Dotaz

Dobrý večer, od r.2006 mám vyoperovaný žlčník, čítala som veľa príspevkov o tomto probléme, spočiatku problémy neboli, ale asi 3 roky dozadu cítim zlé trávenie, niekedy bolesti žalúdka-hlavne večer, často cítim  únavu, bolesti hlavy, ramien, medzi lopatkami, nevoľnosť (ale dávenie nemám). Pri vyšetrení u gastro  pred 1,5 rokom je diagnóza mierna chronická gastritída s refluxom žlče do žalúdka. Niekedy cítim dráždenie v hrdle, alebo zlý pocit v pažeráku, zlú chuť a biely povlak na jazyku, sucho v hrdle (pálenie necítim). Tiež mám stále nádchu, alergia zistená nebola, no beriem lieky na alergiu, lebo to zmierňuje príznaky. Dosť dlho ma svrbia, veľa krát pália oči, vyskúšala som viac očných kvapiek, ale žiadny zázrak. Od septembra 2015 cítim chlad, ktorý je niekedy veľmi nepríjemný, hlavne večer ak sedím, po chvíli mi je zima, i keď mám na sebe deku, čo som predtým necítila, max. mi bolo zima na nohy. Chlad cítim na hornej časti tela – trup. Tiež sa bojím chodiť von na prechádzky v tomto chladnom počasí, lebo ma potom rozbolí sánka a zuby, cítim, že chlad mi nerobí dobre. Je to ako začarovaný kruh. Beriem z Calivita C-1000 2×1, Liguid Chlorophyl 2x1lyžička, tiež som brala asi dve balenia Yucca a Digestive enzymes, ale ma pri tom pobolieval žalúdok. Mám 50-rokov, takže sú problémy aj s meštruáciou, asi rok dozadu som stále krvácala, ale iba také špinenie, ktoré neprestávalo, bola som na kyret., kde výsledky boli v poriadku, ale gynekológ mi nasadil liek Norethisteron-na presné načasovanie menštruácie (inak by som mala ísť na operačné odstránenie maternice), lieky zabrali, beriem ich od mája 2015.A ešte by som sa chcela spýtať na dcéru 27-ročnú, ktorá mala pred rokom plesne na chrbáte a teraz sa jej to zopakovalo, iné zdravotné problémy nemá, čítala som niektoré odporúčania, ale Vás chcem poprosiť o doporučenie prípravkov. Prosím Vás poraďte mi, lebo môj stav sa zhoršuje a neviem si sama poradiť, ja som tiež prišla na to, že lekári nevedia pomôcť. Moc Vám ďakujem a prajem veľa úspechov, aby ste mohli pomáhať chorým ľuďom.

Ľudmila

  

Odpověď

Dobrý den,
vaše příznaky jsou typické po odstranění žlučníku, bohužel problém je v tom, že návratu není… určitě jste si přečetla všechny příspěvky a dotazy v empatii, pokud ne, zadejte si do vyhledávače žlučník a čtěte. 
Pokusím se vám jednoduše vysvětlit, co se ve vašem těle děje.
Po odstranění žlučníku už nestrávíte žádné jídlo dobře, protože žluč kape bez žlučníku stále ve stejných dávkách, chybí dávkovač žluči podle stravy, kterou sníte. Takže žluči dostává vaše trávicí soustava stejně když sníte jablko, a v tom případě žádnou nepotřebujete, a stejně když sníte maso, kdy jí potřebujete mnohem víc. Vaše trávicí orgány nedokážou roztrávit všechny látky, takže vzniká velké množství nestrávených zbytků, které tělo dokáže vyloučit stolicí jen částečně. Ve střevech dochází k velkému překyselení a zánětům. Protože se tělo nějak potřebuje zbavit nestrávených zbytků, pomáhají další odpadní orgány, např. lymfatický systém. Je přetížený a navíc jste přidala hormonální přípravek na menstruaci, a ještě jste mu tím přitížila. Klimakterium je naprosto přirozený stav ženy, a není třeba ho nijak hormonálně uměle prodlužovat. Kolísavé krvácení je normálním příznakem odchodu menstruace, není třeba léčit. Pokud je ženě slabo po velké ztrátě krve, je možné řešení doplněním živin, které doplní chybějící, nebo jsou bylinky (pupalka), které zharmonizují hormonální systém a krvácení přestane. Ten hormon, co jste dostala, bych já neužívala. Zablokoval vám už tak stagnující lymfu, proto je vám tolik zima.
Všechny ostatní problémy jsou buď projev překyselení nebo přetížených jater, protože samozřejmě ty bez žlučníku jsou ohrožené vracející se žlučí zpět…
Co teď?
Je třeba s tělem pracovat tak, že už nikdy nebude fungovat jako zdravé tělo se žlučníkem, je potřeba spravovat denně trávení doplňky stravy, když není žlučník. Stravu velmi zjednodušit na prostá jídla, nekombinovat, nejíst žádné maso (občas rybu, ale ne teď), žádné mléčné výrobky, žádné sladkosti, žádné pečivo. Jíst pouze rýži, pohanku, jáhly, zeleninu a ovoce. Trvale je třeba jíst AC Zymes 1-1-1 (teď na 3 měsíce 2-2-2) a Chlorophyll 5 čajových lžiček denně nebo si pořídit Aquarion a pít pouze zásaditou vodu (teď si dejte 3 měsíce vojtěšku Green Health 2-2-2 spolu s AC Zymes – na lačno). Vojtěška vám spraví trávení, zbaví vás odkyselení, mělo by se vám ulevit po 3 měsících. K tomu si přidejte Ocean 3 polévkové lžíce denně. Za 3 měsíce si udělejte 3měsíční jaterní kůru a pak v létě očistu lymfu znovu. Doporučuji pokračovat preventivně dál kolečko očisty žaludku a pak na podzim se pustit do tlustého střeva. Respektovat preventivně období našich orgánů je nejlepší léčba 🙂 pokud by se mezitím něco vyskytlo nenedálého, s čím byste si nevěděla rady, ozvěte se.
A k dceři se zeptám, zda užívala to, co jsem jí doporučila, protože plísně přichází jako další zhoršení stavu, na který jste se před půl rokem ptala. Doporučila bych jí to stejné a navíc ParaProtex (2-2-2). Navíc bych ráda podotkla, že vaše dcera je dospělá a nechala bych jí, ať si svou cestu najde sama, nepáchejte dobro!
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?