Dotaz

Dobrý den,
dozvěděla jsem se z vašich stran moc zajímavého. Chybí mi zde ale váš názor na cvičení..:) Mohla bych vědět, jaký je a jaké cvičení doporučujete? Myslím totiž, že jen změna stravy nestačí. Sama ale tápu a nevím, na jaký typ cvičení se mám dát. Jsem spíše duchovně založená a typické kolektivní sporty mě moc neoslovují (i když jsem je v dětství a dospívajícím věku provozovala-na popud rodičů). Co si myslíte o józe? Děkuji moc.
Vaše fanynka. Berenika 🙂

Odpověď

Dobrý den,
cvičení určitě doporučujeme, patří do péče o své tělo jako strava, potravní doplňky, byliny, změna postojů čtením knížek. Druh cvičení by měl odpovídat konstituci jedince, pro každého není všechno. Záleží nejen na krevní skupině – Nulky by měly cvičit aktivněji než třeba Áčka – ale také na číslech v datu narození i na zdravotních dispozicích jednotlivého člověka.
Podle oslabení jednotlivých orgánů jsou doporučení tato:
Játra – turistika
Srdce – turistika, jóga, cvičení osmi brokátů
Tenké střevo – jóga a relaxační cvičení
Slinivka, slezina – jóga, relaxace, bojová umění (pro B a AB)
Žaludek – dynamické cvičení
Plíce – dechová cvičení
Tlusté střevo – dynamický pohyb
Štítná žláza – asijské bojové sporty
Podle krevních skupin doporučujeme tato cvičení:
KS O – intenzivní tělesné cvičení, aerobik, bojová uměním, kontaktní sporty, běh, silové sporty
KS A – uklidňující cvičení se soustředěním, jóga, taiči, turistika, plavání, relaxace
KS B – tělesné cvičení spojené s filozofií duše, turistika, plavání, tenis, asijská bojová umění
KS AB – uklidňující cvičení se soustředěním, jóga, taiči, turistika, cyklistika, plavání, tenis
Podle čísel v datu narození:
Všichni lidé, kteří mají v datu 5, mají hodně energie, kterou je třeba ventilovat. Pokud mají lidé čísla 1-5-9, pak je jejich energie tak velká, že denně by se měli fyzicky pěkně zapotit. A pokud snad jsou 5 a 9 a k tomu vícečetné (tzn. že je jich více), pak zapotit tolikrát více. Náš učitel numerolog – pan Walek – říká: „Jedna pětka = jedna tatra písku. Dvě pětky = dvě tatry písku. Přeházet denně z jedné strany na druhou :-)“
Není třeba hledat v tom jakékoliv složitosti. Pokud člověk pro sebe cokoliv dělá a zapojuje tělo, vždy pro sebe dělá dobře. A pokud opravdu člověk žije tak, že se o sebe stará ve všech směrech – strava, změna životních postojů, pozitivní přístup k lidem, duchovní růst – pak se naučí své tělo poslouchat a přesně pozná, co mu dělá dobře.
Pokud vám vyhovuje jóga, tak ji dělejte.
Děkujeme za podnět, co na stránkách chybí. Budeme se snažit doplnit.
Krásné dny
Vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Power Mins: Komplex minerálů
Power Mins: Komplex minerálů

Žádný proces v našem těle se neodehrává bez přítomnosti nějakých minerálů. Power Mins obsahují 10 nejpodstatnějších minerálů, které jsou denně potřebné pro činnost našich buněk.

Detail produktu

Komentáře