Disclaimer

Tato webová stránka společnosti King Scotty Co. LLC (US) neposkytuje lékařské, léčebné ani žádné jiné odborné poradenství, nemá za cíl nahradit odbornou lékařskou péči a neměla by být tak ani chápana. Informace jsou na těchto stránkách průběžně aktualizovány, nepřijímáme právní odpovědnost za uvedené údaje. Značka EMPATIA.CZ je chráněna ochranou známkou.
Copyright © King Scotty Co. LLC
Všechna práva vyhrazena.

Citát

Lékařský výzkum udělal takové pokroky, že na světě už koneckonců není zdravého člověka.

Huxley

Poslední komentáře

Na okraj

Prodlužme si aktivní život užíváním koenzymu Q10. Pro zdravého jedince se doporučuje 10 - 30 mg denně. Jste zdravý jedinec?

Mrkání

Dobrý den,

syn již dva měsíce bez jakékoli příčiny začal často mrkat oběma očima. Od září nastoupil do 1.třídy. Na očním vyšetření je vše v pořádku. 

Jsem z toho dost nešťastná, nechci aby mu to zůstalo. Takže neustále ho upozorňuji nemrkej, nech očička v klidu atd...

můžete mi poradit kde by mohl být problém?

Moc Vám předem děkuji

Odpověď na dotaz: 

Dobrý den,

velmi dobře vám rozumím, řešila jsem kdysi to stejné, přečtěte si tento článek. 

Přečtěte si podobný dotaz a moji odpověď, najdete tam i doporučení pro vašeho syna, jde jen o to rozhodnout se a podpořit ho přírodně. 

Váš syn je energie 6 Kovu, všechny křivdy, ublížení a pocity drží v sobě, neumí o nich mluvit, ani je vypustit - odpustit. Je velmi citlivý, zranitelný, dokáže se napojit na pocity druhých a vnímat jejich nepohodu, vše v sobě příliš rozebírá, přemýšlí nad tím. Je potřeba, aby svou energii ventiloval nějakou fyzickou aktivitou, dělal něco, co ho baví, z čeho má sám radost.

Chvalte ho, dávejte mu pocit, že je skvělý, úžasný a podporujte ho v tom, pro co se sám rozhodne. Mluvte s ním, ale netlačte ho do toho. Spíše se ptejte na to, co ho baví, o čem mluví rád, a pokud bude mluvit, odložte vše a jen naslouchejte.

Přemýšlela bych o změně školy v nějakou alternativní, ohlídala bych, jak se tam cítí a zda na něj není tlačeno. 

Přečtěte si článek Jak zbourat školský systém a článek o volnosti ve školství, pokud si zadáte do vyhledávače v empatii škola, školství, vyskočí vám spoustu podobných dotazů a článků o docházce do školy a podobných problémech dnešních dětí. Stůjte vždy za svých dítětem!

Doporučuji ebook Umíme milovat své děti?

S láskou vaše empatia