Dotaz

Dobrý den,
je mi 23 let a asi 6 let mě trápí neustále se opakující chronické kvasinkové záněty pochvy. Protože již téměř 8 let mám stejného partnera, tyto záněty se přenáší i na něj. Zánět se opakuje pravidelně každý měsíc, výjimečně i 2x, nezáleží na tom, jestli mám před menstruací nebo po. Přípravky, které jsem zkoušela a „pravidelně“ používám: FIMISAN GEL, ROSALGIN, CANESTEN, CLOTRIMAZOL, LACTACYD, MELIDON. Dříve jsem pila čaj ANTICANDIN od Dr. Popova. Teď jsem začala s tabletami FemiVaxinum Neo. Každý den jím jogurty nebo piju acidofilní mléka a jogurtové nápoje s obsahem příznivých jogurtových kultur a lactobacylů. Dodržuji pravidelný pitní režim, převážně z čisté pitné vody. Díky tomu jsem konečně začala chodit vylučovat pravidelně na WC 1x denně, dříve to bylo např. 1x za 2dny. Nosím bavlněné prádlo, není to způsobené ani sladkými potravinami. Snažím se jíst zdravěji a hodně sportuji. Nevědí si se mnou rady ani na gynekologii, kam pravidelně docházím. Četla jsem jeden starší příspěvek, kde jste jedné ženě radili „očistu těla“ a delší dobu léčení (srovnání s kůrou po drogové závislosti). Co to přesně znamená? Jak pravidelně mám užívat např. FEMISAN GEL nebo dělat výplachy ROSALGIN? Prosím o nějakou radu, případně o nějaké zkušenosti a doporučení.

Odpověď

Dobrý den,
je mi smutno, když se tak moc o sebe chcete starat, když se tolik snažíte, a tak dlouho bez výsledku. Příčina je jasná – zcestné a zkreslené informace především z médií a neléčení od příčiny ze strany lékařů. Doporučuji především neužívat nic, co se doporučuje v reklamách, neřídit se žádnými slogany z TV o super jogurtech se super živou kulturou, a bohužel nechodit ani ke gynekologovi (nebo ho změnit), pokud vás 6 let!!! léčí a nevyléčil. Příčina přemnožených kvasinek je kyselé prostředí těla, nedostatečný odvod zplodin (píšete, že jste měla potíže se zácpou, tzn. že se nepříznivé mikroorganismy měly kde množit a přecházely do nejbližších orgánů, tj. pohlavních), také si přetěžujete další odpadní systém a to lymfu, užíváním hormonální antikoncepce (umělé hormony by se neměly užívat déle než 5 let a neměly by je užívat ženy, které nerodily – toto je interní informace pro gynekology, která se ale šířit nesmí, proč asi?), nedostatečné osídlení příznivou mikroflórou.
Kvasinky z hlediska duchovního ukazují na nespokojenost ženy se svým partnerem (či se sebou v partnerském vztahu). Jste člověk, který touží po harmonii a udělá vše proto, aby ji zachoval, možná i za cenu stálého ustupování. Současně máte jisté zásady a touhu řídit a organizovat, možná proto narážíte ve vztazích. Pokud vysadíte hormonální antikoncepci, uděláte důležitý krok pro zlepšení vašeho vztahu – dáte tím sobě i partnerovi najevo, že mu důvěřujete, že je to on, o koho se můteže opřít a kdo vás ochrání, role muže a ženy na tomhle stojí.
Zbavit se kvasinek je skutečně dlouhodobá záležitost, ale určitě ne 6 let. Také je třeba vědět, že příznivou mikroflóru nelze vybudovat ničím mléčným, to naopak množení kvasinek podporuje. Chce to odkyselit organismus, čistit a dodat acidophilus.
Doporučuji:
Green Health = vojtěška – léčivá rostlina, která především neutralizuje kyselé prostředí těla, srovná vaše trávení, je třeba ho užívat dlouhodobě – dávkování 2-2-2 před jídlem.
AC Zymes – příznivá střevní bakterie, která vám pomůže dostat z těla plísně a kvasinky. Dávkování 2-2-2 společně s vojtěškou.
Oregano Oil – působí protiparazitálně, užívat na lačno 2-2-2 kapky ve vodě.
Pitný režim je skutečně důležitý, ideální je pitná voda. Bohužel žádná voda, na kterou jsme doposud narazili, nebyla zásaditá. Všechny byly kyselé, i např. Magnezia, na které je napsáno, že je zásaditá. Pokud stále pijeme kyselou vodu, stále jíme kyselinotvorné potraviny, jak se zbavit kyselosti? Řešením by pro vás bylo, kdybyste si mohla pořídit ionizátor vody Aquarion, přečtěte si vše o překyselení a něm zde. Zásaditá voda z Aquarionu se pije, a kyselá používá na zevní použití, právě třeba na poševní výplachy. Pokud to nebude možné, vařte si bylinkové čaje, jsou také zásadotvorné. Dopoledne vypít 1 litr čajů na podporu činnosti trávicích orgánů – do 1 litru 2 sáčky, střídat po 10 dnech) a odpoledne 1 litr čajů na podporu vylučování. Navíc vypít po obědě a před spaním 1/4 litru jaterního čaje. Ke stravě doporučuji co nejvíce zjednodušit, pokud byste jedla pouze zeleninu vařenou a dušenou a obiloviny, bylo by to ideální. Rozhodně vyloučit všechny mléčné výrobky a mléko (můžete jen sojové mléko a tofu), žádný bílý cukr (můžete nahradit hroznovým cukrem = glukopurem nebo medem), vynechat uzeniny a z masa kuřata, nejíst bílé pečivo (vhodné je pro vás žitné), mouku pšeničnou zaměňte za špaldovou. V žádném případě nepít kávu (můžete obilnou – meltu, caro, corta, špaldové kafe,..), nepít bublinkové vody ani minerálky. Přečtěte si zásady zdravého stravování.
Pokud se rozhodnete pro celou doporučenou kůru, budeme v kontaktu a po měsíci či dvou můžeme podle stavu konzultovat změnu produktů, každý reaguje jinak :-)) Mohu vám poslat obratem kůru všeho na 1 měsíc včetně čajů a bylinek.
Přeji vše krásné.
Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře