Dotaz

Dobrý den, měla bych dotaz. Moji mamce se objevila na obličeji před nějakým časem vyrážka. Pak dermatoložka přišla na to, že se jedná o růžovku. Zajímalo by mě, z čeho tato nemoc vzniká a co dělat pro její uzdravení. Moc děkuji za vaši odpověď.

Odpověď

Dobrý den,
růžovka propuká většinou u žen a to proto, že jsou to ženy víc než muži, které raději v sobě zadržují to, co jim vadí, než aby šly do konfliktu. Bohužel toto zadržování nespokojenosti a hněvu vede k hromadění vnitřního tlaku, který bublá a vře, vzniká přemíra horkosti a ta jednoho dne exploduje (proto červená barva na kůži a proto růžovce vadí vše, co zvyšuje teplo – sluníčko, sauna, kořeněná jídla, alkohol,…). Výzvou pro takovou ženu je učit se být otevřená i v nepříjemných sděleních, nehrát si na pohodu a uvnitř mít opak, pochopit, že správnou komunikací neexistuje konflikt, ale rozvoj sama sebe tím, že dokáže projevit své pocity. Dá se usoudit i to, zda nedokážu projevit nespokojenost se ženou (to pak se objevuje vyrážka na levé straně obličeje) nebo s mužem (pravá strana). Ne náhodou se vyrážka objevuje pouze na obličeji – je to proto, abychom se zbavili studu nejen za to, jak vypadáme, ale především za to, co potřebujeme pro svou spokojenost vyjádřit. Cílem je mít rád sám sebe a učit se projevit, co mi vadí (nikoliv však výčitkou, útokem).
Růžovka je vždy problémem oslabených jater (kůže je zástupný orgán jater a játra duchovně ukazují, jak jsme spokojeni se životem a jak ho vnímáme) a celého zažívání (přijímám, zadržuji a stresuji se něčím, co má plynule odejít pryč) ve formě nadýmání, problémů se žlučníkem, zácpy či průjmu apod. Léčení růžovky tedy nemůže nikdy být otázkou kůže, ale komplexního přístupu a samozřejmě je to věc dlouhodobá.
Co bych doporučila užívat:
Liquid Chlorophyll – tekutý výtažek z mladých lístků vojtěšky, která se používá již velmi dlouho v lidovém léčitelství na léčení nemocí trávicího traktu, v moderní medicíně se používal (a začíná znovu používat) také pro jeho velmi účinné antibakteriální a dezinfekční účinky především na kůži (otevřené špatně se hojící rány, hnisající vyrážky), až zázračně hojí kožní potíže (aplikuje se neředěný přímo na kůži). Neutralizuje také kyselé prostředí našeho těla a tím zabraňuje rozvoji nepříznivých mikroorganismů. Dávkování 3 čajové lžičky denně rozmíchané v čisté vodě, neředěným vyrážku potírat.
qProtect – antioxidanty s Gingko Bilobou, které podporují správné cévní zásobování vzdálených partií těla, dávkování 1-1-1 po jídle.
Beta Carotene – také antioxidant, doporučila bych užívat i k výše uvedenému komplexu, on se totiž podílí na regeneraci kůže, dávkování 1-1-1 spolu s Protectem.
C 1000 – silné přírodné céčko, nejsilnější antioxidat a nejdůležitější vitamín pro naše tělo i stav našich cév, dávkování 1-1-0 po jídle.
Stress Management B Complex – vitamíny skupiny B, které podporují psychickou pohodu, dávkování 1-1-1 po jídle.
Je pochopitelné, že je třeba také podpořit činnost jater, doporučila bych ve 13 hodin a před spaním vypít 1/4 litru jaterního čaje, schroupat k tomu 1 polévkovou lžíci Ostropestřce mariánského mletého s troškou glukopuru (hroznového cukru) a ke všemu spolknout 1tbl. speciálního produktu na regeneraci jaterních buněk Silymarin a 2tbl. Lecithinu – také regeneruje jaterní buňky, ale také pomáhá pružnosti cév. Podívejte se na jaterní kůru jako takovou.
Takto bych to viděla na 3 měsíce a poté ráda poradím podle stavu, jak pokračovat. Zažívání je důležité podpořit vhodnou stravou, rozhodně je třeba vyloučit mléko a mléčné výrobky, pšenici, uzeniny, cukr a sladkosti, čím jednodušší bude strava, tím více sil bude tělo mít na zbavení se problému a rychleji se zregeneruje.
Obrovsky důležitý je pitný režim – nesmírně užitečné (vlastně by to měl být základ!) by bylo pití zásadité (živé) vody a oplachování pokožky kyselou (mrtvou) vodou (ano, jako v té pohádce) z unikátního přístroje Aquarion – více na aquarion.empatia.cz – velmi doporučuji prostudovat všechny stránky postupně.
Z knížek doporučuji jakoukoliv od L.Hay – třeba Miluj svůj život 🙂 Nemoc je dar a požehnání, děkujme za ni.
Vaše Empatia s láskou

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?