Výukové programy naší Akademie celostního zdraví

Radovat se je láska

Citát

Kdo pochopí a miluje druhé i v jejich slabostech, ten velký je.

M. Hrabica

Poslední komentáře

Na okraj

Trpíte migrénami?
Zvyšte denní příjem vápníku a hořčíku (ženy potřebují 1 500 mg vápníku denně!), používejte kopretinu řimbabu jak vnitřně, tak zevně k potírání čela a spánků a vězte, že bolest hlavy je potlačovaný sex.
Migréna = orgasmus v hlavě.

Odkazy

Poradna zdraví a vztahů

Vítejte v naší láskyplné poradně zdraví a vztahů


Všechny informace na tomto webu jsou vyjádřením našeho osobního názoru, uveřejněného na základě základního lidského práva o svobodě názoru a slova. Jsou to pouze naše osobní zkušenosti.

Žádné z nich, ani naše odpovědi v poradně(!), nelze chápat jako "odborná doporučení" na základě oficiálního zdravotního, školského nebo právního systému.

Pokud chce někdo nějaké zde uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí, vlastní zodpovědnosti, a s vědomím, že za jejich formu a způsob využití neneseme žádnou zodpovědnost!


Najdete zde již více než 2000 dotazů

Pro vyhledání nějakého termínu použijte volbu VYHLEDÁVÁNÍ v pravém sloupci nahoře.

Pokud nenajdete vhodnou odpověď, pošlete nám
<< Nový dotaz >>
Odměna za jeho vypracování se pohybuje podle náročnosti

Hledat můžete i v Duchovních příčinách nemocí,

kde je proklik do shopu, ke najdete vysvětlení, proč právě tohle dělat.

Dobrý den,
píší Vám a zároveň mi tluče srdce jako napoplach. Nevím si rady. Máme neustále neshody se starším synem. Jeho představy o životě jsou velmi rozlišné. Chápu to 19 letech to tak má být, ale je tady právě to ale. Poslední rok se nemůžeme domluvit na ničem. V podstatě naše komunikace vymizela. Křik, hádky, domlouvání, nastavení zrcadla, promlouvání, vše je špatně. Právě ho vyloučili již ze 3 střední školy kvůli docházky za tento školní rok, přitom mohl být letos maturant. Nevadí, ale pracovat taky nechce. Jeho představa o životě je užívat si, užívat si, žít si svobodně, nic nedělat. Nejvíce mě trápí, že si nemůžeme spolu popovídat, tak jak to bývalo předtím. Snažím se být v klidu,ale bohužel svýma řečma mě vyloženě citově vydírá a já vybuchnu. Vím, že mi tím něco ukazuje, ale nemůžu příjít na to co?
Děkuji. Fany

Dobrý den,
všechny děti nás rodiče učí nechat je být :-) je to prosté.
Naše děti si nás vybraly, abychom jim pomohli postavit se na vlastní nohy a pak je pustili, nechali je jít svou cestou, žít si po svém. Čím dřív se to naučíme, tím lépe pro budoucí vzájemný vztah, čím dříve rodič pochopí, že je s dítětem kamarád a jsou si rovni, tím dříve spolu vybudují krásný, upřímný a otevřený vztah plný důvěrné komunikace a sdílení. Skutečné přátelství. Pokud si v hlavě nastavíte, že chcete, aby vaše dítě bylo váš přítel, aby bylo rádo, že s vámi může být a mluvit, pak se k němu jako k příteli musíte chovat. Příteli nepřikazujeme, jak se má chovat, ale radíme mu, a jen pokud o to požádá. Naše děti nás většinou o nic nežádají a my jim stále něco radíme či přikazujeme z pozice našeho věku a "moudrosti". Nesmysl. Naše děti jsou mnohem dál a vyspělejší než my, vše jim jde snáz a jsou dokonalejší a lepší. Musí to tak být, jinak bychom jako lidstvo zakrněli :-) Jen se vymykají našim předs...

