Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Lépe je nemocem předcházet než je léčit.

Hippokratés

Poslední komentáře

Na okraj

Koenzym Q10 produkují játra.
Schopnost jater produkovat vlastní koenzym však léty slábne. I pokud jsou játra oslabena nějakou nemocí, slábne produkce koenzymu. Jeho nedostatek se projeví na našem zdraví - začínáme se cítit unaveni, mohou se dostavit i srdeční potíže.

Poradna zdraví a vztahů

Vítejte v naší láskyplné poradně zdraví a vztahů


Všechny informace na tomto webu jsou vyjádřením našeho osobního názoru, uveřejněného na základě základního lidského práva o svobodě názoru a slova. Jsou to pouze naše osobní zkušenosti.

Žádné z nich, ani naše odpovědi v poradně(!), nelze chápat jako "odborná doporučení" na základě oficiálního zdravotního, školského nebo právního systému.

Pokud chce někdo nějaké zde uveřejněné názory aplikovat ve svém životě, činí tak na základě vlastního rozhodnutí, vlastní zodpovědnosti, a s vědomím, že za jejich formu a způsob využití neneseme žádnou zodpovědnost!


Najdete zde již více než 2000 dotazů

Pro vyhledání nějakého termínu použijte volbu VYHLEDÁVÁNÍ v pravém sloupci nahoře.

Když nenajdeš odpověď, zadejte NOVÝ DOTAZ!

Hledat můžete i v Duchovních příčinách nemocí.

 

Prosím o pomoc při lečenívelmi bolestivé rematoidní artridity u 44. lete ženy. Děkuji.

Dobrý den,
přečtěte si o duchovních příčinách revmatu, je tam i proklik na přírodní léčbu. Jste velmi silná žena, nesete si jednu z nejsilnější a mužských energií - 8 Země, k tomu máte plnou rovinu dovednosti a energie, nesete si opravdu hodně mužské energie, která vás brzdí a nutí k pasivitě, k ženskému fungování. Zánět je boj, což ukazuje na vaše nejohroženější orgány žaludek, slinivka a slezina, a váš nejdůležitější životní úkol -...

Milá Miluško.

Podle všeho trpím bolestmi zad (v poslednÍ době už fakt docela velké) způsobené hypermobilitou. Takže ač se bolestí nevyspím, neujdu delší cestu atd., paradoxně dám naprosto bez problémů např. v sedu rozkročmo čelo na podlahu a pod. Napadá mě, že hypermobilita by mohla znamenat nadměrnou pružnost – přizpůsobení se. Což ale na mě, vzhledem k datu narození, absolutně nesedí. Takže, druhá věc, která mě napadla… U hypermob.některé klouby, šlachy mohou přebírat, kompenzovat omezenou hybnost jiných, málo pohyblivých částí… Takže, může být příčinou to, že jsem málo pružná v názorech, hodně tvrdá, a proto tu měkkost a ohebnost přebírají mé klouby? Pokud „změknu“ v postojích, zpevní se mé tělo? Budu ráda za tvůj pohled na věc. S láskou a s díkem Anička.

Ahoj Aničko,

hypermobilita určitě znamená nadměrnou pružnost i na úrovni mysli a vztahů, možná se jen díváš přes svůj filtr a nevidíš jiné možnosti, zkusme to rozklíčovat spolu. Určitě to souvisí s tvou čtyřkou v datu narození a energií 7 Kovu podle Astrologie 9 Planet. Jsi velmi pracovitá a praktická činnost má pro tebe velkou hodnotu, potřebuješ vidět výsledky své práce a aby to, co děláš, mělo nějaký vyšší smysl (9. den narození) a dvě devítky v mřížce a charakter...

