Výukové programy naší Akademie celostního zdraví

Radovat se je láska

Citát

Všichni bychom měli nalézat štěstí ve spravedlnosti a pravdě, bez ohledu na utrpení a ztráty, s nimiž se na tomto světě můžeme setkat.

Mahátma Gándhí

Poslední komentáře

Na okraj

Museli byste vypít 10 lahví červeného vína a zkonzumovat 4 kg lososa, abyste získali resveratrolu a koenzymu Q10 jako v jediné kapsli přípravku Resveratrol PLUS!

Odkazy

Proč nepít kávu s mlékem?

Většina lidí, která trpí na koutky, má ráda kávu s mlékem. Koutky jsou diagnostická zóna dvanácterníku, je tedy jasné, že káva v kombinaci s mlékem ničí dvanácterník

Krásné a logické vysvětlení od Patakyů, mistrů reflexní terapie:

Jestli patříte mezi ty, kteří mají rádi kávu s mlékem, přečtěte si, co tato kombinace udělá s vašimi orgány.

V našem žaludku, kde je kyselé prostředí, působí sice lahodně, ale náš dvanácterník na tuto kombinace reaguje podobně, jako když před trumpetistou olizujeme citron - stáhne se křečí. To vyřadí z provozu jak slinivku, tak i žlučník, jejichž vývody ústí do dvanácterníku. Tento jev má dalekosáhlé důsledky:

► Objeví se křeč v bederní páteři, jejíž reflexní ploška je na tomtéž místě jako ploška dvanácterníku, pouze se mačká pod jiným úhlem.

► Nedostatek žluče ve střevech způsobuje zácpu.

► Žluč, která se nedostane do dvanácterníku, se usazuje, a tvoří se žlučové kameny.

► Žlučník časem zbytečným namáháním ztvrdne a přestane pracovat.

► Meridián nemocného žlučníku prochází velkými klouby (ramena, kyčle, kolena z vnější strany a kotníky) a způsobí jejich bolesti a zvýší se riziko úrazu. Výjimkou jsou lokty, kterými sice meridián žlučníku nevede, ale přesto má většinu problémů s nimi na svědomí (tenisový loket, lupénka).

 Zajímavé je, že pravý loket je velmi blízko žlučníku - přitlačíme-li pravý loket k hrudníku, octne se přesně nad žlučníkem.

 Chybějící slinivkové šťávy způsobují ve střevech nadýmání.

 Vracející se reaktivované šťávy poškozují slinivku, může vzniknout cukrovka.

 Nefunkční slinivka ochromuje činnost sliznic v celém těle.

 Káva obsahuje hodně kyseliny šťavelové a ledviny ji nestačí vylučovat. Tak se usazeniny tvoří ve svalech zad a způsobují bolesti.

Zdroj: Reflexní terapie jako životní styl, Beata a Julius Patakyovi

Jsme opravdu nadšení, že se s námi učíte znát své vlastní zdraví sami a nepotřebovat k tomu lékaře

v ZÁKLADECH CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Káva s mlékem

Dobrý den, prosím o radu.Káva s mlékem mi opravdu nedělá dobře, tak jak píšete.Jak je ale možné,že káva s našlehaným mlékem (capuchino) mi nevadí? Děkuji.

to netuším :-D

bohužel nevím