Sledovala jsem Vaše webináře o odpuštění a všude  jste tam mluvili o tom, že má člověk myslet především na sebe. Kde ale je hranice mezi zdravým myšlením na sebe a mezi čistým sobectvím?
Děkuji za odpověď

Dobrý den,
když o někom řekneme, že je sobecký, je to stejné, jako když řekneme, že je někdo zlý. Je to vždy o tom, že z nějakého důvodu potřebujeme mít vedle sebe člověka, který je sobecký nebo zlý nebo jakkoliv špatný. Jde přece o učení duší, a učit se musíme vlastní zkušeností a prožíváním něčeho, co nám není příjemné. A tuhle zkušenost nám jednoduše někdo umožnit musí - je tedy tenhle náš sobecký nebo zlý trenér skutečně špatný? Rozhodně ne. Z hlediska učení duší je to velmi záslužná a láskyplná činnost :-)
Pokud ale tohle máte někde v hlavě vzadu a tyhle vyšší principy vám jsou jasné, pak podle jakýchsi lidských pravidel abychom mohli říct, že sobectví je prosazování sebe na úkor druhého člověka. Že si urvu něco, co druhému ublíží. Je to ale stále velmi vachrlaté vysvětlení, protože někomu může ublížit, když odmítnete udělat mu něco, co chce sice on, ale ubližuje to vám. Je to sobectví?
Láska k sobě je to, že víte, co chcete a co ne. A pokud jednou třeba kvůli lá...

Dobry den Milusko,
posloucham vase videa a jsem z nich nadsena. S manzelem jsme spolu 12 let a mame 2 deti. Cely nas vztah byl docela dobry az do krize kterou jsme s manzelem pred 2 roky prozili. Nasel si milenku, netrvlo to dlouho a vratil se. Navrat byl hezky, na nejakou dobu jsme si uvedomili ze se mame radi. Letos od ledna jsme zacali prozivat znovu spatne obdobi plne hadek, vycitek, obvinovani atd. Preslo to po 5 mesicich. Ja si rekla po vasich videjich ze jsem to vlastne vse delala blbe a zacala jsem manzela zahrnovat laskou. To ale bohuzel manzel moc dobre nenesl. Delala jsem pro nej maximum, snazila jsem se aby nestradal. Bylo to hezke aspon jsem si myslela ze je vse v poradku. Z niceho nic se chce manzel rozvest. Ze dne na den, me oznamil, ze je to stale stejne, zacal vytahovat hlouposti, jako ze spatne vychovavam deti a ze neni normalni abych mu kecala do toho co da venku pod dlazbu. Zacal vytahovat malichrnosti. Nerikam ze jsem vse delala dobre, protoze se stale ucim, nejakou tu cjybu jsem udelala ale snazila jsem se jak popisujete, drzet hubu a krok. Ted budu trochu duvernejsi... Pred tema 2 roky nez jsme meli tu krizi me manzel navrhoval sex ve trech ale s dalsim muzem. Dost casto o tom mluvil ze ho to vzrusuje ze by me mel jony muz. To se mi nezdalo, nechtelo se mi do toho a pak z toho vudy seslo- pozapomelo se z me strany na to. Bala jsem se protoze je zarlivy ze by mi to pak vycetl a nastal by rozchod. Pak si nasel milenku ke ktere chtel odejit ale vratil se a zase nastalo mluveni o sexu ve trech... Byla jsem zdrzenlivejsi tak k tomu zase nedoslo.. Manzel odjel na mesic pryc a od tud mi napsal ze udelal neco hrozneho ale ze mi to nikdy nemuze rict, ze je to jeho slabost a ze je to jeho tajemstvi... Chtel se rozejit. Rikal ze mu nejsem lhostejna a nikdy nebudu ale ze to co citim ja z jeho strany tak neni. Krize prisla opet jak odjel pracovne pryc tento tyden.. Z te pohody ktera relativne u nas byla, prisel opet s tim ze se chce rozejit... Tvrdi mi ze v tom neni zadna zena.. Pry nemusi v tom byt vzdy zena... Zvlastne mluvi, je nekonkretni kdyz se ho zeptam. A kdyz jsem se ho zeptala jestli v tom neni muz, tak se zozcilil, ze neni prase. Me to ale stale vic ujistuje ze v tom je neco podobneho. M u nej pocit ze se sebou hrozne bojuje uvnotr.. Stale kdyz odjizdi pryc ma pry hodne casu na premysleni. Ke me pry neciti to co ja k nemu. Ma me rad ale to je asi vse. Nedovede si predctavit zivot beze me a deti ale i zivot spolu ho asi trapi. Je hrozne zmatenej ue sebe. Vubec mu nerozumim a myslim ue je bisexual a nebo homosexual a bojuje s tim. Milusko co mi to ma ukazat? Co mam delat? Chtela bych ten vztah zachranit protoze ho miluji. Moc dekuji ua Vas cas a odpoved. Hezky den

Dobrý den,
zeptám se vás úplně stejně, jako se ptám všech lidí, kteří jsou v členských sekcích našich on-line programů:

Našla jste sebe? Víte, co je vaším životním úkolem a jaké výzvy v životě máte? Znáte svůj charakter, svá negativa? Znáte sebe?

Protože pokud člověk nezná sebe, nechápe ani to, proč mu lidé dávají jakékoliv životní lekce. Nevím, zda jste některým kurze AKADEMIE CELOSTNÍHO ZDRAVÍ prošla a našla jste se, myslím, že ne. Všechny programy tvoříme proto, že víme, že na co si člověk přijde sám, má mnohem větší hodnotu, než když mu to někdo prostě sdělí např. při konzultaci. Pokud chcete, mohu vám vypracovat placený rozbor (stál by 2 tisíce, protože by byl partnerský). Z kurzů Akademie je pro vás Tolerovat je láska, je pro vaši energii Dřevo a životní výzvu učit se pracovat se svou...

Dobrý den,
dcera si chce pořídit hormonální antikoncepci a já si nemyslím, že je to správné. Na základě vašich rad usuzuji, že HA napáchá větší škodu než užitek. Myslíte si, že je hodně nebezpečné dceři antikoncepci povolit? Myslím si, že je velmi dětinské chtít HA v 16 letech a myslím si, že je její rozhodnutí sobecké. Neustále opakuje, že nechce otěhotnět, ale já mám pocit, že mi to dělá schválně. Zatím, jsem jí to zakázala.
Děkuji za odpověď

Milá maminko,
o hormonální antikoncepci je v Empatii napsáno skutečně mnoho a to mnoho negativního. Pokud si vaše dcera zadá do vyhledávače Hormonální antikoncepce, vyskočí ji všechny odkazy, které si může přečíst, pokud bude chtít.... ale ona nechce :-)
Naše dcery nám matkám ukazují nás samé, staví nám zrcadlo a snaží se nám na svém chování, na svých postojích ukázat, jak máme změnit své postoje a chování my. Jsou pro nás trenéry stejnými jako kterákoliv dušička, jen více intenzivními, protože své dcery milujeme. A tak čím se nám zdá dcera zatvrzelejší, odmítavější naše názory a vzdorovitější, tím více bychom měly my ustupovat, být měkčí, tolerantnější a vstřícnější. Učí nás bezpodmínečné lásce, abychom je milovaly a nehodnotily, co dělají, jak se stravují, čím se ničí, jaké vztahy udržují. "Soudit znamená brát si právo, kterého se Bůh ve jménu lásky vzdal." A to kohokoliv, i své děti! Pro nás jsou dcery úžasnými pomocníky, protože na nich vidíme, co děláme špatně my...

Ahoj Miluško.
Prosím o radu a případně i poradit doplňky. Mám dost častý menstruační cyklus. Bylo to cca 24-26 dní a ted´ je to už 21 dní. Doktorka radí hormonální úpravu. Ale mám ráda své tělo a spíše bychom chtěla dobrou radu k napravení . Neberu antikoncepci ani žádné léky, díky Tvé knize :) mám v poslední době i supr vztah v rodině. Děkuji jak za radu tak za knihu-Dárek. S láskou Natali

Ahoj!
No jak jinak :-) Hormonální cyklus je věc pružnosti, tj. nic podle tabulek a pravidelných hodin, jak se nám to snaží namluvit lékaři. Stejně jako žena by měla být přizpůsobivá a zvládnout změny, být pružná, tak i naše menstruace může být různé délky a přicházet v nepřesný čas. Normální je nepravidelná menstruace, a ne pravidelná :-)
Takže v první řadě se přestaň trápit nepravidelností a ber to jako součást své změny v pružnou ženu. Třeba je to s přečtením mé knížky Žena je láska jen zkouška Vesmíru, zda důvěřuješ tomu, co v ní je psáno, nebo se necháš přesvědčit někým "rozumějším" o tom, co je správné. Vždyť všechno, co v knížce píšu, by všichni odborníci mohli shodit se stolu jako totální bláboly a nedokázané pravdy. Tak asi já tvé potíže vnímám.
A současně je to výzva, zda si skutečně vážíš svého ženství a sebe, zda dovolíš do sebe dávat chemii, která tě bude ovládat a řídit tě jako stroj...

Dobrý den,

chtěla jsem se prosím zeptat: Už od roku 2003 mám problémy s polykáním. Když jím - ne vždy - se mi stává, že mi jídlo jakoby uvízne v krku a já nemohu polknout. Mám pocit, že se udávím. Nemohu polknout ani slinu. Jako by se krk stáhnul křečí, nebo se tam udělala bariéra. Bojím se každého jídla, kde bude více lidí, protože, když se mi toto stane, jsem úplně v tranzu a nevím, co dělat. Stresem si to už i vyvolávám. Stává se mi to i když jím úplně sama a jsem v klidu. Byla jsem u léčitelů, zkoušela různé techniky na odblokování, jako je kineziologie, metoda RUŠ a spoustu dalších odblokování. Byla jsem také na kompletním vyšetření u lékaře, kde jsem pila tekutinu a pozorovali polykání. Vše je v pořádku. Vím, že je to problém psychický - začalo se mi to stávat, když jsem žila s minulým partnerem. Už dávno s ním nejsem, ale nevím stále, jak se toho zbavit. Jsem z toho už nešťastná. Chtěla jsem se prosím zeptat, jestli existuje nějaká rada, jak bych si mohla sama pomoci, abych se problému zbavila. Vím, že mi nikdo nepomůže, jenom já sama. 

Moc Vám děkuji za odpověd.

Lenina

Dobrý den,
problémy s polykáním ukazují na postoj, kdy člověk nechce spolknout situace, které k němu přichází. Má pocit, že nedostává spravedlivě, má dojem, že mu život předkládá sousta, která nejdou spolknout. Tento postoj vychází z domněnky, že druzí lidé mohou za problémy, které prožívám, že někdo nebo něco venku mi "servíruje" potravu, kterou já nechci strávit. Hlavním krokem, který je třeba udělat, je přijmout, že vše, co prožíváte, vše, co vnímáte, trávíte a přijímáte, jste si vytvořila vy sama. Že na tom talíři ve škole života leží jídlo, které jste si uvařila sama :-)

Všechny programy naší AKADEMIE CELOSTNÍHO ZDRAVÍ stojí na principu - nejsem oběť, jsem tvůrce svého života, v dobrém i ve zlém. Vše, co mám i nemám, je moje tvorba. Druzí lidé, stejně jako mé tělo, mi jen ukazuje, co jsem dělal špatně a co mám změnit. Vypadá to, že jste nepochopila a ani nepřijala trénink svého bývalého partnera, ž...

Dobrý den. Chtěla jsem se zeptat. Na těle se mě dělají hnědé skvrnky. Kožní lékařka mě sdělila, že je to plíseň. Zároveň jednou za čas se mě udělá v ústech moučnivka a bolí mě na levém boku. Veškerá vyšetření vyloučila onemocnění ledvin nebo močových cest, měchýře. Domnívám se, že mě plíseň byla zanesena do těla při operaci čelistí (ve 20ti letech). Od té doby se s těmito problémy neustále potýkám. Nyní užívám kapky Dračí krev a Aloe Vera. Můžete mě poradit?? Děkuji a hezký den. V alias meduzka

Dobrý den,
pokud si zadáte do vyhledávače v empatii Plíseň, vyskočí vám spoustu podobných dotazů a mých odpovědí - čtěte. Duchovní příčinu, kde najdete i proklik k léčbě, najdete tady. Jste překyselená a máte ve špatném stavu sliznice, žádnou mikrofloru, tj. samé plísně uvnitř těla. Pobolívání na levé straně ukazuje na problémy se slinivkou, orgánem zpracovávající cukry. Cukry jsou živinou pro plísně, nevím, jak jste při zbavování se plísní vyřadila všechny sladkosti a vůbec řešíte stravu. 
Podívejte se na záznam webináře Plísně, mykózy, kvasinky a jak na ně, dozvíte se o příčině i léčbě v souvislostech.
Kdybyste si nevěděla rady, s čím začít, ozvěte se!
s láskou vaše Empatia

Dobrý den,

na radu maminky, která zde dostala radu která jí pomohla se zbavit svých problémů, prosím též o radu na tyto problémy - 

Renáta - zhoršující se zrak, pocity jakoby nějakého smítka v oku, pálení očí. Nevolnosti, pálení žáhy, bolest břicha na pravé straně, nafouklé břicho, nadýmání. Slepák a výsledky krve vše v pořádku dle praktického lékaře. 

Jan - vysoký tlak. Srdce krev všechna vyšetření v naprostém pořádku, sportuje a cvičí, stresové zaměstnání :-) bohužel, klidná povaha, když se rozčílí, tak to už musí být. V mládí problémy s ledvinami (velice časté koliky a kameny). Nyní kameny jednou za rok. 

Jsem si vědoma toho, že tělo dává najevo problémy, neboť má nemocnou duši, ale co je našim duším netuším. 

Děkuji R. 

Dobrý den,
Renata má problém se žlučníkem a přetíženými játry, přečtěte si další diagnostické znaky. Přečtěte si i duchovní příčinu vašich potíží, hlavní důvodem je nespokojenost a o přírodním léčení.
Program AKADEMIE CELOSTNÍHO ZDRAVÍ, který se týká vašich potíží je Tolerovat je láska.
Z doplňků stravy, které doporučuji k léčení, je Nopalin (2-2-2) na spravení trávení žlučníku + Silymarin Plus (0-2-2) na regeneraci jater - oči jsou kontrolkou jater + Lutein Plus (0-2-2) - antioxidant, čistící oči + popíjet Liquid Chlorophyll (5 čajových lžiček denně do vody naředit, popíjet).

Janovy potíže s tlakem mají příčinu právě...

Dobrý den,

již 2 roky se potýkám se stavy úzkosti, celodenní motání hlavy, občasného tlaku na hrudi a pálení žáhy. Mám problémy se stolicí, trápí mě únava a celkově jsem bez emocí a energie. Tyto 2 roky se léčím antidepresivy, avšak ne zcela úspěšně. Momentálně jsem ve stavu, kdy je postupně vysazuji, protože můj stav paradoxně zhoršovaly. Při snižování AD se mi dostavovaly abstinenční příznaky. Jsou dny lepší a dny horší. Úzkost na hrudi pociťuji hned ráno a většinou přetrvává celé dopoledne. Rovněž navštěvuji psychologa, fyzioterapeuta a zkouším alternativní čínskou medicínu. Zatím jsem vybral přípravky na játra a ledviny. Změny pociťuji zatím nepatrné. Jsem ze svého zdravotního stavu zoufalý, nevím, co bych ještě mohl pro sebe udělat, abych se těchto pocitů zbavil a začal se cítit lépe.

