Citát

Otevřete okno své duši. Uvidíte mnohem víc krásy ve světě a budete se divit, že jste to neviděli dřív.

Richard Webster

Poslední komentáře

Na okraj

Máte vysokou spotřebu kofeinu a problémy s růstem vlasů? 
Pak máte nedostatek inozitolu v organismu. Potřebujete pravidelné užívání Lecitinu, kde najdete inozitol i cholin.

Zkušenosti klientů

Obsah

 

Dobrý den,
Chtěl bych Vás požádat o radu ohledně stravování. Měl jsem koncem listopadu akutní zánět slinivky, týden si mě nechali v nemocnici. Ty velké bolesti mě přestaly téměř okamžitě po první injekci a kapačce. Podle krve mi řekli, že mám v těle nějaký zánět a postupně provedli různá vyšetření-ultrazvuk, rentgen, vyšetření žaludku a CT břicha a slinivky. Všechno bylo v pořádku, i ta slinivka, akorát mírný zánět lymfatických uzlin v oblasti břicha. Nikdy jsem takový problém neměl, pravděpodobně mi to způsobily ořechy, které jsem večer před tím louskal a snědl jsem jich poměrně velké množství, a ještě se musím přiznat, jsem si dal skleničku slivovice, což asi nebylo moc chytré :-) Žádné léky neužívám, akorát mi obvodní paní doktorka předepsala jako doplněk stravy Sorbifer Durules, že mám málo železa v krvi-na spodní hranici. Celkem aktivně sportuji-kolo, florbal, posilovna-vše kondičně a rekreačně, ale s nasazením :-) Prý to pravděpodobně vypotím. Teď jsem si dal od sportování pauzu a držel jsem jakoby dietu-málo tuku, maso kuřecí, hovězí, všeho tak nějak s mírou, hodně přílohy-brambory, rýži, těstoviny, pil jsem slinivkový čaj. Budu moc rád, když mi poradíte, co by pro mne bylo dobré a čeho bych se měl raději vyvarovat. Celkem rád bych i ty tři kilogramy zase přibral, na svoji obvyklou váhu. Člověk se pořád učí :-) Děkuji předem za Vaši odpověď a přeji hezký den.
S přátelským pozdravem JM

 

Dobrý den,
mrkněte, co znamená
zánět slinivky, bylo to upozornění pro vás...  pokud chcete, mohu udělat rozbor, pohled na vás, abyste věděl, z jakého důvodu jste tohle potřeboval (za penízky :-))
Podívejte se na to, na co více
slinivka  ukazuje a jak ji podpořit.
Je potřeba spravit trávení slinivky, aby se potrava, kterou sníte, dobře vstřebala a vy živiny byl schopen z tenkého střeva vstřebat. Pokud je stolice ok, pak bych vám doporučila dát si produkty z očisty slinivky, pokud není, přidat k nim ještě
probiotika, aby se spravilo i střevo. Nejdůležitější z těch produktů je teď pro vás ZenThonic, který je protizánětlivý a vyloženě startuje slinivku, je to silný antioxidant, takže výborně regeneruje buňky. Ten otok lymfatických uzlin je právě od toho proběhlého zánětu, až se rozhýbe trávení, vstřebá se i otok. Ten lék s obsahem železa bych rozhodně nejedla, je to chemická věc, která zhoršuje trávení v tenkém střevě, do koše s tím :-) Železo je třeba užívat v vazbě, která je tělu vlastní, jinak se do buněk stejně vstřebat neumí a naopak nám škodí právě ve střevu. Železo můžete doplňovat chelátovým Iron Plus, stačí jednorázově využívat jedno balení a železo je v normálu. Podívejte se, jak se řeší anémie přírodně, ten Ocean, který je tu doporučen, odstraňuje i otoky :-) ono to spolu dost souvisí...
Kdyby něco nebylo jasného, jsem tu!
Vaše Empatia s láskou

Dobrý den,
chtěl bych Vám poděkovat za Vaše cenné rady. Užívám doplňky, které jste mi doporučila-Zen Thonic, AC Zymes, Nopalin-a opravdu to pomohlo. Cítím se lépe a na kontrole v nemocnici všechno v pořádku. Určitě si čas od času nějaký doplněk zase objednám. Ještě jednou dík

