Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Dobré manželství je jako stavba, kterou je nutno každý den přestavovat.

André Maurois

Poslední komentáře

Na okraj

Co znamená unavená pokožka pod očima a její tmavší zbarvení?
Nevyvážené partnerské vztahy, určité ponížení, zavření se před životem, nebo naopak pýchu, nadřazenost a nepochopený život úspěšných.

Proč nepít kávu s mlékem?

Většina lidí, která trpí na koutky, má ráda kávu s mlékem. Koutky jsou diagnostická zóna dvanácterníku, je tedy jasné, že káva v kombinaci s mlékem ničí dvanácterník

Krásné a logické vysvětlení od Patakyů, mistrů reflexní terapie:

Jestli patříte mezi ty, kteří mají rádi kávu s mlékem, přečtěte si, co tato kombinace udělá s vašimi orgány.

V našem žaludku, kde je kyselé prostředí, působí sice lahodně, ale náš dvanácterník na tuto kombinace reaguje podobně, jako když před trumpetistou olizujeme citron - stáhne se křečí. To vyřadí z provozu jak slinivku, tak i žlučník, jejichž vývody ústí do dvanácterníku. Tento jev má dalekosáhlé důsledky:

► Objeví se křeč v bederní páteři, jejíž reflexní ploška je na tomtéž místě jako ploška dvanácterníku, pouze se mačká pod jiným úhlem.

► Nedostatek žluče ve střevech způsobuje zácpu.

► Žluč, která se nedostane do dvanácterníku, se usazuje, a tvoří se žlučové kameny.

► Žlučník časem zbytečným namáháním ztvrdne a přestane pracovat.

► Meridián nemocného žlučníku prochází velkými klouby (ramena, kyčle, kolena z vnější strany a kotníky) a způsobí jejich bolesti a zvýší se riziko úrazu. Výjimkou jsou lokty, kterými sice meridián žlučníku nevede, ale přesto má většinu problémů s nimi na svědomí (tenisový loket, lupénka).

 Zajímavé je, že pravý loket je velmi blízko žlučníku - přitlačíme-li pravý loket k hrudníku, octne se přesně nad žlučníkem.

 Chybějící slinivkové šťávy způsobují ve střevech nadýmání.

 Vracející se reaktivované šťávy poškozují slinivku, může vzniknout cukrovka.

 Nefunkční slinivka ochromuje činnost sliznic v celém těle.

 Káva obsahuje hodně kyseliny šťavelové a ledviny ji nestačí vylučovat. Tak se usazeniny tvoří ve svalech zad a způsobují bolesti.

Zdroj: Reflexní terapie jako životní styl, Beata a Julius Patakyovi

Jsme opravdu nadšení, že se s námi učíte znát své vlastní zdraví sami a nepotřebovat k tomu lékaře

v ZÁKLADECH CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Káva s mlékem

Dobrý den, prosím o radu.Káva s mlékem mi opravdu nedělá dobře, tak jak píšete.Jak je ale možné,že káva s našlehaným mlékem (capuchino) mi nevadí? Děkuji.

to netuším :-D

bohužel nevím

Káva

Dobrý deň,nahradila som mlieko do kávy domácim kešu a mandľovým mliekom ale po prečítaní knihy od Patakyových "Reflexní terapie a nečekaná odhalení" som zistila že aj snaha nahradiť mlieko niečim iným končí neúspechom. Píšu že aj káva s mandľovým, sój. ,ryžovým mliekom má podobné nepriaznivé účinky.

Děkujeme!

díky moc :-)