Dotaz

Dobrý den, prosím moc o radu.

Již jsem si zakoupila vaši knihu a poslouchám i vaše videa, ale moc bych vás chtěla poprosit i o písemnou radu.

Mám přítele asi dva měsíce. Poznali jsme se na seznamce již v létě. Nějak ale vždy sešlo ze setkání, víceméně z mé strany. Osud nás ale později stejně svedl dohromady. Sešli jsme se a bylo to fajn, oba jsme si rozuměli a tak nějak samo vyplynulo, že se budeme vídat.

Já i on máme v péči syny ( 5 a 10 let). Kluci si rozumí a my s nimi myslím také.

Přítel mi od začátku posílal zprávy, fotky, psal jak se na mě těší a pak ochladl. Myslím, že to ochlazení přišlo po našem prvním sexu. Jestli byl nespokojený nevím, ale nepřišlo mi to…když jsme byli spolu, choval se vždy stejně jako vždy, ale v písemném kontaktu byl jiný. Vídáme se jen jeden den o víkendu a když to vyjde, tak jedno odpoledne v týdnu i s dětmi. Nebydlíme ve stejném městě, tak to skloubit je náročné.

Já se začla asi docela nevhodně ptát, co se stalo a on se víc a víc stahoval, až mi napsal, že má hodně práce a všeho a že nemá čas. Mně toto ale nestačilo, protože byl víc a víc chladný a z naší konverzace vyplynulo, že jsem se zeptala, zda teda se mnou počítá, když má tolik práce. On mi řekl, že se ozve v průběhu příštího týdne. Ještě dodal, že v tom není nikdo třetí.

Můžete mi prosím poradit, co dělat v případě, že se ozve a bude chtít ve vztahu pokračovat? Jak se mám chovat, co říct, čemu se vyvarovat?

Nerada bych něco zkazila a nerada bych, aby ten vztah skončil, protože si myslím, že si rozumíme a  myslím i, že city jsou oboustranné. Nerada bych ho někam tlačila a chtěla po něm vysvětlení, ale chci být s ním.

Děkuji vám

 

Odpověď

Dobrý den,důležité je vědět o sobě, svých úkolech a výzvách, protože pokud člověk zná sám sebe, je mu i jasné, proč se k němu druzí lidé chovají nějakým způsobem. Doporučila bych vám začít od sebe, V knížce Žena je láska najdete obecné principy, jak fungovat jako žena vůči svému muži, ale konkrétně tam sama sebe nenajdete. Doporučuji některý z placených programů naší Akademie celostního zdraví, třeba Radovat se je láska, který odpovídá vašemu prvku podle A9P, jste 9 Oheň, nebo raději do Soužít je láska, který odpovídá problémům, které právě řešíte, tj. vztahům. V Soužít je i lekce o partnerství… Tam najdete sebe a hned budete vědět, v čem vás váš partner trénuje, co máte změnit na sobě vy. Jinak obecně bych ráda připomněla nejdůležitější ženskou vlastnost a tou je pasivita. Pokud se žena snaží muže do čehokoliv dotlačit, donutit, tak on se přirozeně brání tím, že utíká. Žena by měla umět pouze lákat, ne dělat kroky k muži, ale dovolit mu, aby on se k ní aktivně přibližoval, on dělat aktivitu vůči ní. A pokud ji nedělá, zřejmě o ženu nestojí, není pro něj tím správným objekterm, pro který by chtěl aktivovat. Protože pokud muž miluje, nenechá si ženu utéct a udělá cokoliv, aby ji získal. A čím víc žena nedělá nic, tím víc po ní touží a tím víc aktivuje. Žena vytváří mužovu aktivitu právě svou pasivitou. Doporučila bych počkat a nechat ho, ať se rozmyslí a případně znovu začne aktivovat. Knižku znovu čtěte a uvádějte do praxe, protože je to velmi, velmi těžké téma pro změnu… A vy se věnujte – sobě!s láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?