Výukové programy naší Akademie celostního zdraví

Radovat se je láska

Citát

Život je místem pro naplnění lidských snů.

M. Hrabica

Poslední komentáře

Na okraj

Znáte čaj Rooibos?
Jsou to sušené lístky čajovníkovce kapského, které neobsahují kofein a čaj z nich je lahodný a osvěžující s minimálním obsahem tříslovin a řadou stopových prvků. Je také výborný k očistě střev.

Odkazy

Býk

BÝK
21.4. – 21.5.
část I.

Jeden můj známý, který je blázen do cestování a už byl všude nejmíň dvakrát, mi vyprávěl, že nikdy nezapomene na první výlet parníkem do jižního Španělska.

Jednoho dne, když seděl na palubě a obdivoval výhled do kraje, se v dálce objevila mohutná skála, která se jakoby vynořovala z jasně modrého Středozemního moře.

Někdo na lodi vykřikl: „Podívejte! Gibraltarský útes!“ Na mého přítele to udělalo mocný dojem a vyfotografoval si skálu pro své známé doma.

Potom se obrátil k znuděnému výrostkovi, který seděl na židli vedle něj, a poeticky ho oslovil: „Není to nádherné? Celá století se o ten útes tříští tuny vody, bičují ho bouře, útočily na něj armády, civilizace přicházely a mizely, ale on je tu pořád. Nic ho nikdy nezmění a nic s ním nepohne.“ Výrostek zívl. „Jo. Připomíná mi mýho tátu.“

Jeho otec se narodil v květnu. A tak poznáte Býka.

Nejúrodnější místa, kde je hledat, jsou farmy, banky nebo realitní kanceláře, ale najdete je i na jiných pastvinách.

Býci působí jako inženýři, filmové hvězdy, úředníci, zahradníci, králové a královny, kominíci, řezníci, pekaři a výrobci svící.

Vždy ho poznáte podle rozhodného, mlčenlivého postoje.

Dokud se s ním blíž neseznámíte, jeho nejdelší monology budou pravděpodobně „jo“, „ne“, „díky“, „nashle“, a často „e-e“, což je náhražka pro „ani nápad“.

Působil-li při jeho narození silný vliv Blíženců, Berana nebo Střelce, může být povídavější a kráčet s větší vervou.

Avšak typický Býk se raději pohybuje úsporně a moc toho nenamluví.

Stejně jako Gibraltar je silný a pevný a nic nenaruší jeho klid.

Můžete ho polít vodou nebo mu u nohou zapálit oheň. Můžete mu bušit pěstmi do hrudi, hypnoticky na něj zírat nebo ječet z plných plic. S Býkem to ani nehne.

Jak se jednou k něčemu rozhodne, klidně si založí ruce a zapře se do země. Vystrčí svou výraznou bradu, roztáhne chřípí, přitáhne uši a to vám bude stačit.

Zřídkakdy se žene dopředu a šlape vám na paty.

Chce, abyste ho nechali na pokoji. Neotravujte ho a bude spokojený.

Budete-li ho k něčemu nutit, zatvrdí se. Přeženete-li to, připravte se na zuřivý výpad. Celé měsíce i roky může projevovat dokonalý klid a rovnováhu, vdechovat vůni květin a ignorovat nervózní rej kolem sebe.

Potom nečekaně přijde den, kdy někdo na jeho široká ramena naloží příliš. Zafrká, hrábne nohou, přivře oči – a zaútočí. Kliďte se mu z cesty tak rychle, jak jen dovedete, a zachraňte si život!

Býkova povaha je zřídka impulsivní, ale jakmile se rozzuří, zničí všechno, co mu přijde do cesty. Zničí není správné slovo. Spíš zdemoluje.

Může chvíli trvat, než se usadí prach a zase nastane klid. Někteří Býci se natolik ovládají, že ztratí kontrolu jen jednou či dvakrát v životě.

Dokonce i ti prchliví nevybuchnou víc než jednou nebo dvakrát za rok, a i to je hodně. Přesto je dobře si pamatovat, že tento člověk se obvykle nenaštve jen trochu. Je-li incident natolik velký, že ho vyburcuje z klidu, místo obyčejného hněvu můžete čekat slepou zuřivost.

Mnoho lidí v tomto znamení skutečně připomíná býka, tedy muži, zatímco ženy mají jakýsi nedefinovatelný rys připomínající krávu.

Oči této ženy jsou klidné a průzračné, ale zároveň má pevný pohled.

Pohybuje se s grácií a netečností, ale s náznakem skryté síly. Pokud jde o muže, krk mají vždy objemný nebo svalnatý, ramena, hrudník a záda široké a silné.

Celé tělo je souměrné, ať je malé nebo velké. Uši jsou obvykle malé a přiléhají k hlavě. Při jídle žvýkají pomalu a mívají vynikající zažívání. Můžete si povšimnout pramene vlasů (připomínající býkovu čelní hřívu) nebo prstýnku spadajícího do středu čela.

Ne všichni, ale hodně Býků má vlnité nebo kudrnaté vlasy, zpravidla tmavé, stejně jako oči a pleť. Dokonce i občasní blonďatí Býci s modrýma očima a světlou pletí nikdy nevzbuzují dojem křehkosti duše či charakteru