Dotaz

Mohu se zeptat jak je možné, aby člověk, který měl hodné rodiče, kteří ho měli rádi, se dočkali velkého zklamání. Jejich syn nejenom, že vede neuspořádaný život a před všemi si hraje na mučedníka, když ubližuje sobě nevadí to, ale když člověk topí všechny jež ho měli rádi a ožebračí je a musí ho živit a má představu, že rodiče mohou za všechny jeho nezdary, nadělá dluhy a chce, aby je za něho všichni platili, protože on je chudák a všichni ostatní se mají dobře a on může brát má pořád nataženou ruku a potápí všechny okolo je láska slepá? Je nějaká pomoc, aby se vrátil na lepší cestu, strašně to bolí být divákem, když je to v rodině. Není to jednoduché dívat se jak druhý ubližuje a ničí rodiče.

Odpověď

Milý diváku :-))
Nemůžeme, i kdybychom sebevíc chtěli, vyřešit vztahy druhých lidí. Nikdo jiný než zúčastnění neznají, co je v tom víc, vůbec nemáte ponětí, proč to oni všichni potřebují přesně tak, jak to je. Nic se neděje náhodou a VŠICHNI, i „chudáci“ rodiče, mají všechno přesně tak, jak to potřebují, aby něco pochopili. Pokud nechápou, stále školu potřebují – vlastně byste měla onomu „zlotřilci“ děkovat, že dělá rodičům takovou službu, jen díky jeho tréninku se oni mohou posunout. Dušičky neznají zlo či dobro, všechny jsou dobré a láska, a právě z lásky se převlékají za „zloduchy“ – jak bychom se mohli stávat lepšími, láskyplnějšími, tolerantnějšími, laskavějšími, schopni odpuštění, kdyby nebyli trenéři? Přečtěte si příběh o malé dušičce, třeba se dokážete na všechno podívat trošku jinak. Bylo by dobré, abyste se učila pochopit život jako takový, abyste se nedostávala do stavů souzení a odsuzování, ničíte sebe. Můžete číst knížky Cesty duší; Osudy duší; Vztahy duší; Učení duší nebo Život mezi životy, jsou nádherné 🙂 a pomocné.
Je ale jasné, že pokud se něčeho účastním třeba jen jako divák, i pro mne to má nějaký význam a je to jistá škola – a to je právě tohle! Učit se nesoudit, nehodnotit, neodsuzovat, nekritizovat, a učit se důvěřovat vesmíru, že vše dělá spravedlivě, protože dělá! K tomuhle je výborná knížka Tajemství, pokud myšlenky z ní začnete používat ve svém životě, úžasně se vám změní k lepšímu 🙂
S láskou vaše Empatie

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

Komentáře