Dotaz

Dobrý den,
mám už řadu let jeden problém. Od pubertálního věku jsem hodně trpěla na akné, které nikdy úplně nevymizelo. Nyní už se téměř vůbec nevyskytuje na obličeji, ale tvoří se hluboké vřídky na ramenou, zádech, na hrudníku, břiše a hýždích. Užívám kvůli tomu hormonální antikoncepci s obsahem antiandrogenů, po které akne vymizí, ale ta mi zase způsobuje časté migrény. Hlava mě občas bolela, i když jsem žádnou HA neužívala, ale nebylo to tak časté a bolesti nebyly tak intenzivní, jako při ní. Vím, že zdravější volba pro tělo je neužívat HA, ale když se mám v létě svléknout do plavek, je mi trapně.Tak mi, prosím, poraďte, jak z toho bludného kruhu ven.
Děkuji.

Odpověď

Hezký den,
zadejte si do Vyhledávače v Empatii Akné i Migréna a přečtěte si odkazy, které vám vyskočí, je tam hodně odpovědí.
Jsem ráda, že jste sama pochopila, že jste v bludném kruhu, to je první podmínka změny. Akné je vždy projevem překyselení organimu, to vzniká tím, že špatně fungují naše odpadní systémy (tlusté střevo, játra a lymfa), hromadí se v nás tím pádem nečistoty, které intoxikují naše tělo. Tyto škodliviny musí ale někudy vycházet ven a když to nejde právě těmito přetíženými orgány, odchází část nečistot kůží, jako orgánem pomocným. Lékaři bohužel neumí řešit problémy od příčiny, tak vám nasadí antibiotika (tím ještě víc oslabí tlusté střevo), nebo hormony (které blokují ještě víc lymfu), nebo jinou chemii (která oslabuje játra), a tím je kruh uzavřen. Čím déle v tomto kruhu setrváváme, tím déle trvá, než se z něj vymaníme, pokud se ale člověk zdravě na doposavadní „léčení“ naštve, vlastně už se do kruhu vrátit nemůže, prostě se začne snažit sám. On na to stejně dříve či později přijde každý 🙂
Myslím, že přírodní léčbou to nezvládnete tak rychle, aby to do plavek bylo už OK, ale je třeba brát vše tak, že je to vždy nejlepší pro nás přesně jak to je, i když se nám to nelíbí. Třeba vás to bude intenzivněji učit přestat přemýšlet o tom, co si o nás myslí druzí, přestat špekulovat o tom, co je trapné a za co mne kdo soudí – vykašlete se na druhé, každý má něco, mohli bychom se vzájemně jeden druhému od rána pošklebovat. Trénujte to u zrcadla, chvalte se za to, jak vypadáte přesně taková, jaká jste – se všemi pupínky. Čím víc se nemáme rádi takoví, jací jsme, tím víc si přitahujeme horší a horší stav – bez nohy, s jedním okem nebo holohlavá, to by se sebevědomí trénovalo obtížněji, ale o to intenzivněji 🙂 Každý jak potřebuje…
Liquid Chlorophill – tekutý chlorophill z vojtěšky, který čistí všechny systémy těla, hlavně vytváří neutrální prostředí. Dávkování 1-1-1 malá lžička do sklenice vody na lačno.
Green Health (vojtěška s vlákninou) na pročištění organismu, také snižuje kyselost vnitřního prostředí, léčí celý zažívací trakt, působí protizánětlivě v oblasti střev, hojí i zánětlivé stavy na kůži, dávkování před každým jídlem 2 tbl.
Strong Bones = vápník s hořčíkem v chelátové formě a ve správném poměru 2:1 – pro zezásadění, dávkování 2-2-2.
Evening Primrose Oil – je to pupalkový olej, který stimuluje tělo k tvorbě hormonů, posiluje svalstvo pánevního dna, snižuje bolestivost menstruace a upravuje její cyklus. Dávkování 1-1-1.
Dále je nutné zvýšit příjem tekutin (vody, neslazených bylinných čajů). Dopoledne střídat bylinné čaje na podporu trávicích orgánů (uvařit si vždy 1 litr na dva sáčky) a odpoledne čaje na podporu vylučování. Jak se zbavit kyselosti, v tom by vám velmi pomohlo pití zásadité vody z ionizátoru vody Aquarion, přečtěte si vše o překyselení a něm zde. Každý večer před spaním je třeba podpořit játra, vypít 1/4 litru čaje na játra Hepatik nebo Jaterní Ungolen.
Ze stravy je nutné vyloučit všechny mléčné výrobky (nahradit je sojovými), všechny sladkosti, maso, uzeniny, bílou mouku a pečivo. Jíst v podstatě jen rýži a obiloviny a zeleninu, občas si dejte ovoce. Snažte se stravovat podle své krevní skupiny.
Kdybyste si nevěděla s něčím rady, jsem tu 🙂
S láskou vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře