Dotaz

Dobrý den,

chtěla jsem se prosím zeptat: Už od roku 2003 mám problémy s polykáním. Když jím – ne vždy – se mi stává, že mi jídlo jakoby uvízne v krku a já nemohu polknout. Mám pocit, že se udávím. Nemohu polknout ani slinu. Jako by se krk stáhnul křečí, nebo se tam udělala bariéra. Bojím se každého jídla, kde bude více lidí, protože, když se mi toto stane, jsem úplně v tranzu a nevím, co dělat. Stresem si to už i vyvolávám. Stává se mi to i když jím úplně sama a jsem v klidu. Byla jsem u léčitelů, zkoušela různé techniky na odblokování, jako je kineziologie, metoda RUŠ a spoustu dalších odblokování. Byla jsem také na kompletním vyšetření u lékaře, kde jsem pila tekutinu a pozorovali polykání. Vše je v pořádku. Vím, že je to problém psychický – začalo se mi to stávat, když jsem žila s minulým partnerem. Už dávno s ním nejsem, ale nevím stále, jak se toho zbavit. Jsem z toho už nešťastná. Chtěla jsem se prosím zeptat, jestli existuje nějaká rada, jak bych si mohla sama pomoci, abych se problému zbavila. Vím, že mi nikdo nepomůže, jenom já sama. 

Moc Vám děkuji za odpověd.

Lenina

Odpověď

Dobrý den,
problémy s polykáním ukazují na postoj, kdy člověk nechce spolknout situace, které k němu přichází. Má pocit, že nedostává spravedlivě, má dojem, že mu život předkládá sousta, která nejdou spolknout. Tento postoj vychází z domněnky, že druzí lidé mohou za problémy, které prožívám, že někdo nebo něco venku mi “servíruje” potravu, kterou já nechci strávit. Hlavním krokem, který je třeba udělat, je přijmout, že vše, co prožíváte, vše, co vnímáte, trávíte a přijímáte, jste si vytvořila vy sama. Že na tom talíři ve škole života leží jídlo, které jste si uvařila sama 🙂

Všechny programy naší AKADEMIE CELOSTNÍHO ZDRAVÍ stojí na principu – nejsem oběť, jsem tvůrce svého života, v dobrém i ve zlém. Vše, co mám i nemám, je moje tvorba. Druzí lidé, stejně jako mé tělo, mi jen ukazuje, co jsem dělal špatně a co mám změnit. Vypadá to, že jste nepochopila a ani nepřijala trénink svého bývalého partnera, že jste nechtěla strávit “učební látku”, kterou vám předkládal. Je hodně nepříjemné si připustit, že všechno, co nám druzí lidé dělají, dělají jen proto, aby nám pomohli. Je třeba to najít, co jste nechtěla přijmout, vytáhnout to na světlo světa a vyrovnat se s tím jako se svou výzvou – změnit se. Protože jste Dřevo podle Astrologie 9 planet, jistě je tam souvislost s nespokojeností a zatvrzelostí, lpěním na svém postoji. A taky tuším, že máte problém se svou ženskou stránkou, doporučuji knížku Žena je láska a podívat se na AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ na programy Žena je láska. Možná víte, co jste nechtěla přijmout, ale možná netušíte, co jste měla změnit, jaké jsou vaše životní výzvy. Proto doporučuji Přijímat je láska, je to program, kde najdete všechny své stinné stránky a který souvisí právě s přijímáním života a trávením potravy.

Chci říct důležitou věc, pokud se problém zhmotní, tj. onemocní tělo, nejde ho vyléčit jen tím, že něco pochopím, je třeba podporovat i tělo a to hmotnými léčivými preparáty, žádné čaje nepomohou, chce to změnit stravu a přidat doplňky stravy. Doporučuji vám očistu žaludku, přečtěte si hlavně stravu a další souvislosti, užívat z toho Liquid Chlorophyll (3 čajové lžičky do vody, a popíjet) na zlepšení stavu sliznic, odkyselení + ProbioBalance (1-1-1 rozkousat) na to stejné + Organic Noni (3 polévkové lžíce) na uvolnění stresu, povolení ztažení, rozvolnění tkání.
Doporučuji začít a vydržet 3 měsíce, pak se podle stavu domluvíme, zda pokračovat, myslím, že už bude stačit zůstat na prevenci.
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře