Dotaz

Vážení manželé Matoušovi, před několika lety jste velmi pomohli mně i mé sestře, důvěřuji Vám a proto Vás žádám o radu ohledně zdravotního stavu své dcery. Maličké je teprve 13 měsíců a již máme za sebou časté návštěvy lékařů, pobyt v nemocnici a cítím, že tato cesta není tou, po které bychom se chtěli vydat.

Již od narození Eliška při dýchání jaksi chrčela. Problémy žádné neměla, přisuzovala jsem to tedy tomu, že ležela a hleny jí nemohly samovolně odcházet z krku. Na 5. měsíci jsem postupně začala ke kojení přidávat zeleninové kašičky a jogurt.

V 6. měsíci, kdy už seděla a zahlenění stále trvalo mi dětská lékařka poradila vysadit mléko, chrčení se zlepšilo, ale i tak v 8. měsíci prodělala první zánět průdušek – nejprve kašel, ten rychle klesl na průdušky, měla rentgen plic. Dostala Ventolin (chember) a klasické léky na kašel. Po 14 dnech byla v pořádku.

V říjnu (malé bylo 11 měsíců) dostala další zánět průdušek, léčba stejná, bez RTG, jen průběh složitější a doba léčení 3 týdny.

V listopadu opět ta samá diagnóza, ale to už Eliška „nezvládla“ bez antibiotik, ventolinu, kortikoidů a dalších léků k inhalaci a na polykání. S velkou dušností byla odeslána do nemocnice, kde jsme byly 4 dny. Po třech týdnech byla zase zdravá, ale kortikoidy jsme měli dávat dál a navštívili jsme alergologa.

Z krevních testů vyšlo najevo, že má astma a „hraniční“ alergii na vaječný bílek. Dle pana doktora, ale potraviny typu, mléko, citrusy, vejce atd. ale stejně nemám dávat, aby nenastal další problém. Na „léčbu“ Elišce dal dalších spoustu léku, ovšem se slovy „Malou nevyléčíme, to nejde, ale pouze ji zkvalitníme život, aby si mohla hrát a později pracovat“. Jsem dost bezradná, protože malé chci pmoct, aby se netrápila a byla zdravá, ale neumím si představit, že jí budu podávat měsíce až roky léky, které mají jistě také  vedlejší účinky…

Kortikoidy jí od konce prosince již nedávám a nevidím nejmenší problém. Pouze když hodně řádí a pohybuje se, někdy se jí hůře nadechuje. Když si ji ale vezmu k sobě a uklidní se, vše je zase v pořádku.

Nerada bych něco zanedbala a ze všeho nejvíc si přeji, aby byla maličká v pořádku. Proto se s důvěrou obracím na Vás a věřím, že jistě existuje i jiné řešení, jak pomoci.

Předem Vám ze srdce děkuji za odpověď.

Lucie

Odpověď

Dobrý den,
vaše dcera rozhodně nesmí žádné mléčné výrobky, bílou mouku ani cukr. Dnes je k mání tolik zdravých kuchařek, že si jistě se stravou poradíte. Je třeba pouze zeleninu, obiloviny, ovoce, nic jiného.
Nenechte se utvrdit v tom, že musíte dávat dceři už stále nějaké léky. Lékaři neznají jinou cestu, je třeba se zařídit sama tak, abyste jejich rady nepotřebovala. Určitě znáte z empatie rady na zahlenění, záněty průdušek, plic, astma – pokud ne, použijte vyhledavač, poradna empatie je plná podobných dotazů.
„Náhodou“ jedna maminka napsala právě zkušenost s léčbou svého miminka CaliVitou bez antibiotik, zánět průdušek s rizikem zápalu plic, inspirujte se jejím sdílením.
Vaší dceři bych doporučila Liquid Chlorophyll (2 lžičky denně naředit do pití) + ProbioBalance (6 tbl. denně a to tak dlouho, dokud zahnenění nezmizí úplně) + Organic Noni (6 čajových lžiček denně) + Liquid C (3 čajové lžičky).
Ničeho se nebojte, začněte a vše zvládnete!
S láskou vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře