Výukové programy naší Akademie celostního zdraví

Radovat se je láska

Citát

Vztah mohu změnit jen tehdy, když se změním sám.

Poslední komentáře

Na okraj

Koenzym Q10 produkují játra.
Schopnost jater produkovat vlastní koenzym však léty slábne. I pokud jsou játra oslabena nějakou nemocí, slábne produkce koenzymu. Jeho nedostatek se projeví na našem zdraví - začínáme se cítit unaveni, mohou se dostavit i srdeční potíže.

Odkazy

Poradna zdraví a vztahů

Vítejte v naší láskyplné poradně zdraví a vztahů


Všechny informace na tomto webu jsou vyjádřením našeho osobního názoru, uveřejněného na základě základního lidského práva o svobodě názoru a slova. Jsou to pouze naše osobní zkušenosti.

Žádné z nich, ani naše odpovědi v poradně(!), nelze chápat jako "odborná doporučení" na základě oficiálního zdravotního, školského nebo právního systému.

Pokud chce někdo nějaké zde uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí, vlastní zodpovědnosti, a s vědomím, že za jejich formu a způsob využití neneseme žádnou zodpovědnost!


Najdete zde již více než 2000 dotazů

Pro vyhledání nějakého termínu použijte volbu VYHLEDÁVÁNÍ v pravém sloupci nahoře.

Pokud nenajdete vhodnou odpověď, pošlete nám
<< Nový dotaz >>
Odměna za jeho vypracování se pohybuje podle náročnosti

Hledat můžete i v Duchovních příčinách nemocí,

kde je proklik do shopu, ke najdete vysvětlení, proč právě tohle dělat.

Dobrý den.
Vím, že se tu akne hodně řeší, ale tak napíšu tu přesně muj problem. Je mi 15, to je asi to nejhorší období, co se akne tyče. Mám ho po celém obličeji, nejvíc me ale trápí na bradě, toho se nedokážu zbavit. Používala jsem různé masičky atd. Měla jsem od kožní zinerit, ktery mi moc nepomohl, tak mi předepsala Differine krém, ktery jsem použivala asi pul roku zpátky. Ten mi taky moc nepomáhá, ale mám ho zatim jen asi 2 tydny, takže snad pomůže. Na čele se to trošičku lepší, ale na bradě a tvářích ne. Na te bradě mam ty pupinky pořad, nikdy se jich nezbavim uplně, vždycky zustanou červene fličky a všimla jsem si, že na čele mam strašně moc jizev, přitom jsem si akne nikdy netlačila. (právě kvuli toho). Vím, možná je to i tim, že nemam v rovnovaze hormony, mám hodně ochlupení, strašně moc mi vypadavaji vlasy a nemám žádná prsa, ale moje doktorka mi řekla, že s tím nic dělat nebudem, že do mě žádné hormony rvát nebude. Už fakt nevím co mám dělat, ne, že se stydím za akne, tak se stydím i za ochlupeni po celem těle (hlavně na břišku a zadech) a nemužu si vzit ani tričko s výtřihem, když v něm nic nebudu mít:(.

Milá zoufalko :-)
Nezoufej a zkus užívat vojtěšku Green Health (2-2-2 před jídlem) a pupalku Evening Primrose Oil (1-1-1 po jídle). Zřiď si členství v CaliVitě a budeš mít členské ceny. Ze svého jídelníčku vyřaď všechny mléčné výrobky, všechny sladkosti, bílé pečivo a bublinky, pij čistou vodu z vodovodu nebo bylinkové čaje. Garantuji ti, že za tři měsíce nemáš ani pupínek!
Vojtěška tě odkyselí, to je hlavní důvod vzniku akné, a působí protizánětlivě, tudíž hojí kůži. Pupalka pomáhá hormonálnímu vývoji ženy (je zkouškami prokázaný vliv pupalky na ženské orgány, nejen pohlavní, ale i prsa, při dávkování 3-3-3 po dobu několika měsíců došlo ke zvětšení prsou i o dvě čísla!). Pro tebe je důležité, že budeš na...

Dobrý večer.
Prosim o radu. Byla mi zjistena snizena funkce stitne zlazy. Kojim 20ti mesicniho syna a ráda bych kojila do samoodstavu-unavu jsem tedy pripisovala castemu nocnimu vstavani a kojení. Lekarka mi ihned napsala Letrox v minimalni dávce. Umele hormony však brát nechci. Také jsme se v následujících mesicich chteli zacit snazit o druhe detatko. Prosim, poraďte, co mohu podniknout za kroky k uzdraveni stitne zlazy? Snazila jsem se nekolikrat nasadit Spirulinu a Chlorelu, ale vzdy mi po nich bylo strasne zle od žaludku, nevolnosti jsem rozdychavala cely den. Dekuji za kazdou dobrou radu, ktera nebude proti dlouhodobemu kojeni. 

Dobrý den,
pokud je vám po mořských řasách špatně od žaludku, pak to znamená, že máte s lymfou opravdu velké potíže, nevadí ale, vše se spraví za čas. Chválím vás, že odmítáte chemické hormony, můžete je naprosto adekvátně nahradit Oceanem (3 polévkové lžíce ráno na lačno místo umělých hormonů), je to výtažek z mořských řas a není tam žádná kontraindikace ani s kojením ani s těhotenstvím. Doporučila bych vám k tomu užívat New Life (1-1-1), protože problémy se štítnou žlázou jsou také projevem demineralizace, kdy v těhotenství a kojení má žena zvýšený výdej. Na podporu energie a imunitu užívejte C 1000 2 ráno po jídle. Z CaliVity si můžete vybrat v podstatě cokoliv, protože téměř nic (kromě asi 2 produktů) nemá žádné kontraindikace, jde o čistě přírodní produkty, není třeba se ničeho bát.
Vše si objednáte v našem shopu.
S láskou vaše Empatia

Dobrý den,
iž po druhé jsem zvracela při menstruaci, dříve jsem až takové problémy neměla, nevím jak hormony srovnat, nevím na co mne to má upozornit. Dostávám i křeče do nohou, nálada horší,  tak se snažím dovyživit hořčíkem, ale nevím zda to stačí. Ráda bych měla ještě druhé mimčo, ale bojím se, aby to moje tělo bylo ještě dostatečně silné, snažím se občas očistit čaji, ale té hormonální nerovnováze nerozumím. Děkuji za radu Jana

Dobrý den,
zvracení při menstruaci není zapříčiněno hormonální nerovnováhou, ale nedostatkem živin, především minerálů, které stabilizují nejen psychiku, ale i žaludek. Pokud by šlo o hormonální nerovnováhu, měla byste problémy s menstruací, zpožděnou, nepravidelnou, dlouhotrvající, apod. 
Sama to tušíte - píšete, že se bojíte, zda byste dokázala "vyživit" další dítě - cítíte, že vám živiny chybí, že jste slabá. Doplnění hořčíku nestačí, doporučuji vám toto:
New Life (1-1-1 po jídle) + Green Health - vojtěška (2-2-2 na lačno) - spraví žaludek, obsahuje přírodní živiny včetně hořčíku, dodá energii, je výborná pro kojící a těhotné + Power mins (2 před spaním). Pokud to takto zvládnete 3 měsíce, budete dostatečně nastavená a silná na druhé těhotenství. Je však třeba pokračovat v doplňování živin, protože ve stravě prostě chybí. Můžete se zapojit do nadstavbového modulu Základů celostního zdraví:...

Dobrý den,
moc bych Vás chtěl poprosit o názor na mé zdravotní potíže. Začaly již před několika lety, kdy jsem si na střední škole pravděpodobně neuváženou konzumací alkoholu narušil trávení, což se projeovalo průjmy po tučnějších jídlech, mléce, alkoholu apod. Podle literatury a lékařů dráždivý tračník. Pomocí stravy a klidu se stav podařilo uklidnit, ovšem narušené trávení zůstalo. Momentálně chodím na wc pravidelně, ale stolice není v pevném stavu, je řidší a je cítit. Zhruba jednou za 14 dní me trápí spíše zácpa, tedy 2-3 dny bez stolice, poté se další dny vyprázdím více a častěji, spíše řidší stolicí. Tedy nepravidelná stolice, jchvíli zácpa, chvíli mřidší stolice. Celkově tyto problémy způsobují i zápach z úst, bílý povlak na kořeni jazyka, bolesti v krku a bílé hrudky na mandlích, tedy oslabenou imunitou, ve fázích zhoršující se akné na zádech a na tváři a také ekzém (suchá, občas svědivá kůže) na rukou, méně často na jiných částech těla a také lupy. Musím poznamenat, že jím hodně masa, vzhledem ktomu, že ořechy, luštěniny netrávím nejlépe. Zkouším různé přípravky na očistu tlustého střeva, podpořenou probiotiky, ale problémy stále přetrvávájí. Jsem typ Váta, vyšší, hubený. Děkuji za jakýkoliv názor, přeji hezký den.

Dobrý den,
vypadá to na problémy se žlučníkem a následně játry, odpovídají tomu příznaky a související problémy. Navíc jste prvek Dřevo a tam tyto orgány patří taky :-)
Doporučila bych:
Nopalin (2-2-2) + AC Zymes (2-2-2) na lačno - srovná trávení žlučníku a spraví trávení vůbec. K tomu pijte Liquid Chlorophyll (3 čajové lžičky do vody, popíjet přes den), odkyseluje, zbavuje tělo zánětu, a tím zápachu, čistí lymfu a tekutiny. K tomu alespoň C 1000 (2-1-0 po jídle) nebo i Immunaid (2-2-2) na podporu imunity a očistu lymfy. Nebo nejdřív 3 měsíce spravovat trávení, a poté podpořit lymfu v létě, až trávení bude OK, ostatně v létě je pro to ideální čas. 
A příčina v hlavě bude...

Dobrý večer, 

objevila se mi dysplázie na děložním čípku, nyní čekám na výsledky biopsie. Před pár dny mi "přišlo", že by mohla být souvislost s předchozím vztahem, v němž jsem prošla psychickým a sexuálním násilím. Současného partnera jsem vlastně odmítala, a to tím, že jsem na jeho návrh na milování čsto odpověděla NE. Myslela jsem, že můžu, až Miluščiny zpovědi mi řekly, že vlastně ne. :) V minulém vztahu jsem tehdy chtěla už nežít, být stará. A tak teď léčím i anemii a ve stejný den, kdy jsem měla AHA moment ohledně čípku mi přišla informace, že trauma se na těle projeví až za tři nebo pět let. Což by souhlasilo.

Maminka je po amputaci čípku. Měla 4. stupeň (ať už to znamená cokoliv), já mám prý 3. a doktor se po vyšetření přiklání k lehčí dysplázii... na operaci (konizaci) se mi nechce. Ani k onomu lékaři specialistovi Nelíbil se mi jeho způsob vyšetřování a komunikace.

Užívám mladý ječmen, vitamín C a rybí olej (olej ne denně) a kojím. Jsem vegetariánka. Nao svém ženství pracuji už dlouho, pořád je co zlepšovat, aktuálně se učím být pasivní (ač od přírody aktivní a nerada čekám, na cokoliv) snažím se a když se zadaří, změny vidím a jsou skvělé. Učím se s partnerem komunikovat bez náznaků a úkolování, jen sdílením pocitů. Někdy to jde lépe, jindy hůře. Jak babička (mimochodem, má vyperované ženské orgány), tak maminka (byla, teď už není) a maminčina sestra jsou ti chlapi v sukních. Výchova je hluboko zakořeněná, stejně jako návody "musíš cestovat, mít kariéru a neměj dítě mladá". :)  A  já jsem tak šťastná, že jsem konečně žena v domácnosti.(Ač studuji, ale to je má touha po vědění.)

A kde je vlastně ta otázka? :) Jak podpořit léčení dysplázie? Na anémii beru železo. Čeká mě psychoterapie (minulý vztah, týrání) a i když rozumím tomu, že jsem to potřebovala prožít, stále to bolí. JAK být měkčí? Ženštější? Pasivní? 

Děkuji Vám, Tereza. 

Dobrý den,
pokud si do vyhledávače v Empatii zadáte Děložní čípek, vyskočí vám podobné dotazy a mé rady, třeba tento, čtěte. Duchovní přičinu znáte, tam i najdete proklik do shopu na přírodní léčbu. Pokud nebude něco jasného, ozvěte se. 
Příčina není venku, ale ve vás. Váš bývalý partner vás čemusi učil, a pokud to nepochopíte, přijde další trenér a další trénink, je důležité přijít na to, proč jste to potřebovala vy sama. Tohle učím v kurzu Žena je láska, vstupte do členské sekce, tam se naučíte vše, na co se ptáte :-)
S láskou vaše Empatia

Dobrý den, píšu za svou maminku, která nema přístup k netu, dnes ji diagnostikovali ablaci sklivcové membrány na pravé straně. Přišla k lékaři s potížemi , kdy viděla záblesky v očích, jakoby bílou bublinu a svoji vlastní duhovku, která běhá tam, kde se podívá okem. Existuje nějaká přírodní pomoc? Děkuji za odpověd :) Krásný den přeji:)

Dobrý den,
jistěže existuje přírodní léčba, resp. léčba lékařů neexistuje, pouze operace, která má nejasné výsledky. Je třeba si uvědomit, že zákaly v očích jsou prostě a jednoduše zanešený organismus. Nevím, jak se o sebe vaše maminka stará, s čím je nemocná, na co užívá léky, jak se staví k přírodnímu léčení, nebo zda poslouchá lékaře...
V každém případě se vyléčit může sama - vyčistit organismus, podpořit játra, protože oči jsou kontrolkou jater, a očistit oční prostředí, cévy a zlepšit výživu oka. Ráda vám nastavím přírodní léčbu, pot...

Zdravím Vás :)

ďakujem za inšpiráciu, ktorú mi dávate aj za predošlú odpoveď. Začala som prechádzať Kurz Žena je láska a musím povedať, že som v jeden deň zostala zaskočená a viacero vecí mi docvaklo - najmä rovina 1 - 5 - 9, ktorú mám, a ako sa mi prejavuje...

Môj príspevok sa bude týkať práve vzťahu s partnerom. Sme spolu jeden a pol roka, bývame spolu a plánujeme spoločnú budúcnosť. Máme pekný vzťah, aj keď sme iné energie, ale vieme sa akceptovať. On je Zem (2) a ja prvok Oheň. 

Moja mamina si našla priateľa, liečiteľa, ktorý má naozaj dar liečiť. Presvedčila som sa o tom, párkrát ma prečisťoval a pomohol mi. No keď som u neho bola, občas mi povedal veci, na ktoré neviem zabudnúť. Napríklad to, že s mojím partnerom to nevidel pozitívne, dokonca že by sme nemuseli môcť mať deti. 

Vtedy ma to hrozne vydesilo, ale postupne som na to zabúdala. No pravdou je, že keď mám voči priateľovi negatívne emócie alebo mi niečo vadí, tak si na to spomeniem a mám strach. Mám strach, že sa to naplní. Niekedy vo vnútri si vždy vravím, že iba my dvaja ovplyvníme, ako sa náš vzťah vyvinie. Že je to všetko v našich rukách. No v podvedomí mi to stále niekde rezonuje a ja sa toho bojím.

Možno sa desím toho, že cítim emócie, ktoré nechcem. V poslednej dobe cítim, že nerobím vôbec, čo ma baví, po práci iba povinnosti a že partner so mnou chce stále tráviť  čas. Ja zase chcem viac slobody, mať svoje aktivity, slobodu, nechcem byť zväzovaná... Môj priateľ je inak skvelý človek, miluje ma, dal by mi všetko a mne je s ním dobre.

Neviem, či sa dá takáto vec vymazať z podvedomia a čomu vlastne veriť. Som zmätená z toho, či naozaj viem všetko ovplyvniť sama alebo nie, ako to je vlastne s energiami, čomu veriť. Neviem, či sem tento príspevok úplne patrí, ale tiež neviem, s kým sa so svojimi nie úplne bežnými obavami podeliť.

Ďakujem vám krásne.

Dobrý den,
tak takovéto přístupy "léčitelů" mi zvedají adrenalin...
Co je to za léčitele, který vkládá svými prognozami strach do někoho, komu chce údajně pomoci? Jak poznáte, že on je dobrý jasnovidec, když se budoucnost naplní? Nenaplní se náhodou tak, že si ji svým strachem vytvoříte a přitáhnete? Jasněže ano!

Uvědomte si, že všechno si tvoříte sama, i tohoto "léčitele" jste nepotkala náhodou. Měla byste přestat pochybovat o svých tvůrčích schopnostech, přestat být závislá na názoru a "léčení" někoho druhého, a začít se rozhodovat a žít podle sebe. Vy jste ten, kdo si tvoří vše, co bude. 

Jak jste prakticky naložila s mou předchozí radou na vaše zdravotní potíže? Co jste si pořídila, jak se léčíte, co jste změnila? Začněte se svou změnou prakticky, zjistíte, že máte tolik energie a síly postarat se o sebe sama, že nepotřebujete vzpínat ruce ke komukoliv jinému, aby vás léčil. Dokážete to sama, jen ale musíte začít.

Tak stejně s partnerským...

Dobrý den, milá Empatie.
Chci poděkovat za skvělé stránky, nacházím zde mnoho odpovědí a inspirace. Zajímám se o duchovní příčiny nemocí, zdravou stravu apod a chci se v tomto realizovat. Už mám i vymyšleno jak. Ale neznám odpovědi na různé otázky, ostatním se snažím tu správnou odpověď někde (poslední dobou vpodstatě hlavně v Empatii) nalézt ale sobě moc poradit neumím. K vám jsem se dostala když mi cca před 7 měsíci zemřel bratr, měla jsem v hlavě mnoho otázek a žádnou odpověď, no a dostala jsem se na vaše stránky. Určitě to mělo vyšší důvod, kdyby nebylo těchto stránek, asi bych se nikdy neodhodlala začít podnikat v podobné sféře. Takže můj bratr mě takto na to navedl a i jiné) nemocný manžel, atd...) cítím, že vše mi ukazuje jistou cestu. Také jsem si ověřila duchovní příčinu nemoci na sobě samé právě také díky bratrovi. Ale jsem 5 Země, úplně to stále nemohu přijmout, obzvlášť když vím, že už je to druhý syn, co opustil mé rodiče-toho prvního jsem nepoznala, zemřel cca rok před mým narozením. Také až teď jsem začala cítit jakousi úctu a respekt k rodičům, celý život mi to moc nešlo, nyní vidím že mají těžký život pořád a vidím, že jsou velmi silní. Chtěla bych poprosit o nějaký náhled do mého života, 5x jsem potratila, zárodek se přestal vždy vyvíjet. Nakonec jsem byla na kineziologii, sice jsem i změnila doktora a asi měsíc brala hormony že prý mám nízkou děložní sliznici, ale konečně se povedlo a porodila jsem (i když o měsíc dřív ale po téměř 7 letech jsme se dočkali). Porod byl příšerný díky personálu, ještě půl roku potom jsem skoro pořád brečela a o druhém dítěti nechtěla ani slyšet. Věděla jsem že budu muset zas na odblokování, protože jsem pak už ani nemohla otěhotnět. Potřebovala jsem zpracovat porod, což se povedlo, i jsem sama pochopila proč jsem to musela zažít a druhý porod byl krásný. Ale stejně zase probblém- malý se nadýchal plodové vody a musel být taky na JIP. Dostal atb...manžel s dcerou měli ten den přijít do porodnice ale dcera dostala neštovice....všichni jsme trpěli že nemůžem být