Dotaz

Dobrý den, kamarádka mi zapůjčila knihy, které u vas zakoupila. Hovory s Bohem, knihy od p. Hrabici, 4 Dohody, Laska mezi muzem a ženou z pohledu duchovnich.. Jsou velice krásné a poučné. Problém je, že i když se snažím sebevíc, tak mám v sobě asi nějaký blok! 🙁 Chci se chovat jako „žena“, ale je ve mně nějaký nepochopitelný vzdor,nechci být podřízená, i když rozumově vím, že podřízená jako otrok nejsem. Můj partner se naopak snaživý, mohu mu říct,trápí-li mě něco, umí vyslechnout, máme se moc rádi, přesto v sobě často cítím zmatek a delam věci natruc a pak me to nasledne mrzi, urazim se a tak. Nevíte, jak to udělat, abych byla spokojena a vazila si toho, že mám skvělého partnera a nenaštvala mě každá maličkost? :)) Děkuji a omluvte stupidnost dotazu. Ale opravdu to vidím jako svůj velky problem a Vy se mi zdáte velice moudra žena. :).

Odpověď

Dobrý den,
knihy, které jste jmenovala, jsou nádherné a plné moudra. Jsou to knihy, ve kterých nacházíme poučení, rady a uvědomění si, ale zda a jak to vše uvedeme do svého života, je jen na nás. Můžeme poslouchat hromadu rad, jak žít, ale svůj život si žije každý sám za sebe a svou cestu si musí najít každý sám. První krok ke změně, je uvědomit si chybu. Ten už máte vy za sebou. Vy přesně víte, co děláte špatně, jen to změnit. A jsme u toho – jak? Věřte tomu, že nikdo neumí mávnutím proutku změnit své chyby, nikdo. Je to těžká celoživotní práce, pro kterou ostatně na tomto světě jsme. Je důležité si uvědomit, že v životě nejde o to, žít budoucností. Čekat na to, že vše bude fajn, až … až budu mít partnera, až bude postavený dům, až se přestanu vztekat, až … Život není cesta k něčemu, život je cesta sama! Proto si řekněte, že přece děláte vše, jak v této chvíli umíte nejlépe, snažíte se, a to, že se to občas nepovede, nevadí. To patří k té cestě. Není třeba se za chyby obviňovat. Je třeba si je uvědomit a vědomě je neopakovat, pokud to zvládneme v dané chvíli.
Být ženou je úžasný dar, dostaly jsme privilegia, které muži nemají. Jsme jedinečné a máme možnost změnit vše – vše okolo sebe a celý svět. Jen díky mateřství a lásce, kterou rozdáváme nejen svým dětem, ale i náš partner potřebuje s láskou milostnou také lásku mateřskou. Máme ve svých rukou vytvořit si nádherný život plný lásky, pochopení, sdílení a citu. Proč se snažit vyrovnat se mužům v jejich aktivitě? Vždyť je tak úžasné být pasivní, jen sdílet, jen být k dispozici jako náruč. Role ženy se slovy nedá vyjádřit, ale žena, která procítí tento stav, se nikdy nebude snažit být „emancipovanou“.
Stačí jen otevřená náruč, srdce na dlani a žádná slova. Jen být. Nechte se vést svou intuicí, rozum nechte svému partnerovi. Vezměte ho za ruku a běžte na sníh, ven, a jen sdílejte krásu každého okamžiku.
Krásné zimní dny
Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Do našeho e-shopu

Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou
Evening Primrose Oil: Zmírňuje revmatoidní artritidu a problémy s menstruací a menopauzou

Nenasycené mastné kyseliny v pupalkovém oleji jsou známy několika svými pozitivními účinky. Přispívají k zachování zdraví kůže a pojivových tkání, a tak podporují krásu a pevnost pokožky. Mají také příznivý vliv na hladinu celkového a LDL cholesterolu a hladinu triglyceridů, a tak podporují zdravý krevní oběh.

Detail produktu

Komentáře