Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Nemoc je jako zlozvyk, přijatý rozumem na žádost duše a těla. Je zapotřebí změnit zvyk a způsob života, který k jeho vzniku vede.

Mahátma Gándhí

Poslední komentáře

Na okraj

Víte, že jedna tableta C 1000 obsahuje tolik vitamínu C jako 2 kg pomerančů nebo 20 kg jablek?

Život bez prášků

Před více než dvaceti lety jsem vyslechla přednášku MUDr. Václava Jordána, která byla pro můj život naprosto zlomová.

Od té doby mě nikdy ani nenapadlo vzít si chemický lék a dalo mi to tak velkou sílu, že to od té doby šířím dál každému, kdo o to stojí.

Na té přednášce zaznělo hodně silných a docela neuvěřitelných prohlášení na tu dobu (představte si 90. léta min. století, kdy obecně lidi vůbec nanapadlo, že by chemický lék byl v čemkoliv špatný a alternativní léčitelství s nabídkou přírodních léčiv v podstatě neexistovalo).

Pro mě tam byla ale nejpodstatnější tato věta:

Chemické léky, které používá současné zdravotnictví, vychází z výzkumu přírodních látek a jejich účinků.

Proto každý chemický lék má svou původní podobu v přírodě! 

Znamená to tedy. že pokud existuje lék, který vám předepíše lékař, tak existuje i přírodní ekvivalent!

Nebo určitě platí i to, že pokud zatím neexistuje chemický lék na nějakou nemoc, tak naprosto jistě existuje lék v přírodě, jen jsme ho zatím nenašli! Není to síla? Pro mě byla a dodnes je....

Takže pokud chcete cokoliv léčit, nemusíte jíst chemické léky, můžete si najít původní přírodní lék. Na 100% existuje!

A druhá zlomová informace od MUDr. Jordána byla:

Ačkoliv je chemický lék v podstatě totožný jako původní přírodní látka, nikdy nemůže fungovat stejně, protože není tělu vlastní.

Chemická látka je zrcadlový otisk přírodního, ale to je přesně ten důvod, proč nezapadne do našeho systému přírodního těla. Nezapadne tam proto, že je obráceně točivá!

Postupem času jsem onu točivost pochopila dokonale.

Jde o energii, kterou každá částečka hmoty nese a o pohyb, jaký dělá. Nějak se pohybují buňky našeho těla, nějak se pohybují buňky přírodních látek, a nějak - obráceně - se pohybují chemické buňky. Proto přírodní nikdy nemůže být stejné jako chemické.

Co znamenala tahle přednáška pro můj život v praxi?

 • Když přijde nějaká nemoc, vím, po čem sáhnout a jak se vyléčit.
   
 • Pokud potřebuju lékařskou pomoc, tak ji s láskou využiju, ale přemýšlím o tom, zda potřebuju (jakože nepotřebuju) všechno, co mi nabízejí podstoupit. 
   
 • Nemám strach odmítnout lékařská doporučení ohledně všech preventivních prohlídek, kdy mi vyhrožují vším možným, co v mém věku určitě dostanu. Nemám strach nechodit na mamograf a na gynekologii, k praktickému lékaři (nemám žádného), na kolonoskopii nebo kamkoliv jinam.
   
 • Nikdy jsem nepotřebovala užívat žádné hormony, přechod jsem prošla a ani jsem si toho nevšimla.
   
 • Jsem si vědoma důvodů, proč mě někdy bolí tělo a vím, co mám s tím dělat, a taky mám dost síly to skutečně udělat, např. začít cvičit nebo víc odpočívat.
   
 • Na každém srazu spolužáků jsem v úžasu, kolik mých vrstevníků polyká prášky na všechno možné a absolvovali operací, že jim chybí v těle už spousta orgánů.
   
 • Užívám si, jak mé děti kopírují mou cestu, kdy se také o sebe starají celostně a slepě nepoužívají léky a lékaře.
   
 • Nebojím se smrti, a to tak, že vůbec :-)

Zjistila jsem, že jako společnost žijeme v super době, kdy nám spousta zvyklostí pomáhá, ale spousta pravidel nás ničí.

Že automaticky přebíráme vzorce, které nám už neslouží, ale naopak našim životům škodí a v podstatě nás ničí.

Vsuvka ke slepému věření pravidlům, která už nefungují a která nás ničí:

Včera tu byl jeden kamarád pro radu, co by měl užívat nějaký jeho známý... má cukrovku a budou mi řezat palec u nohy. Důsledky "léčby" cukrovky klasickými léky jsou už tak známy, že by si jich nevšiml jen slepý! Když člověk dostane cukrovku, za pár let se mu cévy natolik zhorší, že dojde k odumírání nejmenších cévek, nedokrvení periferních částí těla a jejich odumírání. Lékaři přistoupí k postupnému odřezávání částí těla, až člověk pravidelně do cca dvou let zemře. Jak je možné, že pokračujeme v "léčbě" cukrovky pořád stejnou cestou, která končí takhle stejně? Je to vzorec, který je třeba zrušit!

Zjistila jsem, že odkazovat se na ty druhé (lékaře), aby se změnili, aby se poučili, aby vymysleli jinou cestu, aby .... je ztráta našeho vlastního času, energie a života.

Že pokud chceme změnu v našem životě, chceme být zdraví a šťastní, musíme se o to postarat sami. Hlavně tím, že odmítneme podporovat fungování něčeho, co nám neslouží a co nás ničí.

Snažím se vás vyburcovat k akci.

Mým záměrem je zatřást s vámi, abyste si uvědomili, v jak blbých pravidlech někdy a v něčem žijeme.

Protože jediná cesta, jak se stát mistrem svého života a naučit se ho řídit sám, je odmítnout špatná pravidla, překročit strach, když zkusíme něco, co neznáme a věřit si.

Jsem neskutečně vděčná za všechny z vás, kteří jste tu odvahu našli a potvrdili mi, že to jde i vám.

Ty příběhy si můžete přečíst tady

Jste úžasní a já vám přeju život plný štěstí, radosti a lásky při vědomí, že si ho žijete podle svého přesvědčení!

s láskou vaše Empatia