Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Moudrý vnímá především pocity nemocného člověka, snaživý pečlivě mapuje stav orgánů jeho těla. Hledejme vyšší poznání, prosme o vhled do života, ale přitom nezapomínejme na dřívější poznatky, neboť i ony budou nám oporou při zkouškách víry a síly našeho ducha.

M. Hrabica

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že jedna kapsle přípravku L-Lysine Plus nabízí tolik lysinu jako 4 porce kukuřice?

Proč nepít kávu s mlékem?

Většina lidí, která trpí na koutky, má ráda kávu s mlékem. Koutky jsou diagnostická zóna dvanácterníku, je tedy jasné, že káva v kombinaci s mlékem ničí dvanácterník

Krásné a logické vysvětlení od Patakyů, mistrů reflexní terapie:

Jestli patříte mezi ty, kteří mají rádi kávu s mlékem, přečtěte si, co tato kombinace udělá s vašimi orgány.

V našem žaludku, kde je kyselé prostředí, působí sice lahodně, ale náš dvanácterník na tuto kombinace reaguje podobně, jako když před trumpetistou olizujeme citron - stáhne se křečí. To vyřadí z provozu jak slinivku, tak i žlučník, jejichž vývody ústí do dvanácterníku. Tento jev má dalekosáhlé důsledky:

► Objeví se křeč v bederní páteři, jejíž reflexní ploška je na tomtéž místě jako ploška dvanácterníku, pouze se mačká pod jiným úhlem.

► Nedostatek žluče ve střevech způsobuje zácpu.

► Žluč, která se nedostane do dvanácterníku, se usazuje, a tvoří se žlučové kameny.

► Žlučník časem zbytečným namáháním ztvrdne a přestane pracovat.

► Meridián nemocného žlučníku prochází velkými klouby (ramena, kyčle, kolena z vnější strany a kotníky) a způsobí jejich bolesti a zvýší se riziko úrazu. Výjimkou jsou lokty, kterými sice meridián žlučníku nevede, ale přesto má většinu problémů s nimi na svědomí (tenisový loket, lupénka).

 Zajímavé je, že pravý loket je velmi blízko žlučníku - přitlačíme-li pravý loket k hrudníku, octne se přesně nad žlučníkem.

 Chybějící slinivkové šťávy způsobují ve střevech nadýmání.

 Vracející se reaktivované šťávy poškozují slinivku, může vzniknout cukrovka.

 Nefunkční slinivka ochromuje činnost sliznic v celém těle.

 Káva obsahuje hodně kyseliny šťavelové a ledviny ji nestačí vylučovat. Tak se usazeniny tvoří ve svalech zad a způsobují bolesti.

Zdroj: Reflexní terapie jako životní styl, Beata a Julius Patakyovi

Jsme opravdu nadšení, že se s námi učíte znát své vlastní zdraví sami a nepotřebovat k tomu lékaře

v ZÁKLADECH CELOSTNÍHO ZDRAVÍ

Káva s mlékem

Dobrý den, prosím o radu.Káva s mlékem mi opravdu nedělá dobře, tak jak píšete.Jak je ale možné,že káva s našlehaným mlékem (capuchino) mi nevadí? Děkuji.

to netuším :-D

bohužel nevím

Káva

Dobrý deň,nahradila som mlieko do kávy domácim kešu a mandľovým mliekom ale po prečítaní knihy od Patakyových "Reflexní terapie a nečekaná odhalení" som zistila že aj snaha nahradiť mlieko niečim iným končí neúspechom. Píšu že aj káva s mandľovým, sój. ,ryžovým mliekom má podobné nepriaznivé účinky.

Děkujeme!

díky moc :-)