Dotaz

Dobrý den, moc nerozumím tomu, co zde radíte ženám. Má žena se zbláznila do takových věcí, pořád by někam jezdila a já nevim co všechno. Nemá ženská ale sedět doma na zadku a starat se o děti a manžela? To je přeci její ROLE. Ne aby někde poletovala! Přijdete mi jako emancipovaná skupina! Nespokojený manžel.

Odpověď

Dobrý den.
Jsem rád, že jste se rozhodl napsat svůj názor. Chápu to tak, že situaci nyní takto cítíte, ale podvědomí váš názor formuluje jako otázku – to znamená, že se nebrání ani jinému názoru. A to super. To ne každý dokáže.
Jak to tedy vidím. Záměrně odpovídám já, nikoliv manželka, aby bylo zřejmé, že se nejedná jen o „ženské společenství“.
V záhlaví každé stránky je napsáno motto: ukázat cestu ti může někdo jiný, jít po ní musíš sám.. Nesnažíme se nikomu radit. Jen říkáme svůj názor na problém tomu, kdo nás o to požádá. Jen doporučujeme. A to ženám stejně jako mužům.
Nevím, co přesně máte na mysli pod pojmem emancipovaná skupina, ale pokud tím myslíte, že jsme lidé, kteří nechápou instituci manželství jako pracovní tábor, kde žena je otrok a muž paša (nebo naopak), pak se nemýlíte.
Pokud ale máte na mysli ty známé „bojovnice za práva žen“, které občas exhibují ve sdělovacích prostředcích a zakládají za tím účelem někdy až antagonistické spolky, pak se naopak mýlíte velmi.
V mnoha odpovědích mojí manželky v této poradně (především ve skupině dotazů pojednávajících o ženských zdravotních problémech) najdete její jasný apel na to, že ženy ztrácejí v dnešní společnosti své ženství – svou skutečně ženskou roli. Leč to je opravdu o něčem jiném, než naznačujete. Vlastně ani nevěřím, že by muž vašeho formátu chtěl mít doma chudinku – řeknu rovnou slepičku, kterou nezajímá nic jiného, než čím nakrmí děti a manžela? I když některá žena to skutečně může chápat jako životní poslání a pak je vše v pořádku a je nutno ji ocenit.
Nikdo nemůže nikoho „vlastnit“. Akt manželství neslouží k tomu, aby jeden partner druhému vzal jeho právo na svobodné rozhodování o sobě samém. Pouze společensko-právně stvrzuje fakt, že dva lidé CHTĚJÍ DOBROVOLNĚ přizpůsobit svou svobodu potřebám společného života. Ale každý podle své vůle a svých představ. Nikoliv podle vůle a představ partnera.
Manželství není o tom, co mi ten druhý dá. Co mu vezmu. Co tím získám. Ale o tom, co mu chci dát. A nic za to nechci. To je láska. Jistě máte svou ženu rád, takže pro ni chcete to nejlepší, co jí působí radost.
Mnohem lépe než já to umí vyjádřit např. v knize Hovory s Bohem od N.D.Walsch (nebojte, není to o Bohu, jak nám jej předkládají různá náboženství, církve a sekty) a nebo M.Ruiz v knize Láska, vztahy, přátelství (jedna z knih o moudrosti starých Toltéků). Měly by se vyučovat ve škole.
Přeji mnoho spokojenosti, lásky, poznávání a hrdosti na vaši manželku.
IMatouš

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?

K tématu do naší poradny

Snažení o dítě a ženská role Muži v akci

Do našeho e-shopu

Stres Management B komplex: Komplex vitamínů skupiny B
Stres Management B komplex: Komplex vitamínů skupiny B

Stres je součástí našich životů. Zatímco potřebujeme pozitivní stres, protože nás motivuje a zvyšuje naši výkonnost, negativní stres může ztrpčovat naše životy a dlouhodobě může vést i k nemocem. Předcházejte stresu správným životním stylem a vhodnou dietou! Vaši snahu může podpořit rodina vitaminů B doplněná v našem produktu Stress Management vitaminem C a hořčíkem, která nejenže pomáhá činnosti nervového systému, ale rovněž má pozitivní vliv na metabolismus a činnost imunitního systému.

Detail produktu

Komentáře