Dotaz

Dobrý den,

chtěla bych moc poprosit o radu. Téměř od mala se strašně moc trápím skrz nadměrné pocení. Potím se opravdu hodně, na holku až neuvěřitelně. Při jakékoliv fyzické zátěži se celá zpotím, mám mokré vlasy a celé tělo. Nemůžu skrz to vůbec sportovat,pracovat na zahradě, dělá mi problém jet i na výlet v teplém počasí a hrozně mě to omezuje v osobním životě. Hrozně se za to stydím a neustále nosím černé oblečení na kterém to je málo vidět. Neustále jen někde posedávám, abych se moc nezpotila.

Už od mala jsem neustále myslela na to, aby nebylo moc velké teplo když se jelo na školní výlet. Byla jsem hrozně spocená a červená. Moc mě to trápilo.

Potím se i při stresu, když mě někde zastaví nějaký známý, tak se také hned zpotím, při jakémkoliv stresu.

Kamkoliv jdu s přítelem, tak vyhledávám stín a jen se trápím tím, aby přestalo svítit a nevšiml si,jak moc se potím. 

Hrozně ráda bych sportovala, pracovala na zahradě, nosila barevná trička, ale opravdu to nejde. Mám malou dcerku a i ji omezuji, nedokážu s ní být na slunci na hřišti, jezdit na kole, prostě žádná fyzická zátěž. Hrozně špatně zvládám teplo a naopak také zimu, brzo promrznu.

Skrz omezený pohyb jsem i kapku při tělě. Měřím 160cm a mám 60 kg. Hodně málo piji a nevím, kde je problém. Je to celé začarovaný kruh.

Moc bych si přála, aby s tím šlo něco dělat, aby to šlo vyléčit. Můj taťka se také hrozně potí, neustále z něho teče a kape mu z obličeje, ale u chlapů je to pořád více snesitelnější, jak u holek. Nevím, jestli to není prostě dědičné a nic s tím nenadělám 🙁

Prosím moc o radu co se s tím dá dělat. 

Odpověď

Dobrý den,  dědičné není nic, je to jen výzva ke změně – viz článek Dědičnost – smůla nebo příležitost 🙂 Pokud si zadáte do vyhledávače v empatii Nadměrné pocení, vyskočí vám hodně podobných dotazů a mých odpovědí. Na vás to sedí naprosto skvěle… Nadměrné pocení je o problému jater a žlučníku, tzn. výzvě učit se pracovat s agresivitou, nespokojeností a svou energií.  Vy jste podle Astrologie devíti planet 4 Dřevo, kam přesně patří orgány játra a žlučník – energetická růžice, vy jste se narodila s tímto základním životním úkolem! Takže péče o játra a žlučník, jejich podpora na fyzické úrovni je pro vás zásadní a pokud problém trvá dlouhodobě, doporučuji užívat dlouhodobě jaterní kůru. Jste neskutečně silná energie – máte rovinu Energie a sílu krevní skupiny O. Jenže svou energii nedáváte ven, držíte ji v sobě, a tak leze ven formou pocení. Máte rovinu Saturnu a chybí vám číslo 5, je třeba se donutit a přes všechny myšlenky, proč ne a přes všechny pochybnosti prostě překonat nechuť a začít se změnou.  Je třeba dělat to, co vás baví a i přes pocení fyzicky svou energii ze sebe ventilovat. Přestat se obviňovat, cítit špatně, myslet si, že “správné” je nepotit se! Vše je správně a nic není špatně, vaše tělo vám pomáhá věci si uvědomit a nastoupit změnu. Kromě učení se toleranci – k tomu je určen kurz Tolerovat je láska, je třeba zabývat se i svou ženskou stránkou, učit se ženské komunikaci, protože v partnerství tlačíte, nevyventilovaná energie leze ven v podobě nesprávné komunikace. Vše je v Žena je láska, kde je kurz i knížka k dispozici, zítra otevírám Probuzení a následně KRUH, přidejte se! Pro tělo doporučuji: Silymarin 2 po obědě a 2 před spaním + Evening Primrose Oil – pupalku 1-1-1 + Liquid Chlorophyll 3 polévkové lžíce do vody, a popíjet přes den – takto 3 měsíce Vše koupíte v empatia shopu Stravovat se podle doporučení v jaterní kůře a odebrat z jídelníčku potraviny mínusové podle vaší krevní skupiny. Zvýšit pitný režim na 3 litry.  S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?