Dotaz

Dobry a jeste lepsi den vespolek!
Po delsi dobe si dovoluji na Vas obratit s novym dotazem. Pred 8 lety jsem prodelala po uraze tezkou trombozu v leve noze {sestricka byla tak “hodna”, ze mi utahla moc sadru} a dlouhodobe jsem se s tim lecila jak v zahranici tak v Cechach. Posledni leta vsak nic nepodnikam, nebot jsem vyzkousela lymfaticke drenaze, piji hodne vody, cvicim atd. ale musim stale nosit elastickou podkolenku, bez ktere mi noha natece. Nic neprineslo efekt. Bojim se, ze pokud budu chodit bez zdravotni podkolenky tak mi noha natece a uz nikdy nesplaskne. Trapi mne to hlavne v lete, ze nenosim sukne, kratasy, stale nohu schovavam pod dlouhym oblecenim. Rada bych vedela zda je jeste sance obnovit lymfaticky system natolik aby se noha vratila do puvodniho funkcniho stavu a ja nebyla zavisla na zdravotni puncose. Cetla jsem Vas archiv a nevim zda mam uzivat jen Lecithin a nebo jeste neco jineho. Druhy dotaz se tyka me povahy. Vyrustala jsem se silne dominantni matkou, ktera ma velmi negativni pristup k zivotu a lidem. Naucila jsem se od ni bohuzel jednu velmi spatnou vec a to je odsekavani. Ve smyslu, ze se mi i nekolikrat za tyden stane, ze kdyz se mi neco nelibi tak vysteknu, odseknu. Nekdy se kontroluji a spolknu to ale je to v me “krvi” a nekdy se nestihnu kontrolovat. Tim otravuji atmosferu doma. Okamzite mne to mrzi ale uz je to venku a nejde to vzit zpet. Sebemensi stres ci kdyz neco neni tak jak jsem si predtavovala vyvolava ve mne tuto reakci. To jsem na sve mame vzdy nesnasela. Muj manzel, ktereho z celeho srdce miluji tim trpi a dokonce mi rekl, ze pokud se to neodnaucim tak ode mne odejde. Vim, ze nevyhrozuje, on vi co je pro nej dobre a jaky zivot chce vest a ja se mu nedivim ze nechce vedle byt milujici ale ustekane zenske zit. Mame vsak syna a nejen pro neho ale i pro sebe bych se rada polepsila a byla uvolnenejsi a laskavejsi. Nemam vsak jiz napad jak bych si jeste pomohla odbourat tento zlozvyk. Diky klidnemu manzelovi je to jiz o dost lepsi nez kdysi ale stale mi to otravuje zivot. Nevim kudy kam a nevim kde zacit. Vlastne kdyz nad tim premyslim tak se takto utrhavam jen na manzela, obcas na sestru, oba pritom miluji nade vse. Vyznam nemoci trombozy by mi v tomto pripade mozna napovedel. Ale presto nevim kde zacit odriznout se od toho v cem jsem vyrustala. Poradite? Dekuji predem za podanou ruku. Preji krasny den.

Odpověď

Zdravím vás 🙂
Naprosto krásně všechno spolu souvisí. Vaše levá noha je váš vztah k vaší matce. Pokud dlouho problémy neřešíme, necháváme je “u ledu”, odmítáme se s nimi zabývat, i když na nás stále neodbytně útočí, my děláme mrtvého brouka, tak je nutné, abychom dostali důraznější výzvu celou věc řešit – a tou je úraz. Rychlé a účinné. Zlomenina je konec něčeho starého a nový začátek. Ovšem pokud to pochopíme. Pokud ani to nestačí, přijde komplikace nebo se tyto komplikace stanou dlouhotrvající, jakoby chronické. Vy sice víte, že se vše týká vašeho postoje k vaší matce, ale tento postoj jste po léta nezměnila, takže vše je výzvou přesně toto změnit. Rozhýbat se k tomu to udělat (proto vám stagnuje lymfa), změkčit svůj tvrdý postoj k ní. Trombóza totiž není o ničem jiném, než o tvrdosti, kterou ve mně vznikají tromby, sraženiny, které ucpávají volný průtok krvi a tím znemožňují její správný a dostatečný tok a tím současně omezují volné plynutí radosti (krev = radost ze života). Současně se zahušťováním krve dochází k zahušťování lymfy a tím otokům. Lymfa filtruje nečistoty a zloby a neodpuštění, vyzývá nás ke změně! Pořád o tom stejném…
qProtect – antioxidanty, stahující nečistoty z cév, který obsahuje 50mg gingko biloby v 1 tbl., ta velmi posiluje cévy. Dávkování 1-1-1 stále i po vyřešení akutního stavu
Lecithin – zlepšuje pružnost cévních stěn, nedovolí usazování nečistot v cévách. Dávkování 1-1-1 stále.
Omega 3 – také nenasycené mastné kyseliny jako lecitin, ovšem čistí také záněty v žilách, takže nutný pro akutní stav, poté možné dávkování snížit nebo zůstat jen u Lecitinu. Dávkování 1-1-1.
C 300 Plus – přírodní céčko obohacené bioflavonoidy, které posilují cévy. Dávkování 1-1-1 stále.
White Willow = bílá vrba – přírodní acylpirin, ředí krev. Dávkování 2-2-2 při akutním stavu, dále podle potřeby, doporučovala bych 1-1-1 stále.
Garlic = česnek – roztahuje zúžené cévy, je protizánětlivý. Dávkování 1-1-1 v akutním stavu, poté stále 1 denně.
Popíjet hodně bylinných a zelených čajůs citronem. Mazat Veincarem, což je mastička s výtažkem ze slin z pijavic, která také krásně posiluje cévy i zvenku.
Ocean 21 a to 3 polévkové lžíce denně na zbavení se otoků a rozhýbání lymfy. Uvidíte, že v létě budete bez punčochy 🙂
Kdyby něco nebylo jasné s dávkováním, ozvěte se. Tato kůra pro tělo ať chcete nebo ne rozhýbá vaši lymfu a prokrvení, krev rozředí a vás podpoří ve změně, ke které jste nenašla zatím sílu. Nejdůležitější pro vás je si uvědomit, že jste si takovou matku vybrala sama. Přesně jste věděla, jak se bude chovat a jak bude vypadat vaše dětství. Bylo to z toho důvodu, abyste měla šanci vůbec komu odpouštět a je to o to důraznější, protože je to právě matka (soused mě tolik netlačí :-)). Matka je člověk, kterého nemáme soudit, hodnotit, toho máme pouze a jen milovat. Ona nás má učit bezpodmínečné lásce (čím je matka důraznější “trenér”, tím více to potřebujeme), prostě milovat proto, že je. Hoďte za hlavu vše, jak se chová, co dělá a jaké přístupy k čemu má – není to vaše věc. Je to pro vás jen zrcadlem, že takhle k tomu vy přistupovat nechcete. Pokud vás nenaučí bezpodmínečné lásce matka, pak vás bude učit vaše dítě (nebo si myslíte, že matka své dítě – zloděje či vraha – nemiluje?). Pokud se vaše matka chová tak, že s ní nemůžete trávit čas, prostě ho s ní netravte. Ale pokud s ní mluvíte, nesuďte její chování. Jiná cesta nevede. Čtěte knížky Hovory s Bohem, moc vám pomohou. Pokud se zaměříte a budete se snažit pochopit vaši matku, přestanete řešit zástupnou věc jako je vaše odsekávání druhým. Vy tím odsekáváním pokračujete v tom, co nezvládá vaše matka, ale pokračujete v tom proto, protože jste její nezvládnutí nepřijala s láskou. Takže jste si do své karmy, svého baťůžku, naložila ještě její 🙂 Až přijmete matku s láskou a nebudete se zabývat jejím “špatným” chováním, nevytočí vás ani “špatné” chování nikoho druhého a nebudete mít potřebu odsekávat.
A jen tak na okraj. Váš muž dělá to stejné vám jako vy vaší matce. Neumí vás milovat takovou jaká jste. Jen proto, že jste. Chce vás změnit podle svých přání – a to není bezpodmínečná láska. Ale opět i on je jen vaším zrcadlem, proto začněte se svou změnou u matky a uvidíte, že nastane i změna u muže.
Mějte se krásně a ať se vám to pěkně podaří 🙂
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?