spolu. Do toho manžel poslechl svou matku, že mu přijede pomoct a po dobu mého pobytu v porodnici mu pomhala se starostí o malou. Zapoměla jsem napsat, že cca od 6.měsíce těhotenství s druhým prckem mi dr. řekla že se otvírám a nakázala mi lehnout. Malá do toho dostala zápal plic takže jsem úplně neležela, na další kontrole mi řekla dr. že se to trochu uzavírá, ale že mám stále ležet a když jsem řekla že obědvám u stolu, tak mi vynadala, že i jídlo mám mít v posteli a hnala mě do nemocnice, což jsem odmítla. Tak mi radila ať si zavolám mámu nebo tchýni, aby nám vařily a uklízely, což jsem nechtěla ale v podstatě ve mě vyvolala strach, že by se mohlo něco stát, tak jsem nakonec souhlasila. Máma se střídala s tchýní a já byla tak napjatá a vystresovaná, až mi z toho popraskala sítnice na levém oku. Nemohla jsem se přes to přenést, že musím ležet, nemůžu si hrát s malou a ještě mi někdo obsluhuje moji domácnost. Tak to jsem se teda rozepsala....tak už jen krátce ke zdraví - ve 3 letech jsem měla zápal mozkových blan, od té doby špatně slyším hlavně na pravé ucho. Též to nějak postihlo játra-spraveno dietou. Sluch se zhoršil dále po každém porodu. Mám svislé rýhy na nehtech, bílé měsíčky jen na palcích, padají mi vlasy. Mám asymetrii prsou, pravé prso menší. Skoliosa, dole páteř vybočuje doleva. Několik let jsem měla čepy na mandlích-těch jsem se zbavila totální změnou stravy, ale stále mi dělá problém nejíst sladkosti, hlavně čokoládu. Cca před 5ti lety motání hlavy se zvracením-záchvaty kdy jsem lezla po čtyřech, ustoupilo v druhém těhotenství- nechápu důvod. Nyní mi trochu otekla levá noha na chodidle, pobolívá, i na nártu a trochu lýtko. Po 4 dnech mě začíná pobolívat i pravá ale jen mírně. Něco takového jsem měla před 1. těhotenstvím po celodenním sezení na pokladně a ještě předtím, když jsem začínala jezdit za manželem na kole. Také mívám někdy pocit velké tíhy v lýtkách a takové tuhnutí. Někdy mě v noci bolí kyčle až mě to budí. ale to není často, dřív jsem to mívala víc. V těhotenství jsem trpla na neklidné nohy. Ještě jedna věc co mě trápí hodně- už od mládí mám pravé oko divné, při jídle je to hlavně vidět, že se mi samovolně zvedá víčko a oko tam tak trochu jakoby plave, nevím jak jinak to popsat. Nejím kvůli tomu na veřejnosti. Jinak v poslední době nemá radost ze života, najednou kolem mě umírá nebo se potýká s vážnými zdr.problémy hodně mě blízkých lidí...ničí mě to. A taky řvu na své děti a nenávidím se za to, i já se bála když na mě táta řval a to byl opilý, já nepiju ale jsem poslední dobou úplně bez energie, dělá mi někdy problém i vytřít najednou celý byt a pak děti chtějí abych si hrála a já chci odpočívat-nemám vůbec energii. Tak to je asi vše, omlouvám se za obsáhlost, chtěla jsem být co nejpřesnější. Děkuji za případnou odpověď a děkuji že jste. Jana.

Dobrý den, moje odpověď bude krátká, protože to bude otázka:

A když hledáte na empatii své potíže, co pro své uzdravení děláte? U každé duchovní příčiny je proklik na přírodní léčbu - děláte něco z doporučeného?

