Krvelační dobrodinci proti křečovým žilám!

Podle statistiky mají dvě ze třech pracujících žen problémy s křečovými žilami. Samozřejmě, že na pracovišti, kde pracující vykonávají převážně práci ve stoje, může být situace ještě horší. Dlouhodobé stání je totiž mimořádně namáhavé pro nohy stejně jako celodenní sezení. Za vznikem křečových žil se skrývají především zděděné dispozice, ke kterým se přidružují i další příčiny vzniku, například vlivy prostředí.

Hladké svaly žilních stěn se ve směru od srdce k nohám stále zesilují. Je to samozřejmé, protože musí odolávat stále vyššímu krevnímu tlaku. Při naplnění žil působí na jejich stěny napětí, na které zdravé žíly reagují rozšířením. Naopak, vyprázdnění žil má za následek stažení žilní stěny. Schopnost uvolnění a stažení je základním prostředkem kontroly krevního tlaku. Stažení podporuje proudění krve zpět k srdci, uvolnění zase díky přechodnému uskladnění krve v žilách snižuje tlak. Hladké svalstvo cévní stěny v případě, že je uvolněné, reaguje mnohem slaběji na nervové a hormonální podněty než svalstvo zdravé žíly. Nakonec se hladké svalstvo uvolní a žíla se roztáhne. V žilách se nacházejí i chlopně, které jako uzavírací ventily propouštějí proud krve jen jedním směrem a násobí tak efektivitu práce srdce jako pumpy. Za normálních okolností chlopně vydrží tlak asi do 200 mm tlaku rtuťového sloupce bez toho, že by vznikl zpětný tok. Když však dojde ke ztrátě tonusu hladkého svalstva žilní stěny nebo se stěna poškodí, úsek žíly nad chlopní se tak přeplní, že tento tlak už chlopně nevydrží.

Tento problém je u žen čtyřikrát častější než u mužů, protože tzv. těhotenský hormon progesteron, který se tvoří v organismu žen během těhotenství, má relaxační vliv na hladké svalstvo a snižuje i tonus hladkého svalstva žil. Ženský pohlavní hormon estrogen zhoršuje efektivitu práce hladkého svalstva. Žíly žen, které užívají hormonální antikoncepční přípravky nebo tzv. hormonální substituci, jsou zvláště ohrožené.

Problémy s křečovými žilami zhoršují fyzický výkon, doprovázejí je estetické problémy a bolestivé příznaky a hrozí vznik několika vážných komplikací. Stálé hromadění krve v žilách a následné zhoršení zásobování nohou krví může vést až k postupnému odumírání pokožky, protože transport odpadních produktů a jedovatých zplodin látkové výměny není efektivní a ani čerstvý kyslík a živiny se nedostanou ke všem buňkám. Při zpomalení krevního oběhu má krev tendenci se srážet a žíla se ucpe. Místo správně tekuté krve se v žíle přelévá polosražená až sražená krev, která je výbornou živnou půdou pro škodlivé mikroorganismy. Rychle se v ní množí bakterie, které vyvolávají těžké záněty. Když se zánět rozšíří až k hlubokým žilám, bývají následky ještě horší – může dojít až k odumření nohy a její amputaci. Když se krevní sraženina vzniklá v žíle odtrhne a začne putovat organismem, může se dostat až do plic, kde může vyvolat plicní embolii, která znamená přímé ohrožení života.

Obtížím s křečovými žilami obvykle předcházejí lehké kožní změny v podobě kosmetických nedostatků. Vytvoří se pavučinkovité, nehmatné vějířky žilek. Prvními příznaky choroby jsou únava, nepříjemné napětí v podkolení, časté křeče lýtek, pocit, jako by bolavou nohu někdo píchal stovkami drobných jehliček.

V noci ženu často budí mučivé, velmi bolestivé křeče v lýtku. Později se stav předtím dobře formované nohy zhorší, na povrch pokožky vystoupí silné klikaté cévy a nad kotníky se objeví hnědavé zabarvení. Vyplatí se brát varovné příznaky vážně, protože pravidelným užíváním přírodních látek se dá rozvoji choroby spolehlivě předejít.

Šanci k řešení tohoto problému dává znovuobjevení jednoho už dávno známého a používaného účinného prostředku. Už před 3000 lety patřila k nezbytné výbavě léčitelů lékařská pijavice.

Ztráta krve po sání těmito zvířátky napomáhala k detoxikaci. Pacient po zákroku pocítil úlevu a jeho stav se zlepšil. Kromě toho se při kousnutí dostaly do krve různé látky, které účinkovaly jako léky na uvolnění křečí a měly i zklidňující vliv. Ve starém Řecku léčili přikládáním pijavic mj. i hemoroidy. Přímo kultovní význam mělo použití pijavic ve středověku, později však byl zatlačený do pozadí metodou „pouštění žilou“. „Pijáci krve” byli znovu rehabilitováni až během francouzské revoluce. V pařížských nemocnicích bylo ve stálé zdravotnické službě 5-6 milionů lékařských pijavic. Použití živých zvířat se stalo zbytečné po identifikaci účinné látky v jejich slinách s názvem hirudin a později, v roce 1916, byla objevena i druhá látka – heparin.

Hirudin, který zabraňuje srážení krve, je nejznámější z látek izolovaných ze slin pijavic. Kromě něj už není k tomu, aby se zabránilo srážení krve, potřebná přítomnost dalších sloučenin. Má však i vazodilatační (rozšiřující cévy) a anestetické vlastnosti. Zlepšuje mikrocirkulaci a dýchání tkání. Další látkou je hyaluronidáza, která rozpouští obal škůdců, kteří jsou pak vůči imunitní soustavě organismu bezbranní, a tak klesá hrozba infekce. Bílkoviny s názvem egliny snižují intenzitu zánětu. Ve výtažku ze slin pijavic se nachází i látka, která znecitlivuje a dilatuje vlásečnice.

Siegesbeckia orientalis (makino) se jako prostředek s tlumícím a protizánětlivým účinkem doporučuje na revmatické bolesti. Dobře se vstřebává pokožkou, a tak mohou jeho účinné látky působit komplexně. Pomáhá do žilní stěny zabudovat vitaminy, které jsou zodpovědné za její pružnost. Tyto látky jsou dvakrát účinnější než látky získané synteticky. Svým společným účinkem zbavují nohy pocitu tíže a otoků, snižují vznik spontánních bolestí, zmírňují křeče v lýtkách, hromadění tekutin v jednotlivých částech dolních končetin a únavu nohou. Působí proti zčervenání pokožky, díky nim ustupuje bolestivost při dotyku a neobjevují se tak často modřiny. Suchou a citlivou pokožku mění znovu na hladkou, pružnou a hedvábnou.

Mažte si nohy krémem Vein Care ideálně v kombinaci s užíváním Vein Protex, který působí jako antioxidační ochrana cév.

Jestli má někdo pocit, že díky svým predispozicím, zaměstnání nebo způsobu života patří do ohrožené skupiny, měl by používat uvedené prostředky i jako prevenci.

Upozornění!
Při užívání látek proti srážlivosti krve je třeba dbát na to, aby se tyto látky nedostaly do otevřené rány.
Výjimečně se může vyskytnout alergie na pomocné látky v krému s výtažkem hirudinu a Siegesbeckie orientalis.
Jestli vaše obtíže přesto, že používáte prostředek podle návodu, neustoupí, obraťte se na svého lékaře nebo lékárníka!

Zdroj: Nutritional Freedom Association

Kam dál?

Komentáře