Dotaz

Dobrý den paní Matoušová,
ani netušíte, jakou mám radost, že jsem nalezla tyto stránky. Obracím se na Vás s problémem, který mě dlouhodobě trápí. Od 19-ti let jsem užívala HA, ale před rokem ji vysadila, jelikož její užívání bylo proti mé nátuře být v souladu s přírodou, necítila jsem se dobře, byla oteklá a bojovala s častými a bolestivými záněty močového měchýře (mírnila jsem je bylinnými extrakty, čaji..). Dostavily se reakce, které jsem očekávala (vynechávání menstruace, akné, mastné vlasy), ale byla jsem odhodlána vše překonat a bojovat. S čím jsem ale nepočítala byly cysty. V září mi gynekoložka objevila cystu, která způsobila tříměsíční absenci menstuace. Dostala jsem vyvolávací injekci a sama si sehnala Gynex. O Vánocích jsem však byla nečekaně hospitalizována, jelikož mi praskla 7cm velká cysta, krvácelo mi do břicha. Při příjezdu do lázní, které mi byly schváleny, mi zjistili cystu novou cca 4cm, která se rozpustila opět díky vyvolané menstruaci. Ihned jsem zakoupila bylinnou kúru od Nadějě, kterou doužívávám, ale bohužel mi ultrazvuk odhalil opět cystu (cca 5cm). Doktorka vidí jediné řešení a to HA a přítomnou cystu rozehnat opět injekcí. Já si přijdu ale jako v začarovaném kruhu! Prosím, poradíte mi řešení, které opravdu pomůže, i kdyby mělo zabrat hodně času, energie, financí..? Stravuji se celkem zdravě, ale hřeším na sladkém a kávě.
Děkuji mnohokrát a přeji krásné jarní dny!

Odpověď

Dobrý den,
mám taky radost, že jste nás našla 🙂
Určitě jste si zadala do vyhledávače v Empatii Cysty, je tam mnoooho odpovědí na podobné dotazy a potíže. Vyplyne vám z toho, že je samozřejmě základ v hormonální antikoncepci a zablování lymfatického systému. Pokud nefunguje, nečistoty zůstávají v těle, tekutiny neproudí a zadržují se – tam, kde to potřebujeme. Hormony lymfu zastavují, navíc řídí fungování našeho hormonálního systému, zadejte si do vyhledávače Umělé hormony. Pokud samostatné fungování našeho hormonálního systému začneme řídit umělými hormony zvenčí, třeba antikoncepcí, stáváme se strojem, který řídí právě ony hormony – ta pravidelnost menstruace je přece neslučitelná s variacemi života, každý jsme jiný. Na toto řízení zvenčí se naše tělo naučí, a pak, když hormony vysadíme, to samo neumí. Bohužel lékaři neumí vyléčit nic od příčiny, všechno jen udržují pod kontrolou buď chemickými léky nebo hormony, nepřijde jim to divné a ani jim to nemůžeme mít za zlé, ale nemusíme se jejich názoru podřizovat, těla i životy jsou naše. Pokud máme nějaké potíže s hormony nebo menstruací, je to vždy výzva pochopit svou ženskou roli. Když začneme problém potlačovat umělými hormony, vše jen zhoršíme, protože navíc přibude nechuť odpouštět, neschopnost vyfiltrovat blbosti od podstatných věcí (zastavená lymfa), touha prosadit svůj názor (potíže se štítnou žlázou), a to ve vztahu k partnerovi. Nevadí, čas, ve který vše začínáme chápat, je vždycky pro každého ten nejlepší 🙂
Zkuste se zamyslet nad svou ženskou rolí, nad vztahem k mužům, partnerovi, otci, hledejte, kde se schovává ta křivda, pro kterou uvnitř pláčete a pro kterou máte pocit, že nejste dost dobrá žena. Přesná rada pro vás je tu, jen místo juky pupalku Evening Primrose Oil.
Ve stravě jsou u vás nejproblematičtější mléčné výrobky, ty žádné nesmíte, teď ani kysané, a ta káva i sladkosti  též – překyselují vás. Pokud nezvládnete je vysadit, uvažujte o zásadité vodě z Aquarionu nebo popíjejte Chlorophyll.
Až si všechno přečtete a nebude vám cosi jasného, jsem tu 🙂
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře