Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Dle českého právního řádu:

Publikování a šíření článků na empatia cz řídí zejména Článkem 17, Usnesení č. 2/1993 Sb. – Usnesení předsednictva České národní rady o vyhlášení LISTINY ZÁKLADNÍCH PRÁV A SVOBOD jako součástí ústavního pořádku České republiky

(1) Svoboda projevu a právo na informace jsou zaručeny.

(2) Každý má právo vyjadřovat své názory slovem, písmem, tiskem, obrazem nebo jiným způsobem, jakož i svobodně vyhledávat, přijímat a rozšiřovat ideje a informace bez ohledu na hranice státu.

(3) Cenzura je nepřípustná.

Citát

Učte se odpouštět maličkosti a rovněž se za maličkosti omlouvat. Gary Chapman

Poslední komentáře

Na okraj

Při bolestech žaludku vypusťte ze stravy kořeněná jídla, pokrmy z masa a mléčné výrobky. Místo soli používejte GOMASIO. To se nedá v obchodě koupit, ale snadno si ho vyrobíte. Recept najdete v naší Kuchařce.

Pro zdravé tělo

Základy celostního přístupu ke svému zdraví najdete komplexně v jedinečném programu

www.zakladycelostnihozdravi.cz

Pokud chápeme život člověka jako harmonii těla, duše a ducha, je potom zapotřebí starat se o své tělo s největší péčí a láskou. Nejen co se týče úpravy zevnějšku. Víme totiž, že jací jsme uvnitř, takoví jsme navenek.

Jsme to, co jíme.

"Tvá potrava budiž tvůj lék.." řekl Hippokrates 460 let před Kristem.

Ale co s tím, když víme, že nelze jíst tak zdravě a kvalitně, jak by naše tělo potřebovalo?

Naše potrava je znečištěna nepříznivým životním prostředím, ozónovou dírou a obecně používáním chemie. A nejen to. My sami si potraviny "vylepšujeme" chemickými barvivy, konzervanty, vůněmi, chutěmi, při výrobě potravin používáme moderní technologie, jen aby nám co nejlépe chutnalo, dobře to vypadalo a dlouho to vydrželo. Málokdo z nás si uvědomí, co všechno tím ničíme a o co životně důležitého se připravujeme. Některé stopové prvky životně důležité pro naše tělo se v přírodě již vůbec nevyskytují (např. selen).

Co tedy dělat?

Zvolte si svůj směr zdravé výživy a v něm se zaměřte na potravu s nízkým obsahem tuků, s nízkým obsahem soli a cukru, vyhýbejte se červenému masu a chemicky zpracovanému masu (uzeninám), omezte příjem mléka a mléčných výrobků, zvláště tavených sýrů, jezte potravu s vysokým obsahem vlákniny, pijte dostatečné množství čisté vody a denně užívejte doplňkové živiny ve formě potravních doplňků.

Mysleme na své tělo s láskou. Slouží nám desítky let a dlouho snáší naše často nešetrné zacházení. Není však odpadní nádobou, do které se vše vejde a vše se v ní zpracuje.

Mysleme také na očistu svého těla a jednou za čas tělo zbavme nečistot, kterými jsme ho my sami zašpinili. A nezapomínejte na cvičení a procházky přírodou.

Tělo se neustále snaží být naším nejlepším přítelem. Přesto se k němu umíme chovat naprosto bezohledně.