Dobrý den, potřebovala bych poradit. Syn ma prvovysev lupénky nebo exemu, ( od srpna) z ničeho nic..., vždy byl zdravý, nejprve to začalo na  ploskach rukou a nohou strašně sucha kůže, později se to rozšířilo na nohy, bříško, zadek , trisla, takové mapy ohraničené. Doktoři neví k čemu se přiklonit, ze ma příznaky obou nemoci, musel by jít na odběr kůže. Nyni lecime masti s hormonem, ktera pomáhá , ale nechci tohle používat, chci léčit příznaky, dusi. Syn trpí  na časté Afty. Četla jsem ze tyto nemoci jsou hlavně psychické a proto také přemýšlím nad sebou, protože syn je někdy pro me opravdu silný oříšek. Ve škole také byli nějaké problémy ze spolužačkou, s kterou sedel dva roky, která je psychicky labilnejsi, ublizovala dětem, trpí záchvaty vsteku a zlosti. Nechala jsem presadit ale až po roce a pul, až mi rekl kamarad ze synovi ubližuje. syn mi tekl ze je jen hrozná a ze se vsteka. A jeste bych dodala, ze syn nejí vše, maso téměř nejí, sýry také, je dost vybírány v jídle. Předem moc Dekuji za radu. Petra

Dobrý den,
je super, že přijímáte, že vám váš syn ukazuje něco o vás. Naše děti přejímají naše nezvládnuté životní lekce a projevují se tak na nich fyzicky v podobě nemocí - přečtěte si odpověď na otázku: Proč má nemoc dítěte příčinu v matce.

Vy jste 4 Dřevo podle Astrologie 9 planet, kam patří orgány játra a žlučník (lupénka a ekzém je problém jater!) a vaším hlavním úkolem je učit se spokojenosti a umět pracovat s agresivitou a neg...

Dobrý den,

mám dva dotazy týkající se problémů, se kterými se momentálně potýkám.

1.) Zhruba od letošního června jsem zaznamenala zhoršení svalového tonusu (jestli to tak můžu nazvat). S tímto stavem jsem se setkala už dřív, ale nebylo to tak časté a přikládala jsem to nedostatku hořčíku. Asi úplně poprvé jsem se s tím setkala v době, kdy jsem ještě byla v minulém zaměstnání (prodejna Billa) a zažívala tam delší stresové období (2-3 roky). Z práce jsem chodila unavená, naštvaná, protivná a bohužel se to samozřejmě odráželo i doma, kdy jsem si to vylévala na mém muži.

Zaměstnání jsem změnila v červenci 2016, doplňovala jsem hořčík (nejvíce zabíral koloidní, ale po čase přestal působit), přestala jsem na rok pít kávu, která mi tuhnutí svalů ještě zhoršovala a od té doby to bylo jakž takž dobré.

Nejvíce se mi to ale zase zhoršilo teď v červnu. Přešla jsem na nízkosacharidovou-vysokotučnou stravu bez cukru (začínala jsem s programem Whole30, který je také kompletně bez mléčných výrobků). Ze začátku to bylo hodně náročné, protože nejím (nejedla jsem) maso a tak jsem začala zařazovat alespoň ryby. Jenže tuhnutí svalů se zhoršilo na takovou úroveň, že jsem z toho měla lehčí depresivní stavy, únavu (i když ze začátku po vynechání cukru není únava nic neobvyklého), a tak jsem po 3 týdnech na Whole30 začala zařazovat i mléčné výrobky, po kterých se mi trochu ulevilo. Ale opravdu jenom trochu. Svaly tuhly pořád dál - když jsem delší dobu seděla, chodila jsem pak chvíli jako robot, než jsem svaly na nohou rozchodila; když jsem otočila hlavou, musela jsem vynaložit větší úsilí, abych ji otočila zpátky... Zkrátka jsem z toho byla dost nešťastná. V tomto období jsem doplňovala a stále doplňuji hořčík značky Viridian (jen nevím, jestli nedělá dobře už jenom mojí psychice).

V červenci jsem si zašla na odběr krve, ze které mi paní doktorka zjistila nedostatek vit. D, takže jsem na její doporučení a předpis začala užívat kapky Vigantol (v tuhle chvíli už neužívám). Tuhnutí svalů se o něco zlepšilo, stejně tak i depresivní stavy, za což jsem nesmírně ráda.

