Dotaz

Dobrý den milá Miluško, moc Vás prosím o radu. Mám problém, který mě trápí již skoro dva roky a každý den na to musím myslet a nedokážu se od myšlenek na to co mi vlastně může být odpoutat. Při druhém těhotenství jsem začala mít každý den, převážně jednou, ale někdy i 2-3x za den řídkou, kašovitou stolici. Žádné bolesti mě netrápí, akorát jdu každý den s obavou na toaletu, zda se tam neobjeví krev či hlen a já budu muset k lékaři. U lékaře jsem nebyla, mám strach z kolonoskopie a přiznám se, ještě větší strach mám z toho, co by mi mohli lékaři zjistit. Mám dvě malé děti, báječného manžela (je to vážně ten nejlepší muž, kterého jsem mohla potkat. Momentálně mám krásný a spokojený život, který mi však neustále ztrpčuje myšlenka na můj zdravotní stav a strach z rakoviny, když to řeknu úplně na rovinu. Ne ani kvůli sobě jako kvůli dětem, které mě potřebují, proto se tím také tak trápím. Můj otec má nemocnou slinivku, žaludeční vřed,….a jeho otec zemřel na rakovinu žaludku a tak mám jisté obavy. Byla jsem se svým problémem u léčitele, který mi sdělil, že mám ulceróní kolitidu, kterou však jeho bylinky vyléčí. Ale bylinky nepomohly. Nerada bch něco zanedbala už kvůli těm dětem, ale k lékaři mám strach jít. Ikdyž bych měla jistotu a věděla co mi doopravdy je, ale mám strach z vyšetření. Zkoušela jsem si koupit v lékárně přípravek Denoxinal na očistu oraganismu a Psyllium, ale změna žádná. Zkusila jsem i Pangamin synbiotikum s probiotiky a prebiotiky, ale vyrazili se mi pupínky v obličeji a stolice byla stále stejná, možná o něco řidší. Mám pocit, jako by mi probiotika a prebiotika nedělala dobře. Vyzkoušela jsem nějakou dobu jíst i jogurty Activia,ale ke žádnému zlepšení nedošlo. Nevím co mám jíst ani pít, po všem mám stolici stále řídkou, ikdyž většinou jen jednou denně ráno. Můžete mi prosím poradit, zda mi nějaké potraviny vadí a co bych neměla konzumovat? Na Vaše stránky jsem narazila až nedávno a zkouším podle Vašich rad jíst zdravěji, omezila jsem maso, mléko, sladkost, kávu, ale stále k žádnému zlepšení nedochází. V těhotenství se mi objevili i hemoroidy, občas mě konečním nepříjemně svědil a cítila jsem v něm někdy i řezavou bolest. Nyní mě nic nebolí, akorát v konečníku občas cítím tlak a jakoby se mi chtělo stále na velkou stranu, vždy když na svá střeva jen pomyslím. V noci když se vzbudím, první na co myslím jsou má střeva, myšlenka na ně mě provází skoro každou chvíli a nemohu se jí zbavit. Nevím jak. Myslím, že v mém případě hraje velkou roli i psychika. Jakmile na střeva jen pomyslím, ihned začnu cítit nucení na stolici. Je to možné?
Paní Miluško, ještě bych se Vás ráda zeptala i na moji holčičku. Kojila jsem ji do 18-ti měsíců, ale od narození měla časté průjmy. Lékař mi na to vždy řekl jen to, že jsem musela něco špatného sníst a že to má z mého mateřského mléka, že to nic není. Od půl roku dcerka jedla skoro vše, mořské ryby, kravské mléko, krupičnou kaši, jídla jsem připravovala převážně na sádle, jedla spoustu potravin, které by tak malé děti neměly jíst. Avšak pan doktor nám to tak doporučil a tak jedla s námi skoro vše. V deseti měsících jsem s ní ležela v nemocnici, měla salmonelózu. V nemocnici se jí poprvé objevil na krku atopický ekzém a od té doby se jí občas objeví a pak zase sám od sebe zmizí. Chtěla bych se Vás proto zeptat, zda dělám nějakou chybu ve výchově dcery, ve vaření, co dělám špatně? Můžu za to já? Má občas také stolici stejnou jako já, ale jen občas. Až do svých dvou let trpěla převážně na průjmy. Pan doktor (nyní už jiný) dělal dcerce testy, zda není alergická na lepek či na bílkoinu kravského mléka, ale oba testy byly negativní. Přes to, jsem asi na půl roku vysadila z jídelníčku lepek a od té doby má průjmy jen občas, spíše má někdy stoličku řidší až kašovitou jako já. Moc by mě zajímalo, jak můžu své holčičce pomoci a na co bych si měla dávat pozor. Pak se mi narodil báječný syn. Je to pohodář, na rozdíl od dcerky, která je víc citlivá a úzkostlivá. Zbožňuji obě své děti nadevše, jsou oba úžasní, přestože je každý úplně jiný. Co se týče, jídla, pití, povahy,… Myslím, že syn je zcela zdravý, nemá žádný zdravotní problém. Při druhém těhotenství jsem byla víc psychicky v pohodě a tak i možná proto je z něj teď takový pohodář. Paní Miluško, předem Vám moc děkuji za zodpovězení dotazu a přeji Vám vše krásné k Vašemu zítřejším svátku. Děkuji také za tyto stránky, jsou pro mě velikým přínosem.
S důvěrou zdraví Kateřina

Odpověď

Milá Kateřinko 🙂
Příčinou vašich potíže je jednoduše strach. Překonání strachu ze všeho možného je zkrátka váš životní úkol. Je třeba učit se vnímat život jako školu, trénink kvality vlastní duše, a tím všechny lidi kolem sebe jen jako trenéry, kteří vám pomáhají ve vašem posunu a vývoji, jsou jen nástroji, které používáme, ač se nám to leckdy především s našimi nejblližšími nechce přijmout, ale je to tak. Máte velmi dobré vyhlídky “pochopit život”, ale je třeba reálně v reálných situacích tuto důvěru ve fungování vesmíru trénovat, nejen o tom číst a přemýšlet. Přijmout trénint vašich předků jako výzvu pro sebe, nebát se, že když oni měli rakovinu, vy jí budete mít taky, ale přijmout tuto školu a říci si, že vy se poučíte, vy to potřebovat nebudete. Průjem je nechuť věci, které k vám přichází, přijmout a zpracovat, máte chuť je raději rychle vypustit a neřešit, jsou to především citové záležitosti, pokud vás něco trápí, neřeknete to, ale spolknete a rychle vypustíte. Vypusťte to ústy, jednoduše sdělte svůj pocit. Děti jsou vždy ukazatele stavu matky, ony nám pomáhají, abychom věci viděly, protože na sobě je člověk neřeší, ale dítě, to je jiné, to najednou umíme změnit vše. To najednou hledáme, co s tím a rychle cokoliv a všechno možné děláme, a vůbec nám přitom nedochází, že stejné potíže máme my samy. Proto to ale naše děti pro nás dělají 🙂 to je ta dokonalost Vesmíru.
Kupte si knížku Malá duše a slunce, z té hodně pochopíte, a pak čtěte knížky Štěstí není náhoda; Bible štěstí.
Alergie na probiotika neexistuje, je to alergie na chemii, která v nich je. Naše osvícená lékařka mi poradila jednoduchý test na zjištění kvality probiotik. Pokud mají přežít kyselé prostředí žaludku, musí být kvalitně uspaná a zakonzervovaná, v každém případě musí vydržet se nerozpustit v obyčejné vodě! A tak pokud se probiotikum, které si koupíte, rozpustí ve vodě do 15 minut, můžete ho vyhodit. Bohužel pokud si koupíte všechny probiotika, co se nabízí v lékárnách, vyjdou vám 2!!! jako použitelná. A tak je to se vším z lékárny, bohužel. Můžete to zkusit s probiotiky CaliVity, uvidíte své 🙂
Takže probiotika vám doporučuji v každém případě – AC Zymes (2-0-2 na lačno). K nim v každém případě protistresovou rostlinku rozchodnici růžovou Rhodiolin (1-1-1) na rozvolnění napětí a zbavení se stresu a strachu. A Nopalin (2-2-2 asi 10 minut před jídlem, zapít) na upravení trávení, zaručeně budete za měsíc dva bez průjmu.
Ke stravování vaší dcerky se raději nebudu vyjadřovat, takovéto lékaře bych zbavila diplomu. No nic, dělala jste to jak nejlépe jste uměla a znala. Určitě jí taky dávejte probiotika, ale pro děti ProbioBalance (1-0-1 na lačno, jsou to kousací lipové dobré bonbonky). S ničím jiným si nemusíte dělat starosti, pokud začnete i zdravě vařit, bude všechno OK.
V každém případě je třeba (vy a vaše děti) vyřadit maso, uzeniny, mléčné výrobky všechny (vy a vaše dcerka můžete sojové, tofu, sojové mléko, sojové jogurty, malému žádné kravské mléko, jeho kojte), bílou mouku, tudíž klasické pečivo, sladkosti, cukr. Základem vaší stravy by měla být zelenina – zeleninové polévky, dušená zelenina, zeleninová rizota. A ovoce 🙂 Pijte bylinkové nebo ovocné neslazené čaje, vy i děti.
Tak si pro začátek tak, uvidíte za čas, vše se vyvrbí 🙂
Opatrujte se
S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?