Dotaz

Dobrý den,
zaujala mě Vaše poradna, a tak bych se ráda zeptala, co mám se sebou dělat. Celý život trpím trombocytozou-nedostatkem krevních destiček. Na to užívám prednison už asi 15 let, pravidelně, v různých dávkách podle počtu trombocytů. Špatné je, žo po tolika letech se nejspíš (doktoři si nejsou jistí, jestli je to jenom tím)začaly projevovat vedlejší účinky prednisonu, hlavně akné, ze kterého jsem opravdu zoufalá. Navíc si ještě každý pupínek rozškrabu do krve, takže bez mejkapu opravdu nemůžu vyjít na ulic a to se mi dělá snad úplně všude. Hematolog ani dermatolog mi neumí pomoci, podle nich se s tím musím smířit a neškrabat se. Ale ani jedno mi moc nejde. Co s tím?

Odpověď

Dobrý den,pokud si vyhledáte kdekoliv na internetu nežádoucí účinky hormonální léčby, bude vám jasné, že tyto převažují nad těmi léčebnými. Je smutné, že místo, aby lékaři nemoc léčili, náš stav ještě více zhoršují. Přitom podpořit tvorbu krevních destiček není vůbec přírodním způsobem složité. Zadejte si do vyhledávače v Empatii Srážlivost krve a uvidíte sama.Hormony zvenčí zastavují tok naší lymfy a zhoršují odvod zplodin z těla, tudíž je jasné, že někudy odcházet musí, odchází tedy kůží v podobě akné. Potřebovala byste po 15 letech užívání hormonů svou důkladně lymfu vyčistit. Pokud užíváte hormonální antikoncepci, vše ještě zhoršujete. Začněte hledat a pátrat, co se sebou dělat, jste velmi mladá a toto je jen začátek nežádoucích účinků prednisonu. Také se ptejte, z jakého důvodu tuto nemoc potřebujete, v čem se změnit a co pochopit, v případě zájmu ráda vypracuji pohled na vaší situaci konkrétně za poplatek. Jako první krok bych vám doporučila užívat toto a především trpělivost, nepůjde to hned. Budu vám ráda pomáhat 🙂S láskou vaše Empatia

Zpět na přehled všech dotazů

Kam dál?