Dotaz

Dobrý den,

nepodařilo se mně toho moc najít o autoprotilátkách, ani autoimunitních nemocech. Zatím mně našly jen na imunoligii nějaké autoprotilátky (ENA screen pozitivní), onemocněním prý zatím netrpím. Trochu mně to zneklidnilo, chci to příště s lékařkou probrat.

Jak je tos jablečným octem, odkyseluje organismus? V minulosti jsem měla problémy s žaludkem, zjistili mně více žaludečních šťáv, je pak vhodné užívat jablečný ocet? Všude ho vychvalují právě i na tráveníí a detoxikaci a odkyselení a spustu dalšího. Co ale taková kyselost na žaludek, je to dobré? Kdyť se prodává i v tabletách, tak pak už to není o tom, co jsme schopni vypít.

Děkuji, kásný mezisváteční čas;-).

Odpověď

Dobrý den, imunologie tak, jak funguje a “léčí” je naprosto nesmyslný lékařský obor, měl by se zrušit jako první 🙂 Představovala bych si, že na imunologii by měli lékaři posilovat mou vlastní imunitu. A děje se to? Rozhodně ne. Žádné vakcíny ani nic podobného naši imunitu neposílí… Imunitní systém je výsledek toho, v jakém pořádku či nepořádku máme své vnitřní orgány a jak naše tělo funguje jako celek. Na imunitě se podílí tak ohromné množství faktorů, že to není v lidských silách a ani žádných vědeckých možnostech, všechno to zjistit a pochopit. Vyzkoumat. Nejde to. Jenže lékaři si myslí, že už to znají. Teď. Takže v tom, jak chápou náš imunitní systém oni teď, nás léčí. Najdou, na co jste alergičtí, na co se vám vytváří protilátky, a s tím bojují. Ani je nenapadne, že činnost štítné žlázy je odvyslá od funkce jater, že alergie na cokoliv je nedostatek minerálních látek, atd. Souvislosti neznají a ani je znát nechtějí. Nevím, co chcete s doktorkou probrat 🙂 Pokud budete mít v pořádku 5 orgánových skupin, vaše imunita bude v pořádku. Jablečný ocet je zdravý úplně stejně jako jakýkoliv jiný ocet. Ocet je ale pochutina a nepatří do naší stravy v přehnaném množství. Nepřikládala bych mu přehnané přínosy pro naše tělo. Veselý Silvestr! Vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?