Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Kdo si hraje na anděla, skončí jako zvíře.

Blaise Pascal

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že vitamín C není účinný jenom proti chřipce?
Jeho účinky na lidský organismus jsou velmi široké. Například zdravá pokožka, kosti, šlachy, chrupavky, vazy, cévy, dásně, zuby, výroba energie, růst, odolnost proti infekcím, hojení ran, vstřebávání železa, kontrola hladiny cholesterolu v krvi, atd.

Strava

"Kuchyň je nejsložitější laboratoř na světě. Odtud můžete zabíjet či uzdravovat svého muže, učinit své dítě bystrým a inteligentním, milence vášnivým. Z kuchyně ovládáte svoji rodinu. Jde jen o to, abyste poznali vliv jednotlivých potravin a přípravy jídla." A. Kushi

Nemusíme být specialisté na stravu, ale je nám všem jasné, že s tím, co jíme, něco není v pořádku.

Naše tělo potřebuje ke svému zdravému fungování makroživiny a mikroživiny. Makroživiny, jako cukry, tuky, bílkoviny, těch máme přísun dostatečný, dokonce nadměrný. A mikroživiny, jako jsou minerály, vitamíny a stopové prvky, těch je zoufalý nedostatek. Proč, je nám jasné - jako člověk moudrý ničíme přírodu, její přirozený rytmus, její přirozené energie, a "chytře" do ní zasahujeme.

Zarážející, a současně inspirující, pro nás může být postoj lékařů a dalších odborníků (dietních pracovníků v jídelnách pro děti) ke stravě. Jistě jste se každý setkal s nemocniční stravou a ta rozhodně, ač vůbec nejste dietologové, nesplňovala ani minimální dietní nároky, které jsou vám povědomé - dietní párky, light tavené sýry, kakao,... Můžeme se k této situaci postavit jako ke skutečnosti, která tu prostě je - NIKDO se nezabývá, co JÁ jím. NIKDO! V podstatě za to buďme vděčni a vezměme to jako výzvu starat se sám. Podle svého vlastního rozumu, podle své vlastní logiky, podle svého vlastního srdce a intuice.

To, co se nám dnes běžně nabízí jako potraviny, jsou z 80% nepoživatelné jedy či mrtvá nevyužitelná hmota. Můžeme se k tomuto faktu opět postavit dvěma způsoby, jako oběť a vykřikovat, že nemám možnost jíst jinak, nebo jako tvůrce a snažit se najít způsob, jak se postarat sám. Nevyzývám vás k vlastní výrobě potravin, ale k tomu, abyste sami začali třídit, co koupit, z čeho vařit, a především co nekoupit a nekupovat. Můžeme se zlobit, proč tedy ty potraviny na našich pultech jsou, ale proč tam jsou? Protože je kupujeme! Až je kupovat přestaneme, výrobci je přestanou vyrábět. Jedině tak, zevnitř můžeme změnit kvalitu našich potravin.

Buďte tedy tvůrci a tvořte si s láskou to, co vám má přinášet užitek, energii a zdraví. Kupujte jen základní potraviny a vařte doma. Vystačíte na zelenině, ovoci, obilovinách, kvašených mléčných výrobcích, čerstvém mase. Jsem přesvědčená, že jíst 100% zdravě z toho, co koupím, dnes nelze, proto jezme jen to základní a buďme si vědomi, že živiny, které od dané potraviny očekáváme, tam stejně nejsou, je tam však plno látek, které nám škodí a kterých se nějak horko těžko budeme v budoucnu zbavovat. Jezte jednodušše a doplňujte živiny kvalitními přirodními doplňky stravy, jinak to dnes nejde.

Každá životně nutná mikroživina kromě svého přinosu pro naše buňky nám přináší i duchovní poselství, když nám chybí, nedostává se nám v určité oblasti energie, kterou potřebujeme pro zvládání životních lekcí.

Najdete v nezbytných látkách pro život :-)

Starejte se o sebe jako o vlastního!