Dotaz

Přeji Vám krásný den, přečetla jsem si pár dotazů a doufám, že by jste mohli být nápomocní i mně. Jedná se o nepříliš diskutované téma v běžném hovoru.

Je mi 24 a již pár měsíců (min. půl roku) trpím při vyprazdňování nepevnou stolicí, která ulpívá na stěnách záchodové mísy a je beztvará (přirovnala bych to k průjmovité, ale tak zlé to zase není, zas tolik vody neobsahuje). Navíc vyprázdnění neni úplné a chodím pak na záchod většinou ještě třeba 2x dopoledne, někdy i odpoledne (někdy pozoruji i mírné bolesti v podbříšku). Do té doby jsem byla zvyklá na každodenní ranní vyprazdňování ve formě pevné stolice a neměla jsem s ničím problémy, stravu jsem pokud vím žádným způsobem nezměnila a nemohu se dopátrat příčiny, ovšem je to velmi nepříjemné. Běžně mívám k snídani kus ovoce, jablko nebo banán a pak ovesnou kaši (bez mléka), někdy místo toho pečivo. Oběd je velmi variabilní, většinou rýže s nějakou směsí, brambory nebo těstoviny a večeře povětšinou studené, pečivo s máslem a sýr/šunka/vajíčka a čerstvá zelenina. Sportuji tak 2-3 týdně, běh nebo squash a do toho tak 2x týdně jóga, také samozřejmě chůze.

Problémy mi začaly při půlročním pobytu v zahraničí, kde jsem se i nakazila roupy (ale úspěšně se vyléčila), ještě to ale byl občasný jev, od ledna mám ovšem každodenní problém, který jsem popsala výše. Zkoušela jsem zatím probiotika, ale s nulovým výsledkem. Napadlo mě, zda by to nemohlo být přemírou vlákniny, ale zas tolik jí nekonzumuji, je pravda že snídaně ovoce a vločky má vyšší obsah vlákniny, ale jím to takto už asi 6 let a nikdy jsem problémy neměla. Koukala jsem i na duchovní příčiny např. průjmu, ale nepřijde mi, že by něco pasovalo. 🙁 Předem děkuji za Váš čas a Vaši odpověď! 

Odpověď

Dobrý den,

spojitost bych viděla s léčbou roupu. Nevím, jaké léky jste užívala, ale u antiparazik je cílem léčby zahubit všechny žijící roupy v trávicím systému, takže se určitě vyhubily i přátelské bakterie žijící ve střevě. Nevím jaké probiotika jste užívala, jak dlouho a kolik, pravda je, že kvalitní probiotika velmi těžko poznáte, a je potřeba užívat delší dobu a ve vyšším dávkování.

Vy jste energie Kov a právě tlusté střevo je vaším orgánem, na něm se nejprve projeví oslabení, je potřeba o něj pečovat. Odpuštění je vaším životním úkolem, podívejte se na test: Jak umím odpouštět v Odpustit je láska na AKADEMII CELOSTNÍHO ZDRAVÍ.

Doporučila bych vám nyní AC zymes PLUS – kvalitní probiotika a prebiotika, obsahuje bakterie šesti různých kmenů se 6 miliardami bakterií, dávkování 2-2-2, alespoň 3 balení za sebou, je opravdu potřeba masivně doplnit 

Nopalin- sušena dužina kaktusu, čistí střevo, je to antioxidant a zahušťuje stolici, dávkování 2-2-2 10 minut před jídlem

Produkty koupíte v našem e-shopu.

Podívejte se na stravu podle krevních skupin a snažte se alespoň vyloučit mínusové potraviny.

S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře