Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Nemoc je jako zlozvyk, přijatý rozumem na žádost duše a těla. Je zapotřebí změnit zvyk a způsob života, který k jeho vzniku vede.

Mahátma Gándhí

Poslední komentáře

Na okraj

Pokud pijeme sycené vody oxidem uhličitým, zbavujeme své tělo vápníku!
Jde totiž o to, že oxid uhličitý se z těla vyloučí pouze navázaný na vápník a při metabolismu tělo používá ten vápník, který je pro něj nejdostupnější, tzn. z kostí. Stejný proces probíhá i se šumivými vitamínovými a minerálovými preparáty, takže se paradoxně šumivým vápníkem  odvápňujeme!

Vytvářejte čas lásky a pohody už TEĎ

Blíží se vánoce, svátky klidu, míru a pokoje.

O vánocích se scházíme se všemi, které milujeme. Užíváme si společné chvíle, povídáme, trávíme spolu čas, obdarováváme se a připravujeme pohoštěni a překvapení. O vánocích si naplno uvědomujeme, jak důležitá je rodina, partner, děti, přátelé. Jak důležité je sdílet čas s těmi, kteří jsou nám blízcí.

Přitom těm, na kterých nám nejvíc záleží měsíc před vánoci vytvoříme ze života peklo.

Zamyslete se nad tím, kolik pravidel máte spojených s vánočními svátky. Pravidel kolem úklidu, výzdoby, pečení, vaření, dárků, s kým je povinnost strávit vánoce, koho je třeba navštívit, ... 

Letošní aventní čas nám trošku zabrnkal na naše pravidla sám.

Jsme zvyklí na 4 adventní neděle a pak Štědrý den. Máme v hlavě pravidlo, že zapalujeme 4 adventní svíčky a pak další svíčku na Štědrý den. Jenže safra, letos to nějak nevyšlo. Poslední adventní neděle je současně Štědrý den!

Lidé byli rozhození: Jak to tedy je? Kdy tedy začíná advent? Jsou tedy jen 3 adventní týdny nebo jak to je? 

Bylo legrační pozorovat, jak někteří lidé byli totálně mimo pravidla. Jak taková blbost jako počet adventních týdnů je schopná je vyvést z míry.

A bylo nádherné pozorovat, jak spousta lidí přijala tuto změněnou skutečnost v pohodě, s vědomím, že se není problém přizpůsobit.

Že nakonec je to jedno, kolik máme adventních nedělí a týdnů.

Jsme nadšení, jak spoustě lidem nezáleží na zastaralých pravidlech a jsou ochotni se přizpůsobit změnám. Budeme to v budoucnu potřebovat jako sůl všichni. Kdo nebude schopen se přizpůsobit, bude donucen se přizpůsobit nebo půjde z kola ven :-)

Pokud se umíme přizpůsobit změnám, umíme se přizpůsobit i druhým lidem, jsme pružní a tvární a na nějaká vlastní pravidla moc nehledíme. Klidně vyjdeme vstříc ostatním a nevadí nám to. A k tomu bychom vás chtěli vyzvat.

Buďte láskou jako o svátcích už TEĎ! Vyhoďte všechna pravidla, která nevyhovují všem, které milujete!

Jak to udělat prakticky:

  • Nastavte si sami pro sebe, co je pro vás důležité, co máte spojené se svátky a co potřebujete o svátcích mít. A tak si to tak udělejte, ale nenuťte druhé, aby to dělali taky. 

(Potřebujete 10 druhů vánočního cukroví? Tak si je napečte, ale také snězte. Potřebujete vygruntovat celý byt? Tak si ho vygruntujte, ale druhé nenuťte, aby to dělali také. Potřebujete dávat dárky, aby byly pro druhé překvapením, a vadí vám, že vy dostáváte peníze? Tak se smiřte, že pro někoho jsou lepší peníze, než si hrát na to, že jsou mile překvapeni z dárků, které pak tajně vyhodí.)

  • Zeptejte se blízkých, jak by chtěli nejraději strávit vánoce.

(Zeptejte se jich na všechno. Jaké cukroví jim chutná a domluvte se, jak ho upečete. Jak chtějí uklidit dům a jak se kdo na čem bude podílet. Jaké dárky by si přáli. Kde chtějí trávit vánoční čas. Zeptejte se jich a respektujte jejich přání. Jsou to přece naše společné chvíle...)

  • Pokud jste jediný v rodině, který na něčem trvá proti všem, zkuste zvážit, jestli není lepší to vypustit.

(Možná máte nějakou zásadu, na které si lpíte a za každou cenu chcete, aby to tak bylo - třeba se to dělalo po celé generace ve vaší rodině. Jenže nikdo s vámi tohle nesdílí a vlastně to nikdo nechce. Stojí za to být proti všem a vynutit si to? Neměl by člověk právě takovou situaci brát jako výzvu uvědomit si, že všechno jednou končí a je dobré věci pouštět? Měl :-))

Co je zárukou klidných vánoc?

1. neuklízet víc, než běžně

2. nepřehánět to s nákupy množství jídla, ale domluvit se na tom, co si běžně nedopřejete

3. na dárcích se domluvit

4. na návštěvách se domluvit, nenutit nikoho, abych chodil tam, kde být nechce

5. dohodnout se na tom, co kdo udělá a pak už to nechat na něm bez kontroly

6. být spolu, mluvit spolu, vycházet si vstříc, ustupovat

7. nestresovat se, protože všechno vždycky nějak dopadne

Pohodové a láskyplné předvánoční dny plné porozumění s těmi, které milujete!

s láskou vaše Empatia