Bušení srdce, panická porucha
Chtěla bych mnohokrát poděkovat Empatii, a to zejména paní Milušce Matoušové. Před časem jsem se k ní obrátila s prosbou o radu, jak mám zvládat své psychické a fyzické problémy. Už spoustu let je mou společnicí panická porucha. Vždycky jsem před ní utíkala, zavírala se před světem, snažila jsem se vyhýbat situacím a místům, kde se mi panika spouštěla... Sama jsem věděla, že to není dobré, ale nevěděla jsem, jak jinak ty situace řešit. Paní Miluška udělala jednu důležitou věc - ukázala mi jiný úhel pohledu na tento problém, totiž že panika není něco, před čím se mám schovávat, ale naopak - je to výzva překonávat strach. Ze začátku jsem to moc nechápala, ale pak to někde uvnitř mě seplo a já si s paniku začala brát jako dobrou učitelku. V praxi to znamená, že když jsem měla někam jít nebo jet a bylo mi před tím nedobře a nechtělo se mi tam, řekla jsem si: "To je dobrá příležitost. Zkusím tam jít a uvidím, co se bude dít, jak budu reagovat a jestli se mi podaří překonat i to, že mi není dobře. A že mám strach ze smrti? Ten mám pořád a ono je to vlastně jedno, kde umřu, protože ať to jednou bude kdekoli, stejně, ač se mi to nemusí líbit, to bude jen můj individuální prožitek a nikdo mi s tím asi moc nepomůže." Možná to některým bude připadat morbidní, ale když člověk zažívá panické úzkosti a strach ze smrti každou chvíli, tak si hovořit a psát na to téma už tak nějak zvykne. :-) Samozřejmě je to často nesmírně těžké. Někdy mi bylo opravdu nedobře, že bych radši byla zalezlá doma a nikam nešla, abych měla aspoň trochu tu svou iluzi klidu a bezpečí. Ale ta změna pohledu, jejíž podstatou je vlastně přijetí všeho tak, jak to je, mi přinesla ohromnou úlevu. Dřív jsem panice kladla odpor, ale tím jsem si akorát škodila a k ničemu to nevedlo, kdežto přijetí přináší klid. Teď vím, že paniku nelze ze života nějak odstřihnout, ale že se člověk musí pomalými krůčky učit překonávat sám sebe. Neříkám, že je to jednoduché, to víte, že čas od času jsem líná a nechce se mi nic překonávat, obzvlášť když je mi nevalně, ale život mi neustále předkládá takové situace, abych se neschovávala a žila svůj život! :-) Třeba, když mě někdo, na kom mi záleží, někam pozve a jelikož jej nechci zklamat, tak tam jdu, i když je mi na omdlení. A když jdu, je mi odměnou příjemně strávený čas a dobrý pocit, že jsem se neschovávala a šla do toho!
Takže paní Miluško, moc Vám děkuji za to, že jsem se díky Vám začala učit věci přijímat. :-)
Přeji mnoho štěstí, zdraví a trpělivosti Vám na Empatii i všem čtenářům!
Aingeal

Ahoj,
mám zhruba tříměsíční zkušenost se stravováním se dle své krevní skupiny (typ A) v oblasti kondiční naturální kulturistiky a také svého zdraví. vždy jsem měl problémy s trávením různých druhů potravin, především s mléčnými výrobky, často jsem měl překyselený žaludek a zahlenění v krku při konzumaci mé krvi nevyhovujících potravin. vlastně zahlenění a překyselení jsou reakcemi imunitního systému na takovéto nám nevyhovující potraviny, tělo nás samo učí. také jsem měl problémy s výkonem v posilovně, dlouhé dva měsíce jsem se nemohl na bench-pressu (tlaky nad hrudník) přehoupnout přes 80kg 3x3. po té, co jsem začal experimentovat se stravou dle krve, jsem ze začátku během tří týdnů zhubnul 5kg své váhy a byl silně energeticky vysílen, ale po této krátké době, kdy se mi odvedla většina kyselin nejen ze svalů, ale očistil se tak celý organismus, jsem vytlačil už 90kg 5x5, což mě doslova šokovalo. tělo si zvykalo na tuto novou stravu, začal jsem jíst více zásaditých druhů zeleniny a sladkého ovoce. bílkoviny už přijímám pouze z drůbeže, vajec, ryb, sóji a syrovátky zbavené laktózy. sacharidy z rýže natural, brambor, především ovesných vloček, protože pšeničné u krevní skupiny A překyselují ve vyšším množství svalovou tkáň a tím se nejen snižuje využití kalorií svaly, ale také výkon a zvyšuje se únava. dále jím různé druhy ořechů a semen nejen kvůli cukrům, ale i tukům, používám olej z hroznových jader v kombinaci s bodlákovým a bylinkovým s česnekem. dokonce mi tato strava pomohla s léčbou zduřelých lymfatických uzlin v tříslech. doporučuji tuto stravu vyzkoušet také v kombinaci s dělenou stravou.

Chronické záněty močových cest
Před nedávnem jsem vás prosil o pomoc pro svoji kolegyni, která léta trpí na záněty močových cest, léta brala antibiotika a nic...
Tak to berte jako poděkování a vánoční dárek zároveň, kolegyně, která nechtěla nic brát, nevěřila tomu, musel jsem ji hodně přemlouvat, po 10 letech přestala mít záněty... je v šoku a úžasu zároveň. Je zdravá, děkuji za ni, opravdu dokážete pomoct... a vojtěška je zázrak. Pavel T.

Zde je mé doporučení pro všechny, kdo by rádi uzdravili svou štítnou žlázu a její sníženou funkci:

Sníženou štítnou žlázu jsem “zdědila” po své mamince. V jeden moment jsem se ale rozhodla, ze si ji vyléčím a budu zdravá. Trošku mi to sice trvalo, po několika experimentech jsem ale přišla na to, že mi pomáhá zapojit selský rozum a hlavně poslouchat své tělo. Od lékaře jsem měla od 13ti let předepsaný Euthyrox 50. Brala jsem ho, ale hodně mi to vadilo, nemám obecně léky ráda, nikdy jsem nebrala ani antikoncepci, nicméně po úplném vysazení jsem byla tak obrovsky unavená, že to nebylo možné bez něj být. Naštěstí se mi v jeden okamžik podařilo objednat na manuálni lymfatické masáže, kůra 7 mi masáží a pití 2,5 litru vody, lymfatický čaj, spolu s cvičením jógy (existují výborná cvičení na urovnání hormonální hladiny), zmenšily zvětšenou štítnou žlázu, která už je vidět minimálně. K tomu jsem jeste nasadila Ocean 21 a snížila jsem si dávku předepsaných hormonů na 25, což je už úplné minimum. Nechtěla jsem náhle vysadit, neboť jsem s tím neměla dobrou zkušenost. Důležité je ale nekombinovat hormon Euthyrox a Ocean v jeden moment, je dobré počkat třeba hodinu, dvě a potom si dát Ocean. Poslední lékařské odběry ukázaly, že štítná žláza funguje normálně a dle mého názoru jsem vyléčená. Plánuji vysazení hormonů úplně, ale ješte chvilinku počkám…Každé ráno si při pití mořských řas říkám “Jsem zdravá, jsem zdravá”. Také na štítnou žlázu mluvím a říkám jí, že krásně funguje a že ji mám ráda. Zní to možná  srandovně, ale já tak nějak věřím, že to funguje. Důležitá je také úprava jídelníčku, žádné mléčné výrobky (jen kozí), žádná mouka, hodně zeleniny, ovoce, krůta, ryby, králík, olivový olej a opravdu hodně pít. Je dobré se najít seznam potravin, které obsahují velké množství jodu. Důležité je také se hlídat a být na sebe hodný, snazžt se být aktivní, ale v momentě, kdy cítíte, že je čehokoli moc, tak přestat a odpočívat. Hodně také dělat to, co vás těší a na to se aktivně zaměřit. Každý máme nějaký dar, já například miluji kreslení, zpěv, tanec, cestovaní, tak jdu touto cestou. Je ale také dobré opravdu poslouchat své tělo, svou intuici, ale I rozumný lékař by měl znát Váš názor a Vaši momentálni dietu. Je ale podstatné vše dělat s mírou, žádný extrém není dobrý, vše by se mělo, I léčba štítné žlázy, řešit postupně. Nejdříve upravit jídelníček, zjistit, co mi dělá dobře a co ne. Pak přidat cvičení, masáže a piti Oceánu. Štítná žláza je velmi jemný orgán, ovlivňuje celý hormonální systém v těle, má na starosti látkovou výměnu, je proto dobré se k ní chovat s láskou a úctou (ostatně stejně jako k sobě) a ona Vám  Vaši péči s láskou vrátí a celé tělo bude výborně fungovat.
Andrea Svobodová

Jen pár slov

Přírodní léčba nás učí přemýšlet! A tak volám své drahé mamince, že přijde balíček z České Lípy asi kolem 7 tisíc. Sedum ticíc?! Copak to je? A nebude se to třískat mezi sebou? Mami nebude, jsou to vitamíny, pro dva lidi na 3 měsíce. Tak si spočítej kolik to vychází na 1 měsíc. 1000 korun měsíčně do sebe investovat myslím, že je super.
A jsme zase u toho. Je to 'volba'. Někdo si řekne, že jsem asi praštěná, že strkám peníze do nějakejch vitamínu. Já se taky divím, že dávají peníze za jídlo,které se nedá jíst, za hormony, za brufeny, za dovolenou na Hawai.
Moje maminka má v datu narození 3 šestky a dvě izolované jedničky. Čím více jsem se já otevírala jako žena (náruč, pohlazení, povídání, pusinky) tím více se otevírala ona. Po všech těch soubojích spolu máme ten nejkrásnější vztah, co jsme kdy měly. Nesoudit ale přijmout. Přijmout ji jaká je. S veškerou láskou...Tak lehce se to napíše a pak když lekce a trenér uhodí, jak moc je potřeba právě toho pochopení. Škola no...
Že ženy mají svět, vztah s partnerem ve svých rukou jsem věděla. Zvláštní bylo to ale zakusit na vlastní kůži. Můžete o tom číst a číst..a pak vyštěknete na partnera jak lev. Nojoooo zase sedíš u počítače!! A nemužeš mi to říct miláčku jinak? Třeba: Aj ty holomku vstávej, venku je krásně a ty tu sedíš doma. - Tak takhle si naši partneři představují komunikaci s námi. Očekávají otevřenost, jemnost (prostě normální chování) a my na ně pěkně vyštěknem. To se pak nemůžem divit, že něco nefunguje. Že muži přestávají komunikovat a ženy z toho šílí. Můj drahý mě požádal abych, když teda chci aby se vyjádřil, mu dala p r o s t o r. Pak, že má více času na otevření se a necítí se tolik pod mým nátlakem. Takže já se učím..netlačit, mlčet, naslouchat...a otevírat se) Nejen partnerovi.
Ivet

Školní problémy u nedonošeného dítěte
Moc Vás zdravím. Psala jsem Vám v březnu ohledně mé dcery Klárky, jistě si vzpomínáte. Chci Vám napsat, že Noni, které jste nám doporučila, má na Klárku ty nejlepší účinky. Je v pohodě, chodí ráda do školy, kde dostává samé pochvaly, dokonce i v psyc. poradně nevěřili, že udělala  takový studijní pokrok.

