Dotaz

Dobrý den,
chtěla bych Vás poprosit o radu, zda bych zvládla po 10 letém léčení psychofarmaky léky úplně vysadit….i když cvičím jógu, cítím se unavená a nesoustředěná…navštěvuji také kineziologožku….snažím se myslet pozitivně….ale nemám odvahu léky vysadit, nerada bych znovu onemocněla…..
Moc Vám děkuji za Vaši odpověď!

Odpověď

Dobrý den,
nemoc je pro nás výzvou změnit se, je to upozornění, že děláme cosi v životě špatně. Pokud se člověk uchýlí k tomu, že chce nemoc potlačit (léky, uříznutí orgánu), tato výzva se nemění, jen ji naše duše projeví jinak, buď tvrdší nemocí nebo jinými problémy, v každém případě se každý dříve či později naučí své nemoci a potíže vnímat jako výzvy ke své změně – žádný trest, ale pomoc. Takže není důležité, jak dlouho léky užíváme či jak dlouho jsme nemocní, vždy je čas ke změně a možnost změny, vždy.
Psychické potíže se často vnímají jako složitější než čistě tělesné nemoci, psychiatrie se jeví jako jakási záhadná oblast, proto i mnoho lidí má strach neužívat psychofarmaka. Nezapomínejme ale, že jsme trojjediné bytosti, tvořené z duše, mysli a těla, všechny tři části jsou spolu neoddělitelně spjaty a jedna ovlivňuje druhou, žádná není nadřazená, proč tedy oddělovat nemoci psychiky? Je to možná proto, že fungování trávicího traktu jsme schopni docela lehce pochopit, ale fungování hormonálního systému už hůře (obzvlášť proto, že i moderní medicína s tím má dost velký problém). Nevadí, v každém případě se vyléčit můžete, můžete změnit cokoliv ve svém životě, pokud se pro to rozhodnete. Svůj život si tvoříte sama a pokud dnešní den je výsledkem včerejších postojů, můžete zítřek změnit změnou dnešních postojů 🙂
Dejte si do vyhledávače Deprese, Antidepresiva, Psychika – přečtěte si příspěvky, třeba v nich najdete slovíčko, které vám pomůže.
Celý náš hormonální systém pracuje v rovnováze, jedna žláza s vnitřní sekrecí podporuje funkci druhé, důležitá je rovnováha, ne fungování té které jedné! Proto nemá význam doplňovat hormon některé žlázy speciálně, nebo léky jí podporující, ona stejně pracuje dál špatně a tudíž celý hormonální systém zůstává rozladěný. Vy jste člověk velmi aktivní, měla byste se k ativitě rozhýbat – jóga není ta správná aktivita (ale klidně jí cvičte, pokud budete dělat i další), je třeba podnikat, cvičit dynamicky, být akční, přehazovat písek z jedné strany na druhou denně. Vybrala jste si dynamickou a aktivní energii pro svůj život, ale nežijete tak. Máte sice vysoké cíle, touhy a ideály, ale skutek utek… Máte strach z akce, ale toho se zbavíte jen tak, že aktivovat budete, pak poznáte, že je to pro vás ta nejlepší ventilace energie. Pokud ji totiž neventilujete správným způsobem, zůstává ve vás a pak se projevuje na psychice. Také je pro vás důležité začít se starat sama o sebe, hodit roli pečovatelky a spasitelky celého světa za hlavu a začít dělat vše jen a jen pro sebe. Začněte s námi podnikat (napiště a my vám povíme, jak :-)) A podpořte tělo, aby vytvořilo rovnováhu a zvládlo, co je třeba, je vám jistě jasné, že za měsíc to nezvládne, ale když jste užívala v naději 10 let chemické léky, proč na své tělo spěchat? Ostatně budete podporovat své tělo, číst knížky, aktivovat a tak se pomalu měnit – o co jiného v životě jde? 🙂
Rhodiolin, výtažek Rozchodnice růžové, která je už po tisíciletí známá svými protistresovými účinky, zvyšuje hladinu serotoninu, tím snižuje depresi, dávkování 1-1-1.
Stress Management B-complex, který má kromě množství příznivých vlivů na metabolismus také schopnost pomáhat odbourávat stres (dávkování 1-1-1).
Strong Bones (vápník&hořčík), který Vám jistě chybí a který stabilizuje psychiku, pomáhá vytvoření rovnováhy (dávkování 1-0-2).
Noni – džus ze zázračného ovoce, které uvádí všechny naše systémy do rovnováhy, dávkování 1-1-1 polévková lžíce.
Pijte bylinkové čaje. Ze stravy je nutné naprosto vyloučit všechen cukr a sladkosti a mléčné výrobky (kromě zakysaných).
Kdyby něco nebylo jasné, ozvěte se
Držím palce
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře