Dotaz

Dobrý den, chtěl jsem Vás požádat o radu. V zaměstnání jsem přišel cca o polovinu platu, díky zaměstnavateli, se ženou máme dvě malé děti a přichází doba, kdy nejsme schopni splácet naše závazky, tzn. hypotéka, spoření, úvěry. A teď k té otázce, je nějaká možnost dohody s věřitelem, že mi splátky odloží, či pozastaví? U každého úvěru si platím i pojištění proti neschopnosti splácet. Jedná se o to, pokud zaplatím všechny své závazky, nic nám téměř nezbyde. Předem děkuji za reakci.

Odpověď

Dobrý den Petře,
odpověď bychom mohli rozdělit do 3 částí:

1) Berte život tak, že nic se neděje náhodou. Náhoda není ani to, v jaké situaci nyní jste a berte to nikoliv jako neštěstí, ale jako výzvu něco změnit k lepšímu. Náhoda není ani to, že dotaz jste poslal do “osobní” poradny i když opticky by patřil spíše do té samostatné finanční. Máme o to větší důvod rozdělit odpověď na další dvě části. 🙂

2) Z hlediska nemožnosti splácet aktuálně závazky – věřitelé mají vždycky zájem se nějak rozumně dohodnout (jsou-li jimi solidní finanční společnosti). Existují možnosti odkladu splácení, pozastavení smlouvy, snížení splátek, v některých případech se může i smlouva zrušit, atd. Záleží na konkrétních typech produktů a podmínkách závazků (smluv). I pojištění neschopnosti splácet má nějaká pravidla a konkrétní podmínky. Takže hlavně kontaktovat, jednat, nedělat mrtvého brouka. Bohužel nic konkrétního od Vás nevím, tak víc nemohu posoudit.
Zavolejte mi na tel 605549795 a domluvíme si další postup, abych mohl konkrétněji poradit. Nejlepší možností je domluvit si rozhovor na Skype na účtu “finporadce”.

3) Pokud Vám však máme poradit dle svého nejlepšího svědomí, měli bychom se v tuto chvíli ještě zamyslet nad velmi důležitou věcí: nedostatek peněz lze vždy řešit dvěma způsoby – buď snížením výdajů (což je ale ve Vašem případě těžko průchozí) nebo zvýšením příjmů. Nebyla by tedy na místě spíše otázka “Jak to mám udělat, abych si nahradil příjem, o který jsem přišel?” Předpokládám, že si ji kladete, ale troufám si říci, že jsme schopni Vám dát radu právě v tomto směru. Pojďme si Vás trochu “rozebrat”.. 🙂

Jste člověk, který nemůže být spokojený jako zaměstnanec.
Jste rozený vůdce (9 Oheň), máte ohromnou sílu a energii sám tvořit a vymýšlet, i realizovat (plná rovina energie), současně jste komunikativní, umíte naslouchat (dvě jedničky a dvě dvojky), a potřebujete ke spokojenému životu lidi a kolektiv (životní číslo 3).
Zatím ale tyto všechny své přednosti a sílu zřejmě nevyužíváte, možná o nich ani nevíte, protože máte problém je reálně použít (chybějící pětka). Je to ale pro vás zásadní, životní otázka, životní výzva k překonání (prázdná rovina Saturnu), je to jakási laťka, kterou jste si nasadil pěkně vysoko s tím, že jste si věřil, že ji přeskočíte, jde o karmický úkol realizovat svou sílu a schopnosti, naučit se trpělivě překonávat překážky, umět je brát jako výzvy, učit se krok za krokem postupovat za svým cílem.
Seberealizace pro vás je pomáhat druhým lidem. Nepopírám, že to je obtížné, ostatně co by to bylo za karmický úkol, pokud by byl lehký?
Osmička, kterou máte, vám přináší materiální hojnost a peníze, pokud tuto výzvu zvládnete, přináší současně i pesimismus a negativní myšlení, nevíru v sebe a zatvrzelé postoje, díky kterým třeba všechny možnosti propásnete, je to ale jen a jen na vás, jak cokoliv, co přichází, přijmete. Zda jako překážku a problém, nebo jako výzvu a super příležitost!
Přestat smutnit a začít konat je onen první krok. Tak do toho!
Ale asi ne náhodou jste se obrátil na nás, kteří jsme připraveni i vám pomoci udělat první krok, podáme vám pomocnou ruku a pomůžeme vám vaši ohromnou sílu realizovat, aby se zhmotnila v materiální zabezpečení i vnitřní uspokojení.

Vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?