Dotaz

Dobrý den,

asi před 3 lety jsem se pohádala se svou kamarádkou. Postupem času jsme zjistila i své chyby a chtěla jsem vše urovnat, ale pokud jsme potřebovaly vyřešit důležité věci jednala s arogancí a stylem “ty mě jsi jedno”, cítím ale, že jí to také štve. Když jsem s ní kamarádila, čekala až se jí lidé omluví a doslova přilezou.

Každý máme své chyby, ale vím že zrovna ona není pravá kamarádka. Lidi kolem sebe pomlouvá, je arogantní, a vymýšlí si. Proto nechápu, proč tak hrozně toužím po míru. Pár hádak jsme si v životě prožila, ale nikdy jsem necítila takovou potřebu vše urovnat.

Odpověď

Dobrý den, nejde o vaši kamarádku, ale o vás. Vždycky žasnu, jak to krásně sedí, podívejte. Vy jste energie 6 Kov a jeho životním úkolem je učit se odpouštět, nedržet křivdy a ublížení v sobě, ale mluvit o tom, co cítím, sdělit svůj pocit. Odpustit a vypustit ten přebytečný balast, co kdo udělal nebo neudělal, jak se choval, stejně jako odpustit si své chyby.  Navíc máte dvě dvojky, jste velmi přátelská, máte silnou empatii, soucit s druhými, dokážete se vcítit do jejich pocitů, ale některé věci se vás více dotýkají a berete je jako křivdy, tedy odpouštět je váš životní úkol na druhou. Zkuste se podívat na svou kamarádku jako na trenéra, který vás svým chováním prostě učí pracovat na svém životním úkolu. Vy máte tendence lpět na druhých, podřizovat se a udělat cokoliv, jen aby vás měli rádi, abyste je neztratila. Je potřeba si více věřit a pracovat na sebelásce, být si vědomá sebe. Podívejte se na výzvu Jsem skvělá žena. Ti druzí jsou našim zrcadlem a chovají se k nám tak, jak jim dovolíme, ukazují na to, jak se máme rádi, jak si vážíme sebe a oceňujeme se. Začněte u sebe. Netáhněte životem křivdy a ublížení, ale zbavujte se jich, nedržte vše v sobě, ale řekněte svůj pocit  – jsem naštvaná, jsem smutná, je mi to líto… a pak odpusťte a situaci propusťte, uzavřete. Nepitvejte se v tom (k přílišné analýze a rozpitvávání vás vedou vaše dvě devítky), ale udělejte místo toho krok kupředu, prakticky, odpouštějte. Podívejte se na Akademii celostního zdraví na Odpustit je láska, jsou tam i videa zdarma a meditace a začněte. Pokud vás to štve a mrzí, je potřeba to říct, urovnejte situaci, odpouštíme ne kvůli druhým, ale kvůli sobě. Protože nám to ubližuje. Přečtěte si článek Síla odpuštění a odpověď v poradně a začněte. S láskou vaše empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?