Dotaz

Dobrý večer,
prosím poraďte, jsem zoufalá, synkovi budou 4 roky, má již dlouho zvětšené nosní mandle, byla jsem s ním párkrát na vyšetření. Jednou zánět stř.ucha. Rozhodně nejsem pro odstraňování čehokoliv z těla, vše je tam z nějakého důvodů. Jelikož poslední době Daneček při spaní často chvíli nedýchá a chroptí, což mě hodně znepokojilo, ale co více, když jsem se dozvěděla, že při spaní se můži i udusit, zvětšenou mandlí. Teď vážně uvažují, zda by nebyla jistota je odstranit, než podstupovat riziko, že člověk rychle změní a pochopí vnitřní důvod. Prosím moc o radu co rychle dělat,
předem moc děkuji Evka

Odpověď

Dobrý den,
je dobře, že chápete nesmyslnost vyndavání čehokoliv z těla. Zadejte si do vyhledávače v Empatii Nosní mandle a přečtěte si odkazy, které vám vyskočí.
V prvé řadě je nesmysl, že se dítě zvětšenou nosní mandlí může udusit, toho se skutečně bát nemusíte. Nosní mandle může ucpat Eustachovu trubici, tím následně může docházet k častým středoušním zánětům, udusit se dítě nemůže!
Nosní mandle je kontrolka imunitního systému, stavu tlustého střeva (kde máme téměř 80% imunity), proto je jisté, že odstranění příčinu neřeší, naopak prohlubuje, a problém oslabené imunity se následně projeví někde jinde s větší razancí – většinou jako alergické projevy končící astmatem. Bohužel současná medicína neumí vyléčit příčinu, neumí zvednout imunitu, umí odstranit jen kontrolku. Můžeme to samozřejmě ze strachu udělat, musíme si však důsledků být vědomi a být na ně připraveni.
Zvětšená nosní mandle je v podstatě zduření sliznice, není to žádný výrůstek, který musí nutně někdo odstranit, pokud cokoliv v našem těle vyroste, je možné se toho také zpětným způsobem zbavit. Pokud máme zkušenost s rozpouštěním cyst a myomů, tukových bulek a jiných výrůstků, dokonce i tvrdých jako jsou nárůstky na kostech, proč by nebylo možné dostat svou kontrolku, nosní mandli zpět do normálu? Lze to, jen je třeba pro to něco udělat. Píšete, že není čas pochopit vnitřní důvod, že máte pocit, že musíte jednat rychle. Pokud znáte naši poradnu, víte dobře, že nikdy nejdeme pouze cestou pochopení. Snažíme se (někdy zoufale) lidem vysvětlovat, že nestačí pouze pochopit, je to jen jedna část vyléčení. Jsme trojjedinné bytosti, musíme brát tedy v úvahu všechny tři naše části, pokud onemocní tělo, nemohu léčit pouze mysl, to prostě nefunguje. Každý z nás je na cestě za svým lepším JÁ a potkáváme cestou ukazatele, které nás upozorňují na sejití z cesty – vztahové, psychické potíže, nemoci. Všechno je součástí naší cesty, je třeba se nad vším zamýšlet, vše brát v úvahu a reálně s tím něco dělat. Životní trénink je reálný proces, žádné létání v jiných dimenzích a energiích, jen reálnými činy a reálnými akcemi můžeme změnit své postoje, a následně změnit svou mysl a tím se stát lepším. Tak se konečně dostávám k tomu, co bych ráda, abyste pochopila – vždy je třeba reálně se svým zdravím či nemocí něco dělat, a k tomu se snažit pochopit důvod, proč to přišlo a snažit se to změnit. Ale obráceně to nefunguje. Pokud se budete pouze snažit pochopit, co vám nemoc synka naznačuje, a nic reálně neuděláte, nic se nezmění. Totiž to pochopení a především změna většinou dlouho trvá, často celý život 🙂 
Takže synáčkovi dávejte:
Probio Balance probiotika, která posílí střevní mikroflóru, tím imunitu, pomůže odhlenit střevo i dýchací soustavu (jsou to párové to párové orgány), sliznice v celém těle jsou všude stejné, tudíž od střeva spravíte sliznici v nose, navíc předpokládám, že synek dostal na zánět středního ucha antibiotika, tudíž jeho příznivá mikroflóra je fuč, dávkování 1-0-1 na lačno (jsou to lipové tabletky, které dítě v pohodě rozkousá).
Noni léčivý džus z ovoce noni, který má úžasné účinky, posiluje imunitu, harmonizuje rozhozené tělo, rozvolňuje tkáně, tudíž např. rozpouští cysty, odhleňuje a čistí dutiny, ideální pro děti, dávkování 3 polévkové lžíce denně 1. láhev, pak podle stavu případně dávku snížit, to se uvidí, rozhodně je třeba mít trpělivost a dopřát tělu na zvednutí se alespoň 3 měsíce.
Ze stravy je nutné vyřadit všechny mléčné výrobky a sladkosti, cukr. Snažit se vařit zdravě, zeleninové polévky, rizota, obilné kaše, ovoce.
Je třeba synka podpořit tělesně, aby vše zvládl, protože jeho tělesné potíže jsou vaše výzvy, vaše problémy, které je třeba pochopit a změnit. Kupte si knížku Tvoje dítě jako šance pro tebe, pomůže vám mnohé pochopit. A sama se zaměřte především na projevování svých pocitů, komunikaci o nich, jste člověk, který mluví dost, ale ne o tom, co cítí. Z toho plyne citová uzavřenost, vnitřní nespokojenost, protože vlastní city nedokážete analyzovat, máte pocit, že vám druzí nerozumějí – jak by ano, když neví, co je ve vás? Uzavíráte se do sebe se svými problémy, tím se zahleňujete, rady druhých se vám nechce přijímat, protože máte právě pocit, že jsou mířené vedle a nechcete je slyšet. Přečtěte si o své plné rovině myšlení s vícečetnými jedničkami, o své izolované sedmičce a devítce. Důležitost komunikovat o svých citech zvýrazňuje prázdná rovina saturnu, která říká, že je to váš karmický úkol, tj. moc důležitý, celoživotní, který si táhnete ze svých minulých životů a právě v tomto to máte šanci změnit. Pro sebe si přečtěte další knížky pí.Jordánové a především Spratek, který je o zásadách a pravidlech, které je třeba ze své hlavy vyhnat 🙂
Začněte, buďte trpělivá, postupujte krok za krokem, ráda vám budu průvodcem…
A nezapomínejte na tělo
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře