Výukové programy naší Akademie celostního zdraví

Radovat se je láska

Citát

Čím více dáváte, tím více skutečného bohatství máte. Gary Chapman

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že jedna tableta MagneZi B6 obsahuje tolik hořčíku jako 1 litr mléka?

Odkazy

Uklízíte rády? Moc to ale nepřehánějte :-)

S uklízením, mytím čehokoli či praním se prakticky denně potkáváme všichni.

Odpíchneme se od základu, že úklid je prostě třeba.

Teď jen, do jaké míry a jak.

♥ Naše domovy jsou naší oázou bezpečí, kde sdílíme okamžiky s těmi, které milujeme.

Náš domov by měl tedy v prvé řadě být něčím, kam se těšíme a kde je nám dobře.

Čistota našeho domova je přímo úměrná čistotě rodiny.

Pokud miluji svůj domov a lidi v něm, těším se na úklid, který pro blaho všech mohu udělat.

Stejně jako jídlo, které mohu uvařit nebo úsměv či pohlazení, které mám komu dát.

♥ Každý máme jinou míru "uklizenosti".

Stejně jako každý máme jinou míru toho, jak hladíme, toho, jak chválíme, toho, jak komunikujeme... 

A stejně jako není možné donutit svého partnera či děti k tomu, aby mne více hladili, chválili, více se mnou mluvili, nemohu je donutit k tomu, aby uklízeli tak, jak já chci.

Princip zrcadla funguje ve všem - pokud se mi něco nelíbí na druhém, musím se změnit já.

Při nedostatku hlazení si pro něj prostě dojdu - pohladím druhého jako první a dělám to tak dlouho, než mi to začne vracet, i když třeba jinak. Že začne, je jisté.

Při pocitu, že málo uklízejí, prostě uklízím já, tak jak potřebuji a podle svých představ na svých místech a ve svých věcech, a dělám to tak dlouho, než se mi to začne vracet jejich pomocí. A že začnou, je jisté.

♥ Každý se učíme toleranci a především krotit své ego, své názory, své představy o čemkoliv, i o úklidu.

A tak zkusme při procházení bordelem našich blízkých to prostě nechat být, zkusme to brát jako svou vlastní školu nechtít vše podle vlastních představ a chtění.

♥ Každý se učíme projevovat své pocity, mluvit o nich

(řvaní na druhého či hysterický pláč není komunikace o svých pocitech, to je házení viny na druhého). Zkusme tedy trénovat:

"Zlatíčko, vím, že máš teď jinou práci /sedí u počítače a hraje hry/, ale byla bych moc ráda, kdybys vynesl koš, mohl bys to udělat? A kdy asi?"

Po hodině vašeho vaření, kdy vám vše už z koše padá, to jdete znovu zkusit:

"Miláčku, ten plný koš mi ztěžuje práci, všechno mi z něj padá, špatně se mi vaří, myslíš, že bys mi mohl pomoct a jít s tím košem co nejrychleji to půjde?"

Je naprosto lhostejné, zda to zabere nebo zatím nezabere, důležité přece je, že sdělujete své pocity a to je vaše práce, váš úkol, nemá s protějškem vůbec nic společného. 

On má jen funkci trenéra. 

Pokud stále odmítá, nejde, oddaluje to, rozčiluje vás to víc a víc a vy máte víc a víc práce udržet své pocity na uzdě a klidně o nich komunikovat....a trénink je čím dál tím náročnější a tím super!

Vůbec není důležité, zda pro tentokrát řvát zase začnu, je to trénink a prostě to musím zkoušet, pořád a do té doby, než bude existovat trenér, který mě to chce učit - nic totiž není náhoda a přesně takového si přitahuji, protože to jistojistě potřebuji!

♥ Užívejte si přítomný okamžik a to každý.

Pokud máte pocit, že je třeba uklidit a máte vy právě do toho chuť, dělejte to s radostí a užívejte si to.

Především se zbavte dojmu, že stejnou chuť mají i ti druzí (většinou právě nemají) a nesnažte se je ke stejné činnosti přinutit právě teď.

Zničíte si svůj přítomný okamžik, i vy si znechutíte energii, se kterou jste původně uklízet chtěli, zničíte i přítomný okamžik toho druhého, ať už dělal cokoliv, a do budoucna zničíte i možnost změny.

Bude nějaký čas trvat, než se druzí přestanou bát nepříjemného kázání, když vy vezmete do ruky vysavač. A tak pokud máte chuť uklízet, uklízejte - vy :-)

♥ Užívejte si přítomný okamžik se svými dětmi.

Malé děti tak rády pomáhají a uklízejí! Ovšem do té doby, než je neutlučeme kritikou.

Nechte děti, ať s vámi přirozeně uklízí (a vlastně cokoliv dělají) tak, jak to umí, udělejte z toho hru, radost, potěšení, užívejte si to!

Je to dobrý základ, jak překonat období lenosti, tj. puberty.

Maminkám, které na mateřské dovolené víc uklízejí, než se věnují dětem, s oblibou říkám:"Bordel v bytě = šťastné dítě."

♥ Učíme se rovnováze, zlaté střední cestě.

Vše má své klady a stejně tak i zápory, vše musí být v rovnováze. I prostředí kolem nás a vše, co v něm žije, musí být v rovnováze.

Ačkoliv nám náš byt nepřipadá příliš jako součást přírody, rozhodně je, se všemi bakteriemi a dalšími tisíci druhy mikroorganismů, které s námi žijí.

My je potřebujeme a ony nás.

Hledejme tedy rovnováhu a nechtějme vytlouci a vydezinfikovat všechno a navždy, nejde to. Nepoužívejme dezinfekce, které zahubí naprosto vše živé, co kolem nás je, nesnažme se udělat náš byt sterilní - nebudeme mít žádnou imunitu!

♣ Používejme přírodní babské recepty,

pokud to jen trošku jde, ocet, sůl, sluníčko, je tolik receptů na internetu, jen hledat.

♣ Vyhýbejme se příliš navoněným prostředkům,

je to prostá chemie, kterou kromě výparů chemických látek, které čistí, vdechujeme také - proč? Je tolik přírodních vůní ve formě čistých vonných olejů, které dokonce léčí.

Pečujeme o sebe a své milované jak nejlépe to dovedeme.

Vaříme s láskou a zdravě, a protože víme, že v té stravě živin moc není, doplňujeme ji potravinovými doplňky, které jsou vyráběny z přírodních zdrojů, ale s ohledem na přírodu, šetrně a tak, aby nebyla devastována.

Dbáme na kvalitní pití své i svých blízkých /jsem opravdu potěšena, kolik z vás si v letních měsících pořídilo Aquarion/

A uklízení chápeme stejně. Přijímáme ho jako součást našich vztahů a školy života, a dbáme na nepoškozování naší Země, používáme ekologické čistící prostředky.

A to také proto, že čistící prostředky mohou zatěžovat nejen Zemi, ale i nás při tom, když je používáme. Nevěříte?

► Všechny dezinfekční prostředky obsahují fenoly,

ty jsou mimořádně jedovaté, hořlavé, mohou zasáhnout centrální nervový systém, činnost srdce, ledvin, mohou vyvolat dechovou nedostatečnost.

► Čističe odpadů, kamen a čističe na toalety obsahují kyselinu chlorovodíkovou,

což je jedovatá žíravina, může vyvolat popáleniny a poškodit tkáně, při vdechnutí otok plic, při požití i smrt.

► Čističe podlah, leštěnky na nábytek a podlahy obsahují dietylen glykol,

který může způsobit poškození ledvin, jater a centrálního nervového systému, při požití i smrt.

► Odstraňovače skvn obsahují perchlorid etylen, 

žíravinu, která dráždí pokožku, oči a dýchací trakt, může postihnout centrální nervový systém, vyvolat ztrátu vědomí. Obsahují také hydroxid amonný, který při kontaktu s kůží, očima a dýchacím traktem je může poleptat, při vdechnutí ve vysoké koncentraci může vyvolat otok hrtanu.

► Čističe oken obsahují čpavek,

který dělá to stejné viz výše. Atd. atd.

v případě, že užíváte chemické čistící prostředky, nasaďte si při úklidu masku a rukavice!

Pokud je to možné, oblečte se při úklidu do oděvů, které jimi nemohu být poškozeny! Čtěte pozorně informace o jejich použití! Nemíchejte chemikálie dohromady! Skladujte je na jiném místě než potraviny, zamykejte je před dětmi a domácími zvířaty! Nebezpečné látky by se neměly dostat do půdy nebo do kompostu ani v případě, že jsou zředěné!

Saponáty, které obsahují nebezpečné látky, jsou škodlivé pro lidi a také pro životní prostředí.

Chemikálie, které jsou vylity do umyvadla a dostanou se do kanalizace, zpomalují čistící procesy a ničí bakterie, které zodpovídají za čištění vody. Většina systémů na usazování a čištění kalů není určena ke zpracování chemikálií, proto, pokud je do systému vypuštěn nebezpečný domovní odpad ve své původní podobě, ohrožuje pitnou i podzemní vodu.

Pokud užíváte doplňky stravy z CaliVity, mažete se krémy z CaliVity, pijete vodu z Aquarionu z CaliVity, harmonizujete se přístroji z CaliVity, tak můžete i používat ekologické čistící prostředky z CaliVity.

Mám radost, vše na jedné hromadě, tak to mám ráda. Spokojenost s jedním zaručuje spokojenost s tím novým :-)

Krásné a radostné uklízení přeje s láskou vaše Empatia