Dotaz

Dobrý den,

obracím se na Vás s prosbou o radu týkající se mého zdravotního stavu. Vše se náhle začalo zhoršovat asi před 4 lety. V té době jsem byla občas unavená, nic hrozného, což jsem přisuzovala psychicky vypjaté práci (jednání s klienty atd.). Dostavila jsem se k obvodnímu lékaři na kontrolní odběr krve a tam by byla zjištěna hraniční hodnota pro sníženou funkci štítné žlázy. Protože se u nás v rodině na štítnou žlázu léčila už teta, řekla jsem si, to bude asi příčina mé únavy. Celkem bez dalšího vyptávání nebo vyšetřování mi byl nasazen lettrox. V prvních 4 týdnech jsem si téměř nevšimla účinků, až na to, že jsem zhubla cca. 4 kg, což se mi nikdy předtím tak rychle nepovedlo. V průběhu dalších dvou týdnů začalo hotové peklo. Začla jsem být podrážděná, velmi se mi třásly ruce, měla jsem zvláštní tlaky v hlavě a začlo mi přeškrobrtávat srdce (extrasystoly). Rapidně se to zhoršovalo, začla jsem mít úzkosti, tak tak že jsem vstala ráno z lůžka. Doktorka na specializovaném pracovišti pro léčbu štítné žlázy mi řekla, že to nemůže být lettroxem, ale mně bylo jasné, že je to ono. Člověk se cítí dost bezmocný, když mu doktoři nevěří. Prášky jsem sama vysadila, ale poté jsem zas měla točení hlavy, dále třes a jiné podivné stavy, pocity obrovské slabosti. Nedalo se to vydržet, proto jsem zašla za obvodní lékařkou a ta mi předepsala antidepresiva a odkázala mě dál do ordinace psychiatra. Také mi nevěřila, že to může být lettroxem. Tenhle lék mi prohloubil i to, co jsem měla už v dětsví, a sice lehkou sociální fobii, která se nyní stala velice obtížně zvladatelnou. Diagnóza psychiatra byla: panická porucha a sociální fobie. Byla mi nasazena elicea (escitalopram) 10 mg. 

Léky jsem brala s přestávkami celkem 3 roky. Můj zdravotní stav se tím upravil, a vždycky když jsem myslela, že je to za mnou, začala jsem na vlastní popud snižovat. Mám za sebou celkem 3 neúspěšné pokusy o vysazení. U toho třetího jsem byla bez léků celkem 3 měsíce. Vždycky když jsem léky vysadila, začala jsem být doslova alergická na kávu, kterou jsem vždy milovala – i sebemenší dávka ve mně vyvolávala infarktové stavy. Taktéž alkohol. Vždy po velice malém množství následovala bolest hlavy a žaludku, i více dní. Dále jsem měla v průběhu menstruace nesnesitelné migrény, na které nezabíraly běžné léky na bolest (ibalgin, paralen). To jsem nikdy dříve nezažila. Nyní jsem se opět musela k escitalopramu vrátit, beru již 3 měsíce, a když se příležitostně napiju i sebemenšího množství alkoholu, je mi hned zle. Při menstruaci již takové migrény nemám, ale ideální to není. Když někam jedu, neustále mám myšlenky na to, co kdyby se mi udělalo špatně, a omdlela bych, atd. Je to velice obtěžující, člověk si v podstatě nikdy neodpočine, neuvolní se… Už to není život jako dřív. Proto bych Vás chtěla poprosit, jestli mé problémy dají vyřešit přírodní cestou.

Předem Vám velice děkuji za ochotu a jakoukoliv radu.

Odpověď

Dobrý den, zadejte si do vyhledávače v empatii Panická porucha, je tam velké množství podobných dotazů a mých doporučení. Je skutečně neuvěřitelné, jak jsme nuceni řešit vedlejší účinky chemických léků a stále dokola zoufale toužíme po tom, aby nám lékaři pomohli. Bohužel v tomto systému to nejde, lékaři se to neučí a dokáží pouze na příznak doporučit lék… možná vy to už ale nepotřebujete a zvládnete přestat upadat do stále horší spirály zhoršování kvality vašeho života. Zkusme najít skutečnou příčinu. Vy jste podle Astrologie 9 planet 8 Země, je to nejsvobodnější z energií, potřebuje se realizovat, být potřebná, užitečná, najít skutečný smysl svého života, mít poslání. K tomu máte silnou energii plné roviny energie se dvěma osmičkami, což je síla, kterou člověk má, aby dokázal zvládnout veškeré projekty, které si usmyslí. Pokud to ale skutečně nedělá, nerealizuje se, neventiluje tuto ohromně silnou energii ze sebe ven, tak se obrací proti němu a ničí ho. Předpokládám, že vy víc přemýšlíte, než skutečně konáte, protože máte izolovanou trojku, což je signál toho, že vše nosíte jen v hlavě a máte problém věci zrealizovat (navíc vám chybí pětka). Z toho vychází problémy se štítnou žlázou – tendence chci a chci, ale nic pro to nedělám. Vaše energie je čistě mužská, nezvládáte komunikovat o svých pocitech – izolovaná jednička. Protože nežijete měkkou ženskou energii, přemíra mužské síly ve vás, kterou ani neventilujete realizací nebo sportem, vás ničí… Doporučuji se podívat na Přijímat je láska na AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ, je to program pro váš životní úkol 8 Země – učit se změkčovat, přijímat své negativní stránky jako výzvy, radovat se ze svých chyb. Podívejte se na webinář Cesta superhrdiny, bude teď ve středu 15.7. večer, je přesně pro vás. Následně se podívejte na Žena je láska kurz zdarma, pořiďte si knížku Žena je láskavstupte do KRUHU, potřebujete to velmi… A začněte k lékům, které užíváte, užívat přírodní antidepresiva, která vám psychiku srovnají a po cca půl roce až roce můžete začít s postupným vysazováním. Nejde vysadit léky a ničím je nenahradit, a čím déle léky užíváme, tím déle se tělo znovu naučí fungovat samo, chce to čas, ale každý to může zvládnout. Doporučuji užívat: Organic Noni 3 lžíce + Rhodiolin 2-2-2 + Strong BOnes 2-2-2 + Stress Management B komplex 1-1-1 Vše si pořídíte v empatia shopu Ze stravy vyloučete všechny sladkosti a mléčné výrobky, hodně pijte a jezte čerstvou zeleninu a ovoce. Držím palce a těším se na vaši novou jízdu životem! s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?