Děkuji

Chcem Vam velmi pekne podakovat za odpoved, a vobec za vsetko, za tieto krasne a mudre stranky, z ktorych sa vela ucim a neuveritelne mi pomahaju v situaciach, ktore by som inak nepochopila. Boh Vas zehnaj za Vasu prospesnu pracu, za pomoc tolkym ludom. Je predo mnou este dlha cesta, no Vy ste ako mudry a laskavy rodic drziaci moju ruku. DAKUJEM :)Gabika

Zlatý stafylokok, lupénka
Dobrý den,
dle Vašeho doporučení se na Vás opět obracím s dotazem jak nyní pokračovat.
Mamka užívá Chlorophyll a Noni a čaj Lapacho.
Nevím, zda v důsledku těchto doplňků, nebo z jiného důvodu, každopádně lupénka je na polovině těla zaléčena, od pasu dolů má však stále červenofialové flíčky jako mapičky po zahojených bolácích, které se už nějak zahojit nechtějí. Během jarních měsíců prodělala virozu, ze které se poměrně dlouho léčila (asi 3 týdny), ale i to je dobré. Stále ale trpí nadváhou a ne zcela dobrou psychickou kondicí. Co mi doporučíte dál? LT

Strach
Milá Empatie,
Chodím od 40 k srdcaři, jelikož máme problém v rodině ze strany otce(infarkt). Beru Concorde (aritmie srdce) a Sortis(tlak). Byla jsem nedávno na CTečku ohledně problémy s dýcháním. Prý mám astma. Sebemenší námaha mi způsobuje bušení a zadýchávání se. Já si myslím, že to mám ze stresu, mám to teď nějaké nevyrovnané..pořád mám v sobě nějaký vnitřní strach nebo co...Po jaterní očistě mi bylo lépe, ale přišel začátek práce a vrátilo se to..CHCI se sebou něco dělat. Pořád se učím SE MÍT RÁDA, ale asi se mi to nedaří. Lidi mne sice rádi mají, ale já potřebuji lásku někoho jiného.Jsem zasekaná a ztvrdlá jak kámen. K tomu všemu ještě bolí nohy, jako by se mi nechtělo kráčet životem dál. Začala jsem chodit cvičit alespoň dvakrát týdně. Snažím se brát vše ,co se kolem děje s nadhledem, ale se svou citlivou povahou to mám těžší. Okolní dění se mi prostě nějakou škvírečkou do dušičky dostane a můj vnitřní senzor začne pracovat. ...moc Vám děkuji předem za pomoc, srdečně zdraví Dana

Užívejte tedy:
Strong Bones - 2-2-2 po jídle - stabilizuje psychiku, posílí funkci srdce, odstraní astma, zlepší dýchání. Rhodiolin - 1-1-1 - antistresová bylinka pro vás velmi důležitá, díky stresu máte vysoký tlak, dávkování 1-1-1 po jídle. Coenzym sublinqual - 1-1-0 rozpustit pod jazykem, harmonizuje činnost srdce, zlepšuje dýchání. Z bylin srdečník, hloh a gingko - 3x15 kapek od každého do jedné sklenice s vodou. Dopoledne vypít 1/2 litru čaje Kardian, odpoledne 1/2 litru čaje Ledviny, 3x denně vypít 1/4 litru čaje Hepatik, denně vypít 1/2 litru čaje Emanace.

Ze stravy vyloučit rozhodně všechny mléčné výrobky a sladkosti. Takto 3 měsíce, uvidíme potom, jak na tom budete. MM

...Jinak se musím pochlubit,že jsem po 13 letech panického strachu začala řídit auto. Je to pro mne velký posun. Mám z toho radost. Co člověk na staré kolena ještě dokáže???:-)) :-D

Jaterní kůra

Mam objednáno :-) Dekuji. 

Užívala jsem jen od každého

Užívala jsem jen od každého jedno balení, samozřejmě se mi ulevilo a další si ne objednala :-(  cely rok 2015jsem neměla ani jednou virosu, herpes simplex , i když jsem stále mezi nemocnymi pacienty. Rada bych zmirnila potíže s menopausou, ale věřím, ze zhoršení zraku, vysoký LDL cholesterol s játry souvisí. L. 

Klimakterium

Dobrý den, chtěla bych Vás požádat o radu. Je to rok , co jsem přestala menstruovat , je mi 48 let a v létě jsem měla tak 10x denně návaly horka a měnila se mi nálada. Byla jsem nervózní. U gynekologa vse v pořádku, jsem v kontrolách à1/2 roku . Lékař mi však říkal, ze bude hůř a to až tak za 2 roky. Nyní potíže minimální . Mam velkou chuť k jídlu, přibrala jsem během 3 měsíců 3 kg v oblasti břicha. Měřím 165 cm a nyní vážím 60 kg. Témeř 25 let jsem vážila 54-56 kg a cítila jsem se skvěle. Kombinují jídla , po kterých se cítím unavená , ačkoliv se snažím jist zdravé potraviny, přes vánoční svátky  jsem jedla i cukroví. Jinak nesladim a bily cukr nepoužívám. Posledni dny mne poboliva pravý trapézový sval, tak 3 měsíce pravý loket a vnitřní strana pravého kolene, nemohu udělat s lehkosti dřep. Před rokem jsem byla u vás v poradně osobně a detoxikovala jsem , dle vašeho doporučení a cítila jsem se velmi dobre. Čich , který jsem ztratila před 1,5 roku se částečně vrátil , ale mam to trochu obráceně pot vnímám jako mandarinky a parfémy mi pachnou. Mohla bych touto cestou poprosit,  jaké preparáty používat ? Moc dekuji za odpověď. Lenka :-)  

A co jste užívala?

Napište mi, co jste užívala a co jsme řešily a jak to vypadá dneska. Pak vám doporučím, co užívat teď. MI

Klimakterium

Dobrý den, užívala jsem na překyseleny organismus Green Health, Virago, Probio Balance, chlorophyl,caj hepatik a ostropestrec.  Jeste jsem zjistila, ze se mi po opálení objevují bíle tečky na kůži, odborný nazevpytiriasis versicolor. Dekuji za odpověď. S pozdravem L.H.

a jak dlouho jste to užívala?

a jak dlouho jste to užívala? kolik měsíců? bílé tečky na kůži jsou také od jater...MI

Užívala jsem samozřejmě jen

Užívala jsem samozřejmě jen jedno balení od každého a protože mi bylo dobre, uz jsem neobjednala dalsi:-(cely rok 2015 jsem neměla žádnou virosu, žádný opar a to pracuji mezi nemocnými pacienty. Věřím, ze zhoršení zraku na blízko, vyšší LDL cholesterol s játry souvisí. L. 

To určitě :-)

Já se samozřejmě ptám proto, že pokud se člověk chce skutečně zbavit potíží, musí dát tělu čas, a to min. 3 měsíce, i když nemá už žádné potíže. Protože při měsíční očistě se nic skutečně od příčiny vyléčit nestihne, jen se proces maličko zbrzdí. Je to škoda nevydržet to, protože možná byste dneska neřešila to, co řešíte :-) Doporučila bych vám v tuto chvíli jaterní kůru s tím, že bych si přidala Chlorophyll, a užívala vyšší dávky Lecitinu, třeba 5x3 tbl. na zpružnění. Potíže na pravé straně souvisí se zatuhnutím vztahu k mužům, nebo muži, partnerovi, s vaší měkkou, ženskou rolí, jak umíte být ve vztahu k mužům poddajná a pružná. Doporučila bych vám kurz Žena je láska. :-)Takže z produktů Sylimarin + Super Soya Lecitin + Nopalin + Chlorophyll + jaterní čaj a ostropestřec. A vydržet 3 měsíce.S láskou Miluška

Jaterní kura

 Moc dekuji, mohla bych si objednat ten  balíček co nabízíte na játra a zlucnik? Take  jsem se chtela zeptat jestli mohu nakupovatse slevou, když uz jsem tak dlouho ne objednávala? Co se týká dávkování, mam užívat jako ve speciálnímbalicku ?l. 

Objednejte přes shop

Zaregistrujte se jako nový zákazník:http://empatia.inshop.cz/inshop/scripts/shop.aspx?action=registernewsubjecta zvolte v přihlašovacích údajích Zájemce o členství. A pak nakupujte, už první nákup budete mít za členské ceny. Dávkování Sylimarinu a čajů myslíte? Ano, ostatní dávkování jsem vám napsala. MI

Jaterní kůra

dobrý den, mam úspěšně objednáno :-) dekuji L.