Dotaz

Dobrý den,
V první řadě bych chtěla poděkovat za Vaše stránky. Jsou opravdu úžasné a moc pomohly prakticky i mě v některých otázkách, které jsem řešila.
I přes to Vás prosím o radu. Mám tak trochu problém v komunikaci se svým přítelem. Jsme spolu poměrně kratce a ze začátku bylo vše v pořádku. Přítel je velikém pracovním zaprahu a myslim, ze o proti mě je i v mnoha věcech velmi negativni. Já se snažím vše vidět v z té lepší stránky a snažím se byt pozitivni a tak trochu „úlitla“ na duchovní stránku. Přítel je spíše ve tvrdé realitě a na duševní věci moc nevěří. Já se snažím i v pozitivním směru mluvit. Příklad: rozdílná vety na nas ohledně jídla. Já řeknu:“bylo to dobre“ On:“Nebylo to špatné“.
V poslední dva měsíce mi pripada, ze se jeho komunikace ke mě změnila. Musím říci, ze jsme spolu každy den i v práci. Na me otázky mi odpovídá divnym tónem, který si myslím, ze by na přítelkyni používat nemel a odsekavaDost mi to vadí, nejsem na to zvykla a jsem z toho opravdu rozladena. snažila jsem se nereagovat a přehlížet s tím, ze na nej doléhá pracovní stres a nějak se to zklidnila a ze jsem moc precitlivela. Ale nic se ne zlepšuje. Říka mi, ze si myslím, ze jsme moc sebevědomá a myslím si, ze vše zvládnu ale nezvládnu. Mé sebevědomí šlo dolu, začala jsem byt hodně nepozorna, nervózní a roztěkaná a z toho vznikají další nedorozumění. Nechce se mi komunikovat a to naprosto s nikým. Než něco řeknu, několikrát si to promyslím, abych náhodou neřekla něco, na co dostanu zase hnusnou odpověď. Dřív jsme měli otevřeny vztah, kdy jsem se nebyla nic říct, i když to třeba byla blbost. Nyní jsem se hodně uzavřela do sebe. Nálady a pocity jsou jako na houpačce a zmítám se v tom. Jsem více unavená, plactiva a celkové to na mě neskutečné špatně doléhá. Také mám zvýšenou chuť na sladké. Když jsem se o tom, jak se mnou komunikuje bavili. Řekl, ze svůj tón v práci hlídat nebude a nebude přepínat na mě a v podstatě je mu to jedno. Ze tak to proste je a měnit to nebude. Takže se vlastně nic ne vyřešilo.
Vim, ze máme vždy toho partnera, kterého potřebujeme a ze nás učí. A začít musím u sebe a taky se snažím tom vše pochopit proč se to děje. Ale pro mě je partner ma podpora a já to tak proste necítím a nevím co s tím tenhle stav je pro mě dlouhodobě neudržitelný a bojím se, ze by to mohlo přerůst i v nějaké onemocnění. Začínají me zlobit krvacivost dásní. Můžete mi dat nějakou radu, jak vše zlepšit?
Děkuji moc Petra

Odpověď

Dobrý den,
ano, je to přesně tak – partner je vždy naším učitelem a ukazuje nám, co máme změnit na sobě my sami. Není náhoda, že máte přesně takového partnera, přesně takového právě potřebujete!
Pořiďte si e-book Harmonické vztahy podle A9P a projděte si videa na webu Harmonické vztahy.
Také se podívejte na program Soužít je láska, ten je právě o vztazích.
Je potřeba zjistit co nejvíc informací o sobě, přijmout svá negativa jako výzvy k vlastní změně, a pak se o změnu prakticky snažit – to je naše škola života. Až se změníte vy, nebudete potřebovat trénink partnera, který se vám nelíbí 🙂
Pokud máte zájem o konkrétní partnerský rozbor, ráda udělám, ale nejde to zdarma, když tak se ozvěte.
Krvácení dásní je chybějící sebedůvěra a strach zakousnout se do výzev, které před námi leží, přečtěte si o paradentoze.
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře