Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

S láskou a nadějí přijímej každý nový den, ale na ničem, co už je dávno pryč, svým srdcem neulpívej. Vždyť mnohem lepší je žít ten život přítomný a opravdový, nežli jen ten snový. Ale jak pro koho, kdo ví. Kdo je křehký, jemný, ten to nemá nikdy lehký.

H. Volf

Poslední komentáře

Na okraj

Vitamíny jsou biochemické „šrouby a matky“, které umožňují bílkovinám, uhlovodanům a tukům našich tání, aby fungovaly jako sladěný celek.
I když chybí pouze jeden vitamín, nebo je ho nedostatek, nepříznivě to ovlivní i fungování všech ostatních.
Proto zde jsou Multivitamíny.

Skolióza - pomoci si musím sám

Skolioza je chorobné zakřivení páteře do stran od svislé roviny.

Páteř bez postižení má být v tomto ohledu přímá, bez jakéhokoliv vybočení.

Při pohledu z boku vykazuje charakteristické zakřivení kvůli kompenzaci svislých rázů - krční a horní hrudní páteř vpadlá (lordóza), mezi lopatkami vypuklá křivka (hrudní kyfóza), v bederní oblasti vpadlá křivka (bederní lordóza) a v křížové srostlé oblasti opět vypuklá (kyfóza).

Zvětšení či zmenšení těchto typických křivek je znamením, že v těle něco nefunguje tak, jak by mělo.

Velké neštěstí je, jak k této nemoci přistupuje současná medicína.

Především vidí její původ v samotném pohybovém systému v návaznosti na nervový systém.

Od tohoto povrchního vysvětlení se odvíjí i léčba, která se výhradně zaobírá pouze místem projevu, a to páteří.

Jsou to rehabilitační cviky, používání korzetů a operace.

V současné době jde o velmi často se vyskytující onemocnění. Objevuje se hlavně u dětí na začátku puberty.

Tato nemoc je medicínky nevyléčitelná!

Pokud nepovažujeme za léčbu nošení nesmyslného korzetu, nebo operaci, při které se znehybní určitá část páteře. Metoda léčby pomocí korzetu připomíná pěstování bonsají a pokud se použije v období největšího růstu, má velkou zásluhu na vzniku dalších nežádoucích deformací, ochabování určitých svalových partií a poškození psychiky pacienta.

Ze všeho nejvíce potřebuje páteř pohyb

Korzet, který pohyb omezuje, způsobí atrofii určitých svalových skupin, což má neblahý dopad pro inervaci od páteře závislých a vyživovaných oblastí. Korzetem léčení lidé jsou odsouzeni k určitým pohybovým omezením.

Zřejmě ze všeho nejhorší je dopad korzetu na psychiku dítěte, kdy místo toho, aby mělo možnost získávat zdravé sebevědomí, vytváří si nejrůznější komplexy.

Ještě zoufalejší pokus medicíny o léčení skoliozy je operace.

Na jaké úrovni je mozek "vědce", který může vymyslet, že voperuje ocelovou tyč vedle páteře, aby tak zabránil jejím dalším deformacím?

Naštěstí existuje možnost skutečné léčby a ve včasných stádiích i vyléčení skoliozy. Objevil ji pan Janča a už jenom za to by si zasloužil Nobelovu cenu.

Podstata jeho léčby spočívá v tom, že skolióza není nemoc páteře, ale látkové výměny.

Z různých důvodů oslabená činnost látkové výměny, především jater, vede ke zhoršené aktivaci určitých prvků v těle, hlavně hořčíku, vápníku a jódu, což se navenek projevuje hyperaktivitou, křečovitostí svalů, tuhnutí šlach, poruchou nervového systému a deformací páteře.

Na vině jsou téměř vždy dysfunkční játra

Poznáme to podle výrazné bolesti při stlačení reflexní plošky jater. Někdy nám lidé argumentují, že játra mají po všech vyšetřeních v pořádku. Asi by ty procedury měly obsahovat i reflexologické vyšetření.

Dysfunkci jater může zapříčinit jejich přetížení stravou. Například je velmi zatěžuje a poškozuje pasterizované a jinak potravinářským průmyslem upravené kravské mléko, dále některé mrtvé jogurty, rafinovaný cukr, alkohol, uzeniny, nevhodné kombinace jídel, jeho nadměrné množství, atd.

U dětí se skoliózou, které nejvíce ze všeho potřebují pociťovat lásku, často sledujeme únik k nadměrnému požívání cukru a sladkostí. Cukr z těla dramaticka odčerpává hořčík, čímž vznikne křečovitost, která se nejprve projeví v krční páteři. Tím se ještě více omezí činnost štítné žlázy, jíž se beztak v období dospívání, kdy jsou nastartovány pohlavní žlázy, nedostává energie.

Další neštěstí je v tom, že pediatři mají vychýlení páteře do 20° pouze sledovat. To je zásadní chyba, protože skolióza představuje už jen nepatrné vychýlení páteře a měla by se léčit okamžitě.

Velmi důležitý je tělocvik zaměřený především na krční páteř. A doplňování živin a srovnávání metabolismu.

Především podpora jater a současná dotace mega přírodních živin podle věku.


Zdroj: Phonix č.6, červen 2009, autoři článku Beáta a Július Patakyovi

Jak se o sebe starat sám a nepotřebovat lékaře vás učíme v Základech celostního zdraví

léčba

ahojte, měla jsem skoliozu 28 a 16 stupňů v pokročilejším stádiu. Hrála jsem vrcholově tenis a chtěla jsem ho hrát stále, tak jsem zvolila možnost korzetu a rehabilitací. Korzet je podle mého dobrý jen u těch co opravdu doma pravidelně a usilovně cvičí. Samotné rehabilitace jsou jen návodem, dál už je to jen na nemocném. Mě osobně složitější rehabilitace taky moc nepomáhaly až cvičení tradičního (+-bezkontaktního) karate. Soustředí se především na správné držení páteře a používání všech svalů, což mi hodně pomohlo a po roce a půl téréninku mám stupňů 20 a 18. Kosti mi už nerostly ale narovnala jsem se o 4cm.

Ahoj Elis, Děkuji Ti za

Ahoj Elis, Děkuji Ti za příspěvek. Mám 12-ti letou dceru a několik let řešíme skoliozu. Korzet téměř nenosí, ve třídě je moc dusno, v létě je moc horko, na táboře a u moře zavazí, apod. Cvičíme 20 minut denně. Skolioza se přesto mírně zhoršuje. Má hodnoty 23 a 20 stupňů. Můžeš mi poradit, jaké sporty by byly vhodné pro správné držení těla? Dcera je spíše zaměřena na tanec a má ráda koně.

Skoliosa

Dobrý den, já jsem měla skoliosu a jěště kyfozu dohromady, v detstvi jsem necvicila, odmitala jsem, nemela jsem ani korzet ani jsem nesla na operaci. Je pravda, ze jde urcite o problem s jatry, jelikoz dnes jsem uz dopsela a mam i jine zdravotni problemy, ktere jsem zjistila, ze jsou puvodcem od jater. Uz rok tedy cvicim kazdy den aspon 45 min jogu, vetsinou vsechny mozne druhy jogy, na jakou mam zrovna naladu a doplnuji veskere vitaminy, mineraly a stopove prvky v dosti vysokych davkach a mohu rici, ze zmena patere je pry neuveritelna, mamka mi rikala, kdyz mi ji kontrolovala, ze skoliosu uz jsem si skoro uplne napravila, mela jsem totiz i uplne vyboceny jeden bok do strany a vypadalo to fakt nehezky v plavkach a tenkych trickach, kyfoza se take zlepsila, ale ne o tolik co skoliosa, tak doufam, ze po par letech cviceni a veskere te snahy to bude lepsi a lepsi :)