Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Při jasnovidné terapii se pro mne pacient stává nedílnou součástí přírody. Všechno, co potřebuje nebo mu škodí, má kolem sebe. Ať je to jídlo, oblečení, nápoje, bydlení, pracovní prostředí. Terapie vychází z principu přiro-zených vztahů lidské bytosti s jejím okolím. Zdůrazňují slovo přirozených, tedy daných přírodou, nikoli vyumělkovaných.
Jasnovidnost v člověku vidí určitý nedostatek a hned upozorňuje na věc v okolí pacienta, na to, čím tento nedostatek napravit. Z toho vyplývá jistý zákon: odkud je nemoc - odtud je také lék. V přírodě je rovnováha. Proto jsou nemoc a zdraví vedle sebe.

Páter Ferda

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že prostata je symbolem mužského ega a že problémy s ní mají muži, kteří využívají nebo zneužívají vztah a nebo kteří se naopak cítí v podřízené roli? Zamyslete se nad svou láskou k ženám a nezapomeňte přitom na zinek.

Krevní skupina B

Krevní skupina B - kočovník - představuje jedinečnou vytříbenost na cestě evoluce, snahu spojit dohromady rozdílné lidi a kultury. Obecně vzato, statná a ostražitá krevní skupina B je obvykle schopna odolávat většině závažných nemocí, častých v moderním životě, jako jsou srdeční nemoci a rakovina. Dokonce i když těmito chorobami onemocní, má větší pravděpodobnost, že je přežije. Protože je krevní skupina B něčím neobvyklým, organismus těchto lidí má větší sklon k exotickým onemocněním imunitního systému.

Pro krevní skupinu B je největším faktorem váhového přírůstku kukuřice, pohanka, čočka, arašídy a sezamová semínka. V reakcích na lepek obsažený v pšeničných klíčcích a celozrnných pšeničných výrobcích se podobá krevní skupině O - lektiny zpomalují metabolismus, zvláště ve spojení pšenice s kukuřicí, pohankou, čočkou nebo arašídy. Potraviny, které podporují váhový úbytek lidí krevní skupiny B je zelená zelenina, maso, vejce, nízkotučné mléčné výrobky játra.

Maso a drůbež
Ukázalo se, že u osob s krevní skupinou B existuje přímé spojení mezi stresem, autoimunitními chorobami a červeným masem. Jestliže se cítíte unavení nebo trpíte imunitní nedostatečností, měli byste jíst z červeného masa jehněčí, skopové nebo králíka několikrát týdně, raději než hovězí maso nebo krůtu. Pro krevní skupinu B je nutnost vyhnout se konzumaci kuřat. Kuřata totiž obsahují ve své svalovině lektin, který aglutinuje krvinky krevní skupiny B, napadá krevní řečiště a může vést ke vzniku mozkové mrtvice a imunitních poruch. Proto i když je kuře vaší milovanou potravinou, odvykněte si od něj a nahraďte ho třeba krůtou nebo bažantem.

Mořské produkty
Krevní skupině B prospívají mořské produkty, zejména hlubokooceánské ryby, jako je treska a losos, také bílé ryby jako platýs, halibut a mořský jazyk. Vyhnout se však musíte korýšům a měkkýšům - obsahují totiž pro vás zničující lektin.

Vejce a mléčné výrobky
Krevní skupina B je jedinou z krevních skupin, která může plně vychutnat různé druhy mléčných výrobků. Naopak sojové potraviny nemají na zdraví krevní skupiny B žádné zvláštní příznivé účinky, v žádném případě nenahrazovat mléčné výrobky sojovými, snad pouze dočasně při zahlenění organismu. Mimochodem, vejce také neobsahují lektin.

Tuky a oleje
Zařaďte do svého jídelníčku olivový olej, abyste podpořili trávení a vylučování. Používejte nejméně jednu polévkovou lžíci každý druhý den. Vyhněte se sezamovému, slunečnicovému a kukuřičnému oleji, které obsahují lektiny.

Ořechy a semínka
Většina ořechů a semínek není pro krevní skupinu B vhodná, protože obsahují lektiny.

Luštěniny
Lidé s krevní skupinou B mohou jíst jen některé druhy luštěnin, protože mnohé (čočka, strakaté fazole) obsahují lektiny.

Cereálie
Krevní skupina B by se měla vyhnout konzumaci pšenice a žita – obsahují lektin. Základem je rovnováha, jíst širokou škálu obilných zrn a cereálií. Vynikající je pro vás oves a rýže, také pšenice špalda.

Chléb a pečivo
Doporučení jsou zde obdobná jako u cereálií. Vyhněte se pšenici, kukuřici, pohance a žitu. Zkuste chléb z naklíčených zrn, které dostanete v obchodech zdravé výživy. Přestože se jedná o chléb z naklíčené pšenice, problematické jádro je zničeno při procesu klíčení, a proto je chléb mimořádně zdravý.

Obilí a těstoviny
Vhodné druhy obilných zrn a těstovin se zcela shodují s doporučenými cereáliemi a druhy chleba a pečiva. Jezte však těstoviny a rýži střídmě, nepotřebujete totiž velké množství živin, které jsou v nich obsažené, pokud jíte maso, mořské produkty a doporučené mléčné výrobky.

Zelenina a houby
V zelenině vhodné pro krevní skupinu B je množství velmi kvalitních živin, proto plně využijte možnosti konzumovat 3 až 5 porcí denně. Z velké části je pro vás říše zeleniny vaším královstvím. Na rozdíl od ostatních krevních skupin můžete klidně jíst brambory, zelí a houby. Vyřadit však zcela musíte rajčata, obsahují totiž lektiny, které shlukují krvinky všech krevních skupin, obzvláště pak krevní skupiny A a B, dochází k silným reakcím, obvykle ve formě podráždění žaludeční sliznice. Kukuřice není vhodná pro svůj obsah lektinů, olivy z důvodu plísní.

Ovoce
Na výběr má krevní skupina B širokou škálu ovoce, mívá totiž velmi vyrovnaný trávicí systém, se zdravou úrovní zásaditých a kyselých složek, proto může jíst některé ovoce, které je pro ostatní krevní skupiny příliš kyselé.

Šťávy a tekutiny
Většina ovocných a zeleninových šťáv je pro krevní skupinu B vhodná.

Koření
Krevní skupině B nejlépe prospívá koření s prohřívacími účinky, jako je zázvor, křen, kari a kajenský pepř. Výjimkou je bílý a černý pepř, které obsahují nežádoucí lektiny. Vyhněte se konzumaci sladidel z ječného sladu, kukuřičného sirupu, kukuřičného škrobu a skořice. Můžete bílý i hnědý cukr, med a melasu, dokonce čokoládu, ovšem vše jen ve velmi malém množství.

Chuťové přísady
Žádné chuťové přísady nejsou pro tuto krevní skupinu přímo prospěšné, kečup je dokonce škodlivý, obsahuje lektiny.

Bylinné čaje
Lidé s krevní skupinou B nesklízejí žádný ohromující prospěch z většiny bylinných čajů a jen několik je pro ně škodlivých. Krevní skupina B zůstává ve vyváženém stavu při rozumné konzumaci čajů – zázvor k zahřátí, máta peprná k uklidnění trávicího traktu, ženšen na posílení nervového systému, lékořice, která pomáhá snižovat náchylnost k autoimunitním chorobám.

Různé nápoje
Pro krevní skupinu B je nejvhodnější, když omezí konzumaci nápojů na bylinný a zelený čaj, vodu a šťávy. Snažte se vyřadit kávu a černý čaj.

Na všechny potraviny se můžete podívat v přehledu Potraviny podle krevních skupin.

Pokud nejste schopni striktně dodržovat stravu podle své krevní skupiny a chcete ale předejít zdravotním komplikacím z nesprávné stravy vyplývajícím, užívejte Vital B, který obsahuje nejen všechny vitamíny a minerály, kolik jich denně vaše krevní skupina potřebuje, ale též výtažky z bylin, zeleniny a koření, které působí antiaglutinačně, tudíž léčivě :-) 

Zdroj: Výživa a krevní skupiny, Dr.Peter J.D´Adamo