Dotaz

Dobrý den,
mám velký problém – netvoří se mi mléko pro miminko a musím ho krmit přes lahvičku. Paní doktorka říkala, že když jsem nezačala kojit hned, už kojit nebudu. Nevíte zda přeci jen neexistuje možnost, abych kojit začla? Malému jsou 3 týdny..
Velmi děkuji!!!!

Odpověď

Dobrý den,
milá paní doktorka nezná nic, doporučuji změnit lékaře, pokud je to jen trochu možné, je to skutečně do nebe volající chyba, kterou ona s vámi provedla. Raději bych skutečně zvolila jiného pediatra, kdopak ví, jak bude přistupovat k vám a vašemu dítěti při nějakých dalších potížích, asi stejně špatně. Je mnoho žen, které se „rozkojily“ až po příchodu domů z porodnice, některým to trvá ne týdny, ale i měsíce, než se vše stabilizuje. Dokonce znám ženy, které měly své dítě v inkubátoru, tudíž kojit nemohly vůbec, a po několika týdnech, kdy se jim mléko už netvořilo a ony začaly znovu kojit, vše se vrátilo do původního stavu. Určitě jste slyšela o domorodých kmenech, kde se po smrti rodičky ujímá novorozence jiná žena z příbuzenstva se vším všudy, i začne kojit. Podle západní medicíny nesmysl, podle přírodních zákonů samozřejmost. Pokud je dítě odkázáno na mléko matky, tak prostě jiná možnost neexistuje. S potížemi s kojením mám také vlastní zkušenost. S prvním dítětem se mi dostala naprosto stejná informace jako teď vám (věříte tomu, že to bylo před více než dvaceti lety a stejné bludy se šíří i dnes?!), takže jsem šla domů s lahvičkou a jako mladá dvacetiletá žába jsem věřila lékařům jako vy. Po dalším dítěti to bylo stejné, stejné potíže na začátku, ale informace jiné – žádné vzdávání, prostě zkoušet a zkoušet stále dokola, trpělivě. Takže druhé dvě děti jsem kojila dlouho a dlouho a naprosto v pohodě 🙂 Důležité je vědět, že pokud dáváte mléko lahvičkou, dítě si rychle zvykne, že mu to jde dobře a z prsa odmítá, protože je to pro něj námaha. Takže zásada je vždy nejprve kojit, aby dítě bylo co nejhladovější a tudíž mělo nejvíc síly 🙂 Trpělivě ho přikládat teď ze začátku určitě k oběma prsům, než se rozkojíte, pak budete prsa střídat. Snažte se vůbec nemyslet na to, že nemáte mléko, berte to tak, že nakrmit dítě musíte a žádná jiná možnost není. Takže ho budete krmit klidně stále, dokud něco nenasaje, neunaví se a neusne. Když se probudí, znovu. Teprve až bude krize a bude skutečně hladové, dejte lahvičku. Nezapomínejte na skutečně maličkou dírku v dudlíku, aby musel tahat silně i z lahvičky. Chce to nevzdávat se, všechno ostatní hodit za hlavu, jen chovat, kojit, chovat, kojit, nestresovat se, ale užívat si to 🙂
Z potravních doplňků, které podporují tvorbu mléka vám mohu doporučit vojtěšku = Green Health, je to bylinka, která se používá již staletí s prokázanou účinností, vojtěška firmy CaliVita je skutečně přírodní produkt, tudíž ji můžete bez obav užívat, navíc má tolik výborných účinků – ty si přečtěte, že velmi pomůže i vašemu chlapečkovi. Dávkování 2-2-2 před každým jídlem hodně zapít. Velmi vhodný by byl pro vás navíc komplex vitamínů B = Stress Management B Complex, který rovněž podporuje tvorbu mléka, uklidní vás a přinese tu pohodu, kterou ke kojení potřebujete, opět je přírodní. Dávkování 1-1-1 1.měsíc, poté snižte na 1 denně. Jako přírodní doplněk stravy, aby vaše miminko i vy jste netrpěli nedostatkem vitamínů a minerálů, vám doporučuji užívat multivitamín pro těhotné a kojící New Life 1 tbl. denně.
Nezapomínejte co nejvíce pít! Vařte si anýzový a fenyklový čaj (1 lžička fenyklu a 1 lžička anýzu vařit 5 minut ve 2 litrech vody, scedit a popíjet – klidně si osladit medem). Pro podporu silnějšího sání a aby chlapeček vypil více mléka a více se snažil, jezte hodně česneku, navíc je antibiotický, takže je prevencí proti zánětlivým stavům prsních žláz (pokud nejste schopna sníst několik stroužků česneku denně, můžete využít česnek v kapslích Garlic MAX a to 2 tbl. denně). Jezte co nejvíce syrové stravy – zelenina, ovoce, pijte hodně sojového mléka, mléčné výrobky kravské omezte na bílé jogurty a zákysy, zabráníte tomu, že vaše dítě bude mít jednou potíže s ekzémy a alergiemi.
Držím vám palce oběma, spolu to zvládnete, potřebujete to oba dva 🙂
Vaše Empatia s láskou

Všechny uvedené produkty jsou z produkce společnosti CaliVita.
Kde a jak si je můžete pořídit?
Pokud zatím NEJSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:
Pokud už JSTE členem sítě CaliVita, klikněte na tlačítko:

Až si nakoupíte produkty a stanete se členem naší skupiny v CaliVitě, získáte přístup do uzavřené členské sekce a FB skupiny CaliVita KLUB Empatia, kde si pomáháme, radíme si, a jsem tam i já s pomocí na cestě přírodního léčení.

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře