Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Jednou z nejkrásnějších odměn, které život přináší, je to, že pomáháme-li upřímně druhým, pomáháme i sami sobě.

Ralph Waldo Emerson

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že jedna gelová kapsle Beta Carotene obsahuje tolik betakarotenu jako 14 ks meruněk?

Chuť slunečních paprsků

Chuť slunečních paprsků

Skládají se mé buňky z toho, co zkonzumuji? Pomyslím na včerejší hamburger a zhrozím se. Pane Bože, je zázrak, že ještě žiju!

Biochemické mechanismy v organismu mohou hospodařit pouze s těmi látkami, které přijímají společně s potravinami. Kdo si je jistý, že konzumuje pouze vyváženou stravu a že ta obsahuje všechny výživné látky a minerály, ještě nemusí mít jistotu, že organismu dodává vše, co je pro zdraví potřeba. Na to je třeba sáhnout i po doplňcích výživy. Největší raritu představují produkty, které jsou vyrobeny přímo z ovoce, tedy 100% ovocné koncentráty. Ovoce, jako prostředek rozmnožování rostlin, obsahuje nejkvalitnější látky ve svých jádrech a plodech. To je zárukou, že potomstvo rostliny zůstane naživu. Díky fotosyntéze zelených rostlin se do ovocných plodů koncentruje obrovské množství sluneční energie. Každé ovoce je tak vlastně transformovanou sluneční energií - bohaté na výživné látky, látky zabezpečující obranyschopnost i látky podporující vitalitu. Tato velká síla je uskladněna v ovocných koncentrátech.

Jaké je to však ovoce? Mezi ovocem a ovocem je totiž velký rozdíl. Například mangostan: podle staré legendy, Budha, sedící na bílém slonu, uviděl ovoce mangostanu, ochutnal jej a velmi mu zachutnalo. Proto ho požehnal a daroval lidem jako dar nebes. Od té doby Asiaté považují mangostan za svaté ovoce a vysoko si ho cení. Nelze jednoznačně říci zda proto, že toto ovoce požehnal Budha nebo z jiné příčiny, ale dodnes ho čínská medicína používá jako nejlepší a nejúčinnější lék. Síla, která je v tomto ovoci koncentrovaná se používá na zmírnění teploty a odstranění infekcí. Oproti jinému tropickému ovoci má mangostan sladkou a příjemnou chuť. Strom mangostanu může v tropech nést plody deset let. Vyvinuté stromy mají výšku asi 25 metrů a každý rok se na nich urodí několik tisíc plodů. S ovocem mangostanu se můžeme běžně setkat v jihovýchodní Asii, ale v Evropě a Severní Americe jej zatím nelze sehnat.

Ovoce mangostanu obsahuje velké množství různých antioxidantů. Podporuje samoléčitelské schopnosti organismu, účastní se na zachování nebo navrácení biochemické rovnováhy.

Dá se říci, že mangostan v kombinaci s výtažky několika dalších druhů ovoce představuje bohatý zdroj přírodních pokladů. Dokonalou kombinací je směs mangostanu se šťávou z červeného hroznového vína, brusinek, borůvek, jahod, malin, jablek a hrušek.

Tyto druhy ovoce jsou bohaté na enzymy, vitaminy, stopové prvky a důležitou ovocnou vlákninu. Ve společné směsi obsahují takřka veškeré vitaminy, minerální látky, enzymy a vlákninu, které náš organismus potřebuje.

Výtažek z ovoce má detoxikační a čisticí účinky, podporuje organismus při hladovce a hladovce se šťávami. Vlákniny a šťávy z ovoce pomáhají při správném trávení a podporují peristaltiku střev. Při jídle vzbuzují pocit sytosti. Pomáhají při úpravě hladin mastných kyselin v krvi, hladiny cukru a krevního tlaku. Účinné látky z ovocných šťáv mají velmi dobrý vliv na nervový systém a příznivě ovlivňují náladu. Zpomalují proces stárnutí, podporují odolnost imunitního systému a protizánětlivé mechanismy v organismu. Posilují tkáně dásní, chrání funkce a ostrost zraku.

Můžete vyzkoušet buď mangostan jako džus ZenThonic, opět nepřevařený jako neúčinný kompot, ale živý, se zachovanou energií, ošetřený přírodními konzervanty, nebo koncentrovaný v kapslích jako Xantho Plus, kde najdete vysoké a garantované dávky xanthonu, nejúčinnějšího antioxidanty, a navíc další protirakovinné složky.

Skládá se můj organismus z toho, co sním? Je pravdou, že v porovnání se šťavnatým ovocem, které je po všech stránkách dokonalé, se maso a jeho části mohou zdát dost neestetické. I když oboje má na našem stole své místo. Pro zdraví nám však dá výtažek z uvedených druhů ovoce podstatně víc.

<< Zpět na seznam

Zdroj: Nutritional Freedom Association (www.nutritionalfreedom.org)