s láskou vaše Empatia

Dobrý den,
prožívám smutek v partnerství, kde se mi už zdá že vede k rozchodu. Jsme spolu 4 roky, partner ale jaksi nemá takovou potřebu komunikace, milování či pobytu se mnou, a čas se proměnil ve stereotyp z jeho strany strávený práce, televize, pivečko, spánek. Já se snažím najít uspokojení v práci, pracuji jako masérka, s dětmi, aby se jim dařilo, a dál se sebevzdělávat, abych mohla lidem i poradit, když s nimi pracuji. Problémem je i sex, kdy partner má zálibu v porno a sebeuspokojování, já ale měla zájem s ním být, jeho potřeba mě ale v tom odrazuje, svůj zájem a pozornost dle mého dává jinam a je tenká hranice k tomu pak být nevěrný či zajít za placeným sexem. Toto dělal můj manžel, který měl všechny neřesti a závislosti. Nevím, proč reflektuji tyto problémy, já se miluji v pěkném vztahu velice ráda. Děti oba synové. Co dál? Pornografie a smutek k ničemu nepovede, a rozhovor také ne, partner si myslí, že to NIC není, a se mnou to nemá nic společného. Mě se to ale dotýká, ponižuje mne to a trápí. Ted mě to dost intenzivně trápí, snažím se to nějak řešit. V partnerství ale další mluvení o sexu nepomáhá, on si brání svoje soukromí s tím, že podstatné věci fungují. Můj pohled na věc je jiný, když dorazím z práce tak vidím muže co si domácnosti nevšímá,a má svoje chvilky u porna pro sebe, a náš společný intimní život je na nule.Ve mě tímto vzniká odpor. Celkově si mylsím že je to obraz celého vztahu, i komunikace v něm i toho, jak jsme se o to průběžně starali. Nejhorší pocit je, že se zdá, že já s tím nic nenadělám. Opravdu je tento ten nejdůraznější učitel, můj předchozí manžel byl na tomto stupínku ještě výš, ten ochutnal sex za peníze a dělá tak dodnes. Myslím,že se člověk dostane do zajetí profesionálního porno půrmyslu a je vydrážděný a vrací se k tomu. Takto je zaděláno akorát na to, aby sem vnikl další cizí člověk a došlo k nevěře. Já spíš se svou potřebou milování čekám na toho, s kým žiju. Čekám ale marně. Možná to vše zveličuju, ale fakt takové zkušenosti mám. Děkuji za radu.
Stejně po celou dobu vaření přemýšlím o podstatě "zrcadla". To,co mě dráždí a vadí mi, nemám zpracované ? Tedy ne to, že alkohol či porno je špatné, ale můj špatný či negativní postoj k nim mi vytváří situace, kdy se s tím znovu setkávám ?Mám v okolí kamarádky, které zprvu s nadšením dělaly všechny práce se svými muži, pak už nemohly, čekaly, ale toho, že on udělá se také nedočkaly, domy zůstaly nedostavěné, byty nezrenovované, mezitím pod tíhou hypoték či běžných starostí rodinných se rodiny rozpadly....A ty ženy měly pocit ,že na nich muž parazituje, že dělají vše, chlapské i ty trpělivé pořád dokola se opakující práce v domácnosti a s dětmi... V domácnosti ale nás ženy také nikdo nechválí za každou maličkost. Kde je ta křehká hranice mezi tím, že se to zlepší naším přičiněním či že to nejde a tento člověk to lépe neumí? Platí že dokáži-li s trpělivostí a láskou ocenit to, proč jsem si tohoto muže našla, zasloužím si lepší zacházení ? Celkově mi asi neprospívá žít ve vibracích nespokojenosti a chtít víc a lépe. Přesto ale věřím,že výhodná je spolupráce, já si v poloze chlapa na dvoře,když s nimi dělám, nelebedím, protože pak ještě musím dovnitř domu,udělat vše ostatní, a to vše by mělo být s láskou. Jak působí žena v montérkách na muže nevím, na mě chlap na gauči působí hrozně, i když vím, že je to jediný relax po fyzické práci.
Děkuji.

Dobrý večer,
přečetla všechny naše předchozí maily a je docela jisté, že žádný rozbor vaší osobnosti vůbec dělat nemusím. Zkopírovala jsem jednu část vaší kdysi odpovědi o zrcadlech a ženách ve vašem okolí. To jen pro vypíchnutí toho, co chci říct...

Vždy je to tak, že ti druzí nám nastavují zrcadlo, abychom my změnili své postoje. Přesně tak, jak píšete. POkud něco nesnáším a nenávidím a rozčiluje mě to, přitáhnu si to, abych se s tím mohla konfrontovat a abych k tomu mohla změnit postoj - na postoj přijetí. Všichni se učíme být víc láskou, tj. ustupovat, pomáhat, neprotlačovat sebe, sloužit, být trpělivý, tolerantní, laskavý, odpouštějící, štědrý, a to bez podmínek k tomu druhému!
My toto všechno klidně a docela v pohodě děláme, ale jen za podmínky, že si to ten druhý zaslouží, což je přesně to špatné, to není bezpodmínečná láska, kterou máme být. Pořád hodnotíme toho druhého, jak on se chová a zda nám to nějak vrací, je...

Milá paní Matoušová,
moc Vám děkuji za Vaši bohulibou činnost, kterou provozujete. Na začátku letošního roku jste mi poskytla cennou radu pro mého staršího syna a nyní bych ráda využila Vašich "služeb" já sama. Mým zásadním problémem je pocení. Nadměrné pocení dlaní, chodidel, podpaží a v hodně vypjatých-stresových situacích i pocení obličeje a intimních partií. Určitě dovedete pochopit jaký je to pro mladou ženu (je mi 33 let) nepředstavitelný a neřešitelný problém. Jde o pocení velmi intenzivní, které je úplně nejhorší v létě, kdy se mi na dlaních, chodidlech a podpaží tvoří až potničky. Vyzkoušela jsem už různé věci: homeopatii, léčitele, kožní vyšetření, vyšetření štítné žlázy - ta je prý v pořádku. Vše se zatím míjelo účinkem. Můj život to velmi negativně ovlivňuje. Někdy mívám kvůli tomu až sklony k depresi, i když se snažím to od sebe odhánět, je to hodně těžké. Svému nadměrnému pocení musím podřizovat oblečení, nosím hodně černou - na té jsou mokrá kola v podpaží nejméně vidět, i když mám hodně ráda pestré barvy. Rovněž mi pocení hodně snižuje sebevědomí, se kterým mám tak nějak celoživotně problém, ostatně jako i s pocením. Pořád mám pocit, že všichni kolem mne jsou o chlup lepší než já. Hodně se s tím snažím podvědomě bojovat, ale daří se mi to jen částečně. Jsou to spojené nádoby, když se cítím nejistě začínám se potit, a když se potím klesá mi sebevědomí. Ale pocení samozřejmě způsobuje i stres a především horko. Léto je pro mne z tohoto důvodu nejhorší roční období. V poslední době hodně zvažuji dálkové studium, ale mám obavy že to všechno nezvládnu - děti, domácnost, škola. Vlastně moc toužím si zvýšit vzdělání, ale mám strach z toho, že na to nemám. Také mě trápí akné v obličeji - nevím jestli to má vše nějakou spojitost?! Otázka sexu? On ho má permanentně nedostatek a já zase nadbytek. Celkově se teď s manželem nějak nerozumím. Vždycky jsem toužila po harmonickém vztahu, asi že jsem to viděla doma u svých rodičů, ale ten můj mi harmonický moc nepřipadá. TEĎ Z ÚPLNĚ JINÉHO SOUDKU: Před 3 měs jsem přestala kojit svého mladšího syna. Protože moje prsa zůstala kojením zcela poznamenaná (vykojená) chtěla jsem se Vás zaptat jestli nevíte o nějakém přírodním produktu, který by jim, alespoň částečně, vrátil tvar a velikost. Moc Vás prosím o radu a celkový rozbor mé osobnosti. Celé Empatii přiji krásné a požehnané vánoce.

Dobrý den,
pokud by měl někdo trpět malým sebevědomím, tak vy to rozhodně nejste :-)
Přečtěte si o svém dni narození a své plné rovině energie a o svém charakteru podlevaší krevní skupiny a hned uvidíte sama, kolik síly, energie a schopností jste dostala do vínku. Co vám způsobuje vaše potíže, jsou izolované jedničky, které vám brání sdělit svůj pocit, co vás trápí, co vás těší, co byste ráda, a vaše šestka, která ukazuje na to, že v rámci zachování jakési zdánlivé pohody raději zatlačíte do kouta sebe, než abyste ohrozila tuto harmonii. Tato nevyřčená energie se ve vás ale hromadí - dobrá ventilace...