Dotaz

Při pročítání dotazů z Vaší poradny mě napadl ještě jeden dotaz ohledně hormonální antikoncepce. Zamyslela jsem se nad tím, co si o antikoncepci myslíte, ale já sama si bez ni asi trošku nedovedu představit život. Možná je chyba ve mě, nebo v mém způsobu života, ale děti zatím neplánuju a ani nechci, a abych upřímná, tak mě představa mít dítě zatím děsí. Mám úžasného přítele, který je hodný, milý, vždy mě podrží, ale sám mi občas přijde občas jako dítě. Je to možná směšné, ale já si připadám také pořád jako ne zcela dospělý a zodpovědný člověk, ktrý by byl ochotný a schopný dát tomu malinkatému stvořeníčku vše co potřebuje. Hodně o tom všem i o sobě poslední dobou přemýšlím. Nepřipadám si tak nezodpovědná, protože mám již dvanáct let pejska, o kterého se, podle mého názoru, pocitvě starám. Ale zpět k antikoncepci. Chtěla jsem se zeptat, může pro sebe žena, která bere antikoncepci něco udělat, aby její následky, které popisujete nebyly tak fatální. Vím, že Vaše rada bude znít ani takto: Nebrat, nebrat, nebrat!!!! Ale přece jen, chtěla bych svému tělu, za to že jej cpu hormonama, něco vrátit.

Odpověď

Hezký den,
Hormonální antikoncepce je jen nástroj. Stejný nástroj jako lék na snížení krevního tlaku např.. Všichni chápeme, že se jeho užíváním neřeší příčina, a s hormony je to stejné. Hormonální antikoncepce je nástroj, kterým potlačujeme řešení vztahu muž a žena. Než by žena řešila výběr nejvhodnějšího partnera, zamýšlela se nad tím, zda je on ten pravý pro ni a její potomky, a po tuto dobu, než získá ono přesvědčení, s ním prostě nesouložila, raději ho ovládá pilulkou – sice připustí, ale vlastně ne, prostě zkouška. Soulož není ve vztahu dvou lidí vůbec nutná a každý jednou pozná, že váhu ve vztahu mají naprosto jiné záležitosti, je ve prospěch vztahu nesouložit a rozvíjet právě tyto jiné oblasti, které mne přesvědčí o tom, zda soulož čili plození potomků chci nebo ne. Ostatně milování má tolik způsobů, že když spolu dva lidé nesouloží, ale dělají „to“ jinak, může to být, a většinou je, mnohem přínosnější pro oba dva. Navíc ve vztahu, kde žena rozhoduje, kdy muže „připustí“ a kdy ne, nemůže nikdy mezi partnery vzniknout ona důvěra v oporu muže, muž se nemůže cítit jako ochránce a živitel, který se postará, když bude třeba, protože žena to po něm nechce. I když ona to potom chce, ale on se, jak je to divné, najednou postarat nechce – proč asi? Jenže ona už je zvyklá vše si plánovat a řídit, vše kontrolovat, a tak muže tlačí a snaží se, aby dělal, co ona chce – a on utíká, může se cítit jako muž? Proč teď má, když v čase, kdy nejvíc má být muž, ani být mužem nemůže? A tak se divíme, že muži jsou bačkory a ženy feministky. Mohu vám udělat placený rozbor, kde se vše na sebe dozvíte konkrétně.
Srovnávat starost o pejska a o dítě je snad legrace, nevím, co na to odpovědět. Asi to pochopíte a sama sobě se zasmějete (nebo nad sebou zapláčete?), až dítě mít budete 🙂 Za nic vás nesoudím, snažím se chápat…
Co se týká těla, tak hormony rozhazují především hormonální systém (žlázy s vnitřní sekrecí přestávají spolupracovat, protože jsou řízeny zvenčí, tak proč by se o něco staraly, ale oslabují – tak často vznikají potíže např. se štítnou žlázou nebo s psychikou) a s ním související lymfatický systém (proč tolik stoupá procento žen s cystami a vším možným v prsou?). Navíc hormonální antikoncepce spotřebovává mnohem víc vitamínu C než třeba kouření, takže je v pořadí snížení imunitního systému. Takže, co užívat, abychom snížili negativní účinky hormonů?
Určitě Noni na podporu těla, aby si zachovalo jistou harmonii samo, aby nezapomnělo na to, co umí. Pravidelně užívat minerály ve formě multivitamínu, např. New Life a vitamín C 1000. A pravidelně minimálně každý rok si dělat očistu lymfy, nebo prostě k výše uvedenému stále užívat Ocean 21.
S láskou vaše Empatia

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře