Nikdo není rád nemocný. Dnes je více než kdy jindy tím nejlepším způsobem, jak zůstat zdravý, prevence za pomoci správné výživy a doplňování.
Nečekejte na nemoc. Získejte díky doplňování větší kontrolu nad svým zdravím!
Posilněte svou imunitu přísunem probiotik a vitamínu C s bioflavonoidy v té nejlépe vstřebatelné podobě!

PROBIOBALANCE + LIQUID C S BIOFLAVONOIDY se slevou 15%

S příchodem chladnějšího a vlhkého počasí se začnou objevovat také nemoci z nachlazení. Jak se proti nim chránit?
Nejdůležitější je prevence, protože když člověk onemocní a má bolesti v krku a horečku, není už to tak jednoduché. Je proto podstatné posilovat imunitu, protože naše tělo může bojovat proti patogenům pouze s fungujícím imunitním systémem.

Posilování imunity je komplexní vícestupňový proces, v němž všechno se vším souvisí.

Jeho nedílnou součástí je správná výživa. Je třeba omezit příjem sacharidů (cukry podporují množení patogenů) a doplňovat minerály a vitaminy.  V době, kdy nás ohrožuje infekce, bychom rovněž měli dezinfikovat prostředí a vzduch, např. pomocí aromalampy, do které dáme pár kapek tea tree, eukalyptu nebo rozmarýnové silice.

V našich střevech je 70-80% našeho imunitního systému, a proto bychom se měli zaměřit především na střeva.

Je to bariéra pro vstup různých patogenů a stav střev ovlivňuje také kvalitu vstřebávání živin. Abychom udrželi zdravé střevo, je nutné denně používat byliny k jeho  čištění a dále musíme mít ve střevě dostatek tzv. probiotických bakterií, které brání jeho osídlení hnilobnými bakteriemi, viry, plísněmi, parazity, ale také se starají o správné fungování střeva.
Probiotické mléčné bakterie – laktobacily a bifidobakterie, které se nacházejí např. v jogurtech či kysaném zelí, se usídlují na stěnách tlustého střeva, kde produkují kyselinu mléčnou a různé organické kyseliny. Jejich zásluhou pak patogenní a hnilobné bakterie hynou. Díky tomu, že zajišťují zdravou funkci střeva, posilují naši imunitu.  

Vitamín C je živina rozpustná ve vodě, která zastává v organismu takové důležité funkce, jako je například spouštění antioxidačních procesů nebo podpora vstřebávání železa.

Vitamín C přispívá ke zdraví cév, kostí, chrupu, dásní, kůže a srdce, zlepšuje schopnost bílých krvinek ničit bakterie a viry. Správná hladina vitamínu C je nezbytná ke zdravému fungování imunitního systému a také ke tvorbě kolagenu jako jednoho z významných stavebních prvků cév, zároveň snižuje záněty cév.
Běžné nachlazení je nejčastější infekční onemocnění u lidí. Ukazuje se, že vitamin C snižuje závažnost a délku nachlazení.

Imunitní balíček je k dispozici pouze v týdnu od 8. – 12. února 2021

Kam dál?

Komentáře