Dotaz

Dobrý den,
dceři bude 8 let a začali ji rust prsa jedná se o předčasnou pubertu prosím o odpověd co se s tím dá dělat.

Odpověď

Dobrý den,
při předčasné pubertě jde o nerovnováhu hormonálního systému dívky, kdy dochází k rozhození tvorby hormonů žláz s vnitřní sekrecí, mezi něž patří i pohlavní žlázy. Není to problém jen růstu prsou a předčasného tvoření druhotných pohlavních znaků, dochází i rychlejšímu psychickému dozrávání, bohužel však může dojít k tomu, že se u dívky zastavuje růst mnohem dřív, než u ostatních a pak v dospělosti zůstává velmi malá. Je to samozřejmé, protože i růst je řízen žlázami s vnitřní sekrecí. Lékaři řeší tento problém dodávání dalších hormonů nebo tlumících látek, myslím si ale, že to řešení není. Je důležité zharmonizovat hormonální systém dívky a dle mého se snažit rozhodně žádné další hormony do těla nepřidávat. Jsem totiž přesvědčena, že předčasná puberta je výsledek toho, kolik hormonů v potravě sníme (kuřata jsou toho zářným příkladem, je to maso plné steroidů a antibiotik, je nepoživatelné a pro děti a dorůstající mládež by mělo být zakázáno!), dále se podílí různé hormonální masti, kterými lékaři “léčí” ekzémy malých dětí, různé hormonální spreje proti projevům alergií, už tady začíná destrukce jejich hormonálního systému. Dále si uvědomte, že téměř každá žena užívá nějaké hormony (antikoncepce či substituční léčba přechodu u žen), je prokazatelné, že běžné čističky vody nejsou schopny tyto hormony zachytit, takže běžně každý člověk, i když žádné hormony neužívá, prostě je pije v pitné vodě. Je to alarmující stav, ale skutečný. Proto také vidím jako velmi nutné starat se o kvalitní filtr na pitnou vodu, který zachytí nejen nečistoty, viry, bakterie, atd., ale i hormony (tímto filtrem je např. Aqaurion (vše o něm si můžete přečíst na aquarion.empatia.cz.
Co s tím? Některým věcem se vyhnout nedá, ale leccos ovlivnit můžeme. Takže především zdravá strava, žádné hormony v ní, už žádná kuřata a vůbec masa co nejméně. Také je třeba omezit mléčné výrobky (raději vysadit a nahradit sojovými), protože zvýšená konzumace mléčných výrobků má přímou spojitost s náchylností na cysty, myomy na vaječnících a jiných pohlavních orgánech, u předčasné puberty mají dívky velmi často i tuto komplikaci.
A užívat Noni. Je to džus, který dává tělo zpět do rovnováhy, pomáhá mu srovnat rozhozené a harmonizovat, co je rozkolísané. Je to běh na dlouhou trať, ale jiná cesta než přírodní vám dceru do pořádku nedá. Být vámi dávám jí Noni 3 polévkové lžíce denně a po pár měsících se domluvíme podle stavu, co s tím dál dělat. Jistě chodíte na vyšetření hormonů, takže budete mít přehled, jak Noni zabírá, buďte ale trpělivá, po měsíci nebude znát ještě nic.
Kdyby jste něco potřebovala doplnit, ozvěte se.
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře