Dotaz

Dobrý den, můžete mi, prosím, pomoci pochopit, proč tragicky umírají malé děti? Co je důvodem, že prožijí tak krátký život? konkrétně se můj dotaz týká sedmiletého chlapečka, který zahynul před týdnem při dopravní nehodě.

Odpověď

Hezký den,
Smrt malých dětí je pro nás nepochopitelná a nepřijatelná, je však důležité si uvědomit, že malé dítě je stejná dušička jako starý člověk a v podstatě jsme děti všichni, věk nerozhoduje. Pokud chápeme život jako jeden z mnoha a pokud víme, že si z minulých životů cosi neseme, pak to, co se děje v tom současném životě je přirozený vývoj dál. I to, že si duše zvolí smrt v dětství nebo své postižení, se kterým se narodí. Pokud umírají malé děti, vybírají si tuto cestu z důvodu učení svého okolí. Současně i učení sebe, obětují jeden svůj život pro druhé, pro jejich pochopení. Všechny karmické úkoly se prolínají, tudíž dítě, které umírá, plní svůj karmický úkol (v minulém životě provedl něco moc nepěkného, tudíž se „vykupuje“ svou obětí) a také rodiče, kteří o dítě přichází, plní svůj karmický úkol (ztrátou dítěte si řeší své lpění a závislost na jiných, zbavují se pocitu vlastnění svých dětí a nejbližších, učí se vidět život jako cestu hlavně svou vlastní a ne pro druhé). Nic v životě není náhoda, ani nehoda. Takže svůj karmický úkol si plní např. i řidič auta, který usmrtil člověka. Vše má pro všechny aktéry situací svůj význam. Obecně se velmi těžko hledá, ale při rozebrání jednotlivých událostí lze velmi dobře dohledat.
Důležité je vědět, že vše se děje spravedlivě, i když nám to tak rozhodně nepřipadá. I vás nehoda onoho chlapečka, který zemřel, učí – najít smíření se i s tím, co se mi nelíbí, přijímat události i přesto, že je rozumem nechápu 🙂 Vše, co nás potkává, nás učí, abychom se radovali a byli spokojení se vším, co máme i nemáme 🙂
Přečtěte si tuto aktualitu, pomůže vám…
Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře