, přitom jediným důvodem by měla být láska a touha s druhým sdílet společné chvíle, toho druhého podporovat a pomáhat mu v tom, co chce on sám. Pokud tam toto není a jsme spolu jen kvůli dětem, domu, povinostem či jen proto, že se to tak už stalo, stejně jednou přijde čas, kdy se musíme podívat na svůj vztah a pochopit ho. Je jedno, zda je to rok po svatbě či v důchodu.
Každý si do svého života přitahujeme přesně takového partnera, jakého potřebujeme my, nikdo nemáme špatného partnera nebo takového, kterého mít nemáme, máme vždy dokonalého pro sebe. Náš partner je nejintenzivnější trenér, díky kterému se máme šanci zlepšit, posunout, změnit, a to nejen proto, že jsme spolu víc než se sousedem, ale i proto, že by nás měla poutat láska. Partnera máme ne proto, abychom nebyli sami, ale proto, abychom se díky němu mohli měnit! POkud toto pochopíte, bude vám jasné, že ne váš muž, ale vy se musíte změnit ve svých postojích, p...