Přes léto jsem si sem tam dala nějaké jídlo s cukrem, takže jsem nízkosacharidovou-vysokotučnou stravu příliš nedodržovala, ale nepřijde mi, že by strava "cukrfree" měla něco společného s tuhnutím svalů, protože nevidím výrazné zlepšení. Nejhorší to bývá po kávě - po jejím vypití mám vždy pocit, jako kdybych měla jít na nějakou zkoušku - bolesti břicha, ztažené svaly, pocity nervozity. Nehledě na to, že jsem po kávě "vyjetá" jak po nějaké droze (kterou káva vlastně je), jsem hrozně roztěkaná, chvějí se mi všechny nervy v těle a začnu se hrozným způsobem potit. Z toho důvodu už ji piji jen občas (protože samozřejmě vím, že káva mimojiné není příliš zdraví prospěšná a zakyseluje, ale prostě mi chutná :).

S tímto stavem také nejspíš souvisí to, že mi poslední dobou začaly tuhnout svaly v pravé polovině těla. Pracuji v hotelu na recepci a obzvlášť po nočních směnách mi tuhne pravá půlka hýždě, pravá ruka, kterou mám problém natáhnout dopředu a zase vrátit zpět. Navíc už delší dobu pociťuji bolest pod pravou lopatkou, což jsem vždy připisovala sedavému zaměstnání. Snažila jsem se o tom něco najít a četla jsem, že pravá strana je mužská. Takže problém s nějakým mužem?

2.) Předchozí problém zase nejspíš souvisí s problémem číslo dva, a tím je mé nízké libido. S tímto se potýkám už více jak 6 let. Ve 20 letech jsem začala chodit s mým nynějším mužem a sex mě bavil. Zhoršilo se to až ve chvíli, kdy jsem začala brát hormonální antikoncepci (brala jsem ji asi 2 roky, do 23 let). S nízkým libidem se navíc přidala i častá únava, se kterou jsem nikdy problém neměla. Po vysazení HA se problémy s libidem bohužel nezlepšily, a to už je to vážně dlouhá doba. Mrzí mě to především kvůli mému muži, kterého miluji nade vše, ale i přes to chuť na sex pokulhává (sex tak 1x za měsíc-dva). 

Vím, že všechny mé problémy jsou spojeny s psychikou a jeden doplňuje druhý, ale nějak se do toho všeho zamotávám. Vím, že bych měla víc relaxovat, víc se hýbat, abych se dostala do psychické pohody, ale jsem z toho všeho tak unavená, že se nedokážu do ničeho donutit. 

Navíc mám problém přijmout samu sebe, takovou jaká jsem (nejsem zrovna nejštíhlejší - na výšku 165 cm mám 70 kg - a zhubnout se mi taky nedaří, jelikož se nedokopu do žádné fyzické aktivity - maximálně procházky se psem, jógu už jsem taky pěkně dlouho necvičila). Pořád mám pocit, že nestíhám, ve věcech nemám žádný řád, udělat jednu činnost (např. doma uklidit, přesadit kytky, vytřídit staré oblečení, apod.) mi trvá týdny. Ráda a často spím (jak mi možnosti dovolí), protože se mi při jakékoli nečinnosti chce spát, např. vždy u čtení knížky usínám. Navíc mi poslední dva měsíce padají vlasy víc než kdy dřív, a to mi nikdy extra nepadaly, což má určitě taky souvislost s mojí hlavou. 

Moc Vás tímto prosím o jakýkoli Váš pohled na věc. Budu Vám nesmírně vděčná :)

Děkuji, Kristýna

Dobrý den,
veškeré vaše potíže vychází od žlučníku a jater - podívejte se na diagnostické znaky, všechny vypovídají o jejich přetížení. Vaším životním úkolem je učit se přijímat věci tak, jak jsou - jste 2 Země. Nejohroženějšími orgány jsou žaludek, slinivka a slezina. Ovšem předpokladem schopnosti brát život takový jaký je, je spokojenost, vděčnost, pokud máte něco přijmout do sebe, nejdřív s tím musíme souznít, abychom to spolkli :-) Proto učitelem Země je Dřevo, kam patří orgány játra a žlučník - podívejte se na energetickou růžici. 

Máte životní výzvu učit se komunikovat pomocí pocitů, hledat a žít svou ženskou roli, máte dvě...

Dobrý den, paní Matoušová,

ráda bych Vás požádala o radu ohledně mých křivě rostoucích osmiček v horní čelisti, především zubu na pravé straně.

Už od té doby, co se začaly prořezávat, se mi horní osmičky prořezávají křivě. Směřují dovnitř a tlačí tak na ostatní zuby, čímž je křiví. Lékaři mě na to opakovaně upozorňují a už léta mi je chtějí vyrthnout. Já jsem se tomu až doteď vyhýbala s tím, že když jsou zdravé, není důvod je trhat a že mi křivé přední zuby nijak zvlášť nevadí.

Před týdnem jsem ale byla u zubaře se sedmičkou vpravo nahoře, kde jsem měla hluboký kaz způsobený právě tlakem osmičky, která v sedmičce vyhloubila díru. Zubař je teď už samozřejmě nekompromisní a na příští kontrole mi chce zub vytrhnout. I můj názor je zvyklaný, když mi zub začíná takto vážně poškozovat chrup.

Vím ale, že všechno v těle má svůj význam a nechci přijít o svůj zub moudrosti. Stále se snažím přijít na to, jak přesvědčit svou osmičku, aby rostla rovně a neškodila ostatním zubům. Snažím se přijít na to, v jaké oblasti mám pokřivené názory, kde dělám chybu, tlačím na ostatní..., ale zatím se mi nedaří na nic moc přijít. 

Věděla byste, jak bych si mohla pomoci?

Děkuji moc za Váš čas. Doteď jsem se snažila na příčinu přijít sama, ale jsem na to asi krátká.

S pozdravem a přáním hezkých dní H.

 

Dobrý den,
přečtěte si tento podobný dotaz o osmičkách a tento o zubu moudrosti na pravé straně. A také dotaz Na křivé zuby duchovní cestou?

Doporučila bych přestat tlačit na sebe a na druhé, protože skutečně jste velmi silná a výhradně mužská energie - máte pouze dvě plné roviny dovednosti a energie a izolovanou trojku, což je logické myšlení, lpění na svém názoru a velká potřeba druhého vlastnit, k tomu...

Dobry den, pisi s dotazem, co by jste mi doporučili na poporodni depresi? Před nějakou dobou jsem si špatným životním stylem privodila depresi, ze které jsem se nakonec sama a přírodní cestou vyléčila. Začalo to panickymi ataky, které mě popadaly před spaním, a já pak začala trpět na nespavost. Nicméně jsem se z toho dostala, ale nyní, po poporodu se mi tyto panicke ataky vrátily někdy koncem sestinedeli. Okolnosti jsou teď trochu jiné a já se snažím najít způsob, jak se s tímto stavem vyrovnat. Poradili byste mi nějaké doplňky stravy? Je poporodni deprese totožná s “normální” depresi? Mohu brát Rhodiolin při kojení? Předem velice dekuji za vaši odpověď.

Dobrý den,

jste úžasná, že hledáte přírodní cestu! Hlavní léčebný prvek je spojení s dítětem, přišlo, aby vám pomohlo, přineslo vám naději, víru v zítřek, stabilitu kvůli tomu, že potřebuje péči, radost, potěšení, lásku,... přineslo nové pozitivní emoce. Napojte se na dítě, moc věci neřešte, chovejte ho, zpívejte, choďte na procházky, když spí, spěte s ním, relaxujte a buďte jen máma. A užívejte toto:

New Life 1-1-1 + Strong Bones 2-2-2 + Stress Management B komplex 1-1-1 + Green Health - vojtěška 2-2-2 před jídlem, zapít - tato kombinace vám dá dostatek živin na zklidnění psychiky, podpoří harmonii a zbaví napětí a stresu. 
Vše si objednáte v našem shopu.

Držím palce, vše zvládnete, 
S láskou vaše Empatia

Dobrý den, mám dotaz ohledně syna.. Má světlou pleť,jemnou.. V loni najaře se mu objevila na rukou vyrážka..nejvíce na hřbetu ruky až po lokty.. šlo o hrubé svědivé pupínky, po kterých byly místy červené flíčky..na kožním mi řekly, že jde o sluneční alergii..na podzim ale nezmizely a naopak se mu vytvořily červené flíčky ještě na obličeji..pak se mu udělaly jakoby potničky na krku a celých zádech,které pak zmizely. Letos najaře měl osypané ruce a nohy - od kotníku po kolena ..na kožním nám řekli,že se to chová atypicky - cestuje po těle a navíc to není atopický ekzém ale jakoby dvě vyrážky v jednom ..na alergologii nám zjistili zvýšenou hladinu ECP - sklon k atopii a nízkou hladinu diaminooxidázy,tzn. sklon k atopii a histaminovou intoleranci..žádné alergie ..dostali jsme něco na potlačení projevů..přes léto byl ekzém lepší, ale mazali jsme celou dobu UV 50..jinak byly pupínky červenější..byli jsme u moře..po návratu měl všechno zklidněné..jen trošku pupínky na hřbetech rukou..ale jak na podzim nastoupil do školky, objevily se mu pupínky opět na obličeji, některé červenají..stejně jako na hřbetech rukou..i ty jsou opět podrážděné a červené..histamin je udajně ve všem, bohužel se mi nepodařilo zjistit co mu vlastně dělá zle..nejí citrusy, jahody atd..ale nemohu mu přece dělat takovou dietu, aby mu chyběly živiny..nq íc ve školce to ani moc nejde když vlastně nevím co mu dělá zle..v dubnu jsem mu čistila játra jedlými kaštany, na doporučení a asi dva měsíce mu dávám probiotika na střeva..jinak od loňska mu dávám pravidelně denně hlívu ústřičnou s rakytníkem,když nastoupil do školky, byl často nemocný a prášky z alergologie byly k ničemu..hlíva je super co se týká nemocnosti..jen doufám, že mu třeba nevadí právě ona..můžete mi poradit,co si o tom myslíte ?Nevím jak mu pomoct...a myslím, že to neví ani doktoři..

Děkuji Lenka

Dobrý den,
veškeré potravinové alergie jsou vymyšlené nemoci, které nedokáží lékaři vyléčit od příčiny, tak hledají zástupný problém. Četla jste článek Na psychické potíže probiotika? Doporučuji přečíst :-)

Malé dítě nepotřebuje detoxikaci, potřebuje čistou a zdravou stravu, žádnou chemii, cukr, sladkosti, bílou mouku, mléčné výrobky slazené, samozřejmě uzeniny také ne. Podívejte se na stravu podle jeho krevní skupiny, protože ta jeho je dost specifická, doporučuji vyřadit mínusové potraviny. Krevní skupina B je velmi choulostivá na stres, takže ztrácí minerální látky, které zpracovává přetížená nervová soustava a tím ztrácí minerály z tkání a problémy s kůží jsou tu. Nevím, jaká probiotika zkoušíte, doporučuji ta, se kterými mám velmi dobrou zkušenost na podobné potíže ko...

Dobry den,

prosim vas o radu, pokud budete mit chut a naladu se mym dotazm zabyvat, jelikoz je asi primitivni.

Vite, resime s manzelem zasadni zivotni rozhodnuti, chceme se rozvest. Tedy ja ano, on ne. Jiz dlouhou radu mesicu me fyzicky odpuzuje, nedostatecna hygiena, spatne navyky, ktere nedokazal regulovat, nevhodne projevy... proste ve mne budi neuveritelny odpor a ja to nedokazu nedavat najevo. Deti jsou kolikrat pritomne nekterym mym komentarum, a ackoli vylozene nenadavam ani nejsem vulgarni, deti moc dobre tu nesnasenlivost pocituji. Hledam pro sebe a deti pronajem a chci se od manzela odstehovat, snad by to vycistilo vzduch. Situace se vyhrocuje a deti trpi na anginy... coz spolu souvisi, ja si to uvedomuju a moc me to mrzi.

Prosim vas, mohla byste mi poradit, jak to detem co nejvic ulehcit? S manzelem se hadat nechci, ale jsem na nej uz alergicka, nemam zajem o napraveni manzelstvi, fyzicka odpudivost je prilis silna. Chtela bych vsak detem maximalne pomoci, aby nepochybovaly o rodicovske lasce k nim.

PS. s manzelem uz skutecne zit nemuzu, nejedna se o krizi vztahu, ktera se da resit. Jde o vzajemne hluboke neporozumeni, jine zivotni tempo a zcela jiny pristup k reseni problemu. Kompromis je temer nemozny, ve vztahu zustat nechci, sama z takoveho souziti trpym panickymi ataky a manzel dostal diabetes. Na detech nam zalzi obema, ale domluvit se nedokazeme. Pomuzete mi, prosim?

Zdravi Eva

Dobrý den,

já opravdu nerozumím, jak se může přihodit, že se žena miluje s mužem, má s ním děti, a pak "najednou" pozná, že k němu cítí odpor a zjistí, že nemají nic společného. Já tomu asi nerozumím... On vás znásilnil - min. 2x pokud máte 2 děti? Jak vás donutil s ním žít? Opravdu je tohle pro mě záhada...

Omlouvám se za tvrdost sdělení a naprosto chápu, že na mě budete pekelně naštvaná, ale napsat to musím. Díky tomu, že jste postavila své děti na první místo ve svém životě, jim děláte tu nejhorší křivdu, kterou jim kdo udělá. Místo toho, abyste se věnovala partnerství, tak jste celou svou pozornost zaměřila na děti a dokonce to máte nastaveno tak, že jsou pro vás ty, pro které chcete udělat všechno a neubližovat jim. To děláte a velmi aktivně a bude to dál pokračovat. Pokud věříte báchorkám, že vy jste zodpovědný rodič a váš muž není, že vaše děti mají rády víc vás než svého tátu, tak jste na omylu. Vždycky budou milovat stejně svého tátu jako vás, nikdy pro ně neb...

Dobrý den, bolí mě až boda na levé straně pod lopatkou. Občas se objeví úzkosti a před 8 lety jsem se léčila na plicní chlamydie a ty jsou v pořádku, a od te doby mě bolí ta levá lopatka, neni to každý den. Zajímalo by mě co dělám špatně kde je příčina. Děkuji moc za odpověď

Dobrý den,

ty dvě věci spolu souvisí. Předpokládám, že jste chlamydie léčila ATB, přečtěte si dotaz na plicní chlamydie a co se děje při léčbě ATB. ATB totiž chlamydie nezlikvidují, jen je někam zastrčí, často do mezibuněčného prostoru, nebo kamkoliv jinam, kde se usadí a vytvoří si dokonce jakési hnízdo, mohou zůstat i v krvi a v ní tvoří tzv. líhně. Je dobré si přiznat, že mikroorganismy jsou mnohem silnější na přežití než my a rozhodně my lidé nemáme žádné páky je zlikvidovat. Můžeme s nimi pouze nějak koexistovat, ale vytlouct je ze svého těla ATB rozhodně nezvládáme. Všechny mikroorganismy včetně těch, které jsou označovány za nebezpečné a je třeba proti nim bojovat, třeba i očkovat, naším tělem prochází velmi často a většinou o tom vůbec nevíme. Dozvíme se to až ve chvíli, kdy najdou oslabené místo v těle, kde se usadí a začnou se množit a tvořit záněty a další problémy. To oslabené místo ukazuje na...

Dobrý den, při pravidelne kontrole na gynekologii mi lékař rekl, že mam asi polyp v děloze. Měla jsem přijít po menses. Opět to nebylo pořádně vidět, tak další kontrola. Pokud by to opravdu byl polyp co můžu udělat aby zmizel? Moc děkuji Ivana

Ahoj!
Polypy jako jakékoliv jiné hmotné útvary v našem těle ukazují na nedostatečný proces detoxikace, kdy škodliviny neodejdou a někde je tělo uloží. Podle toho, kde, můžeme diagnostikovat, o který detoxikační orgán i duchovní příčinu jde. V případě dělohy, je souvislost s dětmi a naším vztahem k nim, něco nemůžeme pustit, na něčem lpíme, něco neplyne pryč, jak by mělo. 

Podle Astrologie 9 planet jsi 2 Země, takže životním úkolem je učit se přijímat věci tak, jak jsou. Projdi si Přijímat je láska na AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ. Tvé nejpodstatnější orgány jsou slezina, slinivka a žaludek, takže bych hledala souvislos...