Mockrát Vám děkuji za radu a odpověď.

Dobrý den,

nevím, jaký váš zdravotní problém byl tím spouštěčem, ale vidím, že jste 6 Kov podle Astrologie devíti planet, a ten má životní úkol učit se odpouštět, zbavovat se minulosti a nejohroženějším orgánem je tlusté střevo. Pokud nefunguje střevo, je zbytečné cokoliv užívat dalšího, protože bez funkčního střeva nevstřebáte a ani nevyloučíte z těla nic, co je třeba. Proto jako první krok bych doporučila očistu a podporu funkčnosti střeva. Teď v září začne jeho najaktivnější období, tak vás podpoří i přirozené energie přírody. Navíc vaše problémy začínají hned ráno po probuzení, tlusté střevo má svou aktivit...

Dobry den, Chtěla jsem poprosit o radu. Mentálně čtu vasi knihu Žena je láska a jsem z ní unešená, ctu jí už podruhé a snažím se jí používat v praxi. Přijde mě že pořád začínám a začínám, neboť to opravdu funguje. Nějak si ale nevím rady s tímto: manžel už asi 2 roky hraje hru na telefonu. Nejdříve hrál doma, treba celý den, nebo hned co prisel z práce až do noci. Máme 9 let syna a všichni jsme už z toho nešťastný. Ven se synem chodím sama, na kolo na hřiště, on vždy slíbí že půjde s námi a když už čekáme hodinu oblečený připraveny jít sabotuje to, takže jdeme sami. Syn už mě prosí ať odejdu, že by si přál s tátou trávit čas, ale ten nechce a jen hraje. Když jsem mu řekla, že mě to trápí, hodil po.mě telefon a urazil se a doteď se mnou nemluví. Co dělám špatně, podporuju ho v zaměstnání, vše v domacnosti zastanu sama, protože když ho požádam velice hezky nepomůže protože hraje a později to neudělá i když čekám dny, nakonec musím sama. Třeba nevyzvedne dítě z družiny. Nakonec to.dopadlo tak, že hraje v práci po práci, aby doma to vypadalo že nehraje, takže chodí z práce v devět večer dennodenně a syn ho vůbec nevidí. Nevi nic o dětech, ani se nezajímá a volá svojí mamince a sestře, že si přijde jako páté kolo u vozu. Nevím si rady, vím, že je to.moje vina a že neco dělám špatně. Dekuji vám velice za radu.

Dobrý den,
děkuju, že se vám knížka Žena je láska líbí :-)

Problém vašeho muže je v tom, že je závislý. Je to stejná závislost jako třeba na alkoholu, člověk se z ní těžko vymaní sám, potřebuje pomoc. Vy vše, co děláte, děláte správně, a hlavně - staráte se o sebe a svou ženskou cestu, nechcete svého muže přinutit k tomu, aby se změnil. Ono to z principu ani nejde, pokud nechce sám.

Pro vás je ženská role váš životní úkol, protože si nesete veskrze mužskou aktivní energii, takže pokračujte ve své změně. A v knížce si přečtěte kapitolu o komunikaci, je tam návod, jak nechat muže prožít si své rozhodnutí. Protože žádat a stále žádat často nefunguje, chce to nechat dotyčného prožít si všechno naplno. Váš muž vám dává najevo, že o vás nestojí, že je pro něj přednější hraní. Když tedy o vás nestojí, řekněte mu, že takový život nechcete, že pokud se rozhodl žít sám s hrou, tak to budete respektovat...