Dotaz

Dobrý den,
je mi 23 let, nikdy jsem netrpěla nějakými vážnými nemoci či alergiemi, ovšem nedávno jsem se už poněkolikáté dostala do dost nepříjemné situace. Stává se mi, že zničeho nic, opravdu během pár minut, i když se jinak celý den cítím v pořádku, mi začne být dosti nevolno. Mé tělo se začne uvnitř přehřívat, hořím, jako bych měla teplotu, avšak navenek se klepu zimou a mám zcela studenou pokožku. Jak se organismus snaží zahřát, uvolňuje ještě více tepla, které ale místo očekávaneho zahřátí těla mizí kdovíkde. Ve výsledku je mi buď mdlo z horka, které si sama vytvořím, nebo mám problémy s dýcháním, jelikož se tělo snaží zabránit nekontrolovatelnému třasu tím, že zatíná svaly. Záleží na tom, jak brzo si uvědomím, co se děje a provedu kroky pro nápravu. Když se pak dostanu do tepla (a popřípadě spolknu tabletku paralenu), zhruba do hodiny příznaky zcela zmizí a cítím se opět v pořádku; bohužel ne vždy se mi tohle stalo v blízkosti domova a tak bych takovým situacím ráda předešla, jelikož intervaly mezi jednotlivými kolapsy se začínají pomalu zkracovat. Poprvé jsem se takhle cítila minulý podzim. Snažila jsem se přijít na to, proč se to děje, ale vždy mě to přepadlo v odlišných podmínkách, jejižch jediným společným faktorem by mohl být přirozeně chlad, třebaže sebemenší, který ale jindy snáším zcela bez problémů (pohyb mezi regály chlazeného zboží v supermarketu apod.). Denně sportuji, snažím se žít zdravě, nemocná už jsem taky nebyla ani nepamatuji. Nikde jsem ale nenašla žádný pro příznaky společný faktor, tak se obracím na Vás a prosím o radu.
Mockrát děkuji.

Odpověď

Dobrý den,
tělesnou termoregulaci mají na starosti játra. Tyto návaly horka způsobuje jejich zvýšená aktivita, tím, že organismus zahřejí, zbavují se tak toxinů. Játra mohou být přetížená špatně fungující lymfou (slezinou) třeba umělými hormony (neužíváte?) nebo špatně fungujícím tlustým střevem (může to být od špatně fungujícího žlučníku), na které bych u vás sázela. Potíže se vám objevují na podzim, v době aktivity tlustého střeva a při “záchvatu” se dostavují potíže s dýcháním – plíce jsou párovým orgánem tlustého střeva. Chodíte denně na velkou?
Takže v každém případě bych si udělala kvalitní očistu jater a to určitě tři měsíce, a v průběhu ní se jistě ukáže, s čím je ten problém spojen. Budeme v kontaktu, pokud budete chtít. Pokud máte zájem o placený osobní rozbor, z jakého důvodu to tak máte, v čem je to pro vás výzva a co máte ve svém životě změnit, ráda vypracuji.
Kdyby něco, jsem tu 🙂
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?