Dotaz

Dobrý den,

Mám takový velmi osobní problém, trochu neobvyklý. Já si jen sama už nevím rady.

Můj manžel byl typickej mamánek. Jeho rodiče rozhodovali o všem v jeho životě. Jsme spolu již 3 roky,  2 roky jsme manželé a máme roční miminko. Od samého začátku jsem měla s jeho rodiči nepřijemnosti, hlavně s tchýní, ale vše vyvrcholilo narozením našeho sina, protože jsem řekla, že v porodnici nikoho nechci a že jim dáme vědět, až se budu cítit dobře a poté všechny pozveme. Oni to vůbec nepřijali, vydírali mě už pár minut po porodu, manželovi udělali scénu, jako by to byl malý kluk, a vnutili se  mi bezohledně do bytu a udělali si několika hodinovou oslavu, den poté, co jsem přijela z porodnice. Celou dobu jsem se chovla v mezích slušnosti, přeci jen jsou to manželovi rodiče, říkala jsem si, ale samozřejmě vynadala jsem manželovi, že si s nima neumí udělat pořádek. Manžel byl jako mezi dvěma mlýnskými kameny…….jejich neodbytné návštěvy trvaly 2 měsíce, a tchýně nechtěla pochopit, že není normální aby mi hlídala tak malé miminko a že mám svoji matku. Až jsem po dvou měsících vybuchla a vyhodila je…….vyměnili jsme si několik emailů, které dali přečíst celé jejich rodině, aby všichni viděli, co jsem zač…………. 9 měsíců jsme s nimi nemluvili.

Všechno bylo mnohem horší tím, že jsem pocelou dobu měla otevřený nějaký léčitelský kanál, a tak ze mě kde kdo vysál energii, ale také jsem na své těle doslova cítila myšlenky ostatních. Potom mi to jedna léčitelka zavřela a od té doby, už má tyhle nergetické problémy jenom mezi mnou a manželem. Jde o to, že když je na mě manžel naštvaný, tak mě okamžitě začne pálit pochva a hned mám zánět….ve chvíli kdy si to s ním vyříkam a přestane se zlobit, tak to přejde jako když utne……taky mě často hnisají zuby a vím, že je to z něho………..je to takové jiné pálení než když si to zaviním sama……prostě mezi mnou a manželem nějaké podivné energetické spojení zůstalo….a to si myslím je i příčinou problémů s tchýní….protože manžel má sám na ni averzi a já to od něj chytám……….

Nicméně….

Poté jsme se sešli na vánoce, a v dobré naději, že si všechno vyříkáme a vše bude v pořádku jsme přistoupili na komromis (manželovi bylo smutno)……. Více méně jsme si to vyříkali, a tchýně je od té doby docela milá a moc se snaží……dokonce i k manželovi se chová slušně, bez toho rozkazovačného tónu……..Problém je v tom, že i přestože jsem jim všechno odpustila, nemám ty lidi ráda…nemám ráda jejich životní styl, nemám ráda jejich jídlo, každé setkání s nimi je mi nepřijemné………nicméně trpím to, kvůli malýmu, aby měl babičku a kvůli manželovi……..jenomže mě před každým setkáním s nimi hnisají stoličky, krvácí krčky zubů a ten hnis mi teče do krku a bolí mě v krku….nepomáhá mi na to nic,…a teprve vždycky až to mám za sebou, tak se to zpraví………dokonce jsem se přistihla, že si kvůli nim kupuju drahý oblečení, abych jim ukázala že jsem lepší než oni, protože oni jsou vždycky strašně vyfiflaný a vymalovaný , spíš jako by šli na E55 ….a mě to štve………..no hrůza………já nevím co si mám se sebou počít ?

je snadné odpustit, a už toho člověka nikdy nevidět, ale je hrozně těžké, setkávat se z donucení s někým, kdo mi nejen moc ublížil, ale ještě při každé příležitosti zkouší mou trpělivost a pevnost………tchýně totiž neustále zkouší, jestli jsem ve střehu a co ji dovolím………a pro mě je hodně těžké říct ji jasně NE protože ona se pokaždé urazí a dělá scény…..ona to totiž myslí dobře, oni mě mají snad i opravdu rádi, jenom já je ne……… oni chcou jen být s námi ………Poslední roztržka byla kvůli tomu, že jjsme s nimi jeli do termálních lázní, a tchán na mě koukal, a nejen na intimní místa….a když ho na to manžel upozornil, že nám to vadí a že se to nehodí, tak z toho bylo rodinné drama…….no aspoň už s nima nikam nepojedem……..

Problém je ale ve mě………Jak mám najít zase klid v duši ? A jak se mám zbavit té bolestí zubů…..jak se zbavit toho energetického problému mezi mnou a manželem……vlastně jsme si celkem jistá, že kdyby to propojení mezi mnou a ním nebylo….nebylo by to s tchýní tak těžké, protože já jsem jí odpustila, ale manžel má na ně averzi a já nechtíc na sebe z něho všechno přebírám…..nevím jestli to všechno alespoň trochu dává smysl…..

Budu vám vděčná za radu………..jsme z toho úplně vyčerpaná

Děkuji

Michaela

Odpověď

Michaelo, máte jeden jediný problém:

myslíte si, že druzí lidé mohou za to, že máte stres, nervy, tělesné potíže. Myslíte si, že ti druzí ničí váš život. Myslíte si, že někdo druhý (léčitelka) něco ve vašem životě změní. Jste na úplném začátku pochopení, o čem vlastně život a potíže v něm jsou. Nejdřív si musíte uvědomit, že vše, co se vám děje, je váš a jen váš problém, vy se chováte tak, že potřebujete trénink vaší tchyně přesně tak, jak ho dělá, vy se chováte tak, že vás pálí pochva a ne váš muž! První krok ke změně je uvědomit si, že za vše, ale naprosto za vše, co v životě máte, co vám kdo dělá a jak se k vám druzí chovají, je výsledek vaší činnosti, nikoho jiného. Dokud to nepřijmete, nic se nezmění, a skvělí trenéři vás budou nepříjemně trénovat dál. Dokud to nepochopíte, nepřijmete a nezačnete měnit sama sebe. Jen tudy vede cesta 🙂
Třeba budete potřebovat dojít k tomu, že vám váš syn udělá to stejné, co vy děláte rodičům svému muže – odmítne vás přijmout jako rodiče a nebude vám chtít dávat své děti, vaše vnoučata. Pak v konečném důsledku svou tchýni pochopíte a skutečně ji odpustíte. Snad to bude dřív!
Čtěte aktuality v Empatii, kupte si e-book 10 kroků ke ke skvělým vztahům a zdravým ledvinám na 3 měsíce, zapojte se do kurzu Harmonických vztahů
A začněte měnit sebe! Pak se začne měnit všechno…
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?