Dotaz

Dobrý den,
i já se přidávám k poděkování za úžasné stránky-pro mne nevyčerpatelná studna informací.Pročetla jsem tady spoustu dotazů,podobný jsem nenašla,proto píšu svůj vlastní.Jedná se o stravu a zdraví mého psa,který měl v říjnu 2015 8 let.Může mít pes nemoci tak jako by to bylo mé dítě? Děti totiž ještě nemám,můj pes byl vychovávaný s objetím a láskou a jsme na sebe určitě dost navázáni.Trpí mi na záněty uší,které se mu vrací,je i po operaci othematomu obou uší a tohle se může taky kdykoliv vrátit,ale řeší se pouze operativně v narkóze,což bych velice nerada,aby vůbec kdy znova podstoupil.Je tedy možné u psa dbát na ‘duševní’ prevenci a vyhnout se antibiotikům,které při rozsáhlém zánětu uší dostává? Pokud je byznys se zdravím u lidí,ani nechci vědět jak to funguje na veterině.Případně jestli můžu k léčbě použít to,co doporučujete přírodní cestou lidem.Pokud pro něho můžu něco udělat lépe,byla bych moc ráda a vám předem děkuji za váš čas a případnou odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
ano! Malé děti z nás snímají “naše” chybné postoje tak, že ony onemocní. Úplně stejně to tak dělají i psi. Stahují do sebe naše nezpracované emoce, a i oni onemocní místo nás. Chci jen podotknout, že to není žádný smutek ani nic k litování – stejně jako naše děti, tak i naši psi si to tak vybrali a z lásky k nám to dělají. Je to tak prostě zařízené, stejně jako my to dělali pro naše rodiče. 
Chce to vědět, a být jim vděčný, milovat je a podporovat za tuhle službu. Nejde to jinak, než fyzicky, tj. tělesně podpořit, vyléčit. Veterinář také používá chemii a ATB, jsou také hodně nastaveni na západní medicínu. Ale musím říct, že právě od veterinářů přišly informace o zdravé stravě pro krávy, o kontaminaci půdy, o doplňování jejich stravy vitamíny 🙂 Jsou otevřenější přírodnímu léčení i více jsou nastaveni na prevenci. Je to zajímavé, ale je to tak 🙂
Svého pejska můžete léčit a podporovat naprosto stejně jako sebe nebo dítě. Doporučené dávkování produktů je nastaveno na 70 kg člověka, tak to chce jen propočítat vhodné dávkování podle váhy.
Doporučila bych Chlorophyll, dávat mu ho pít do vody, ale hlavně proplachovat a dezinfikovat uši, mám s tím výbornou zkušenost. Proti zánětům působí vnitřně enzymy třeba Digest Ease, rozdrtit do žrádla nebo strčit do krku, nebo dávejte Noni, pejskové ho milují. Céčko dávat nemusíte, umí si ho vytvořit sám. Ale určitě bych po antibiotikách dala probiotika, třeba AC Zymes vysypat do žrádla, stačí 1 balení ve vyšších